Jak dbać o włosy?

Włosy to niewątpliwie największa ozdoba każdej kobiety. Mogą dodawać dużo uroku, ale jeśli o nie odpowiednio nie zadbasz, mogą też szpecić. Przesuszone czy tłuste wcale nie są ani urokliwe, ani piękne. Musimy pamiętać, że mamy różne typy włosów, przez co mają również one swoje różne potrzeby. Istnieje naprawdę wiele podziałów i rodzai włosów. Na ten przykład dzielimy włosy pod względem ich porowatości na wysokoporowat i niskoporowate. Każde z nich potrzebują zupełnie innych kosmetyków do pielęgnacji. To co pomoże tym pierwszym, może zaszkodzić drugim. Wyróżniamy również włosy proste, falowane oraz włosy kręcone. Kosmetyki, jakich używamy powinny być, ściśle dobrane do rodzaju włosów, do ich potrzeb. Wtedy z pewnością będą one naszą największą ozdobą.

Włosy kręcone zazwyczaj są dużo cieńsze od włosów prostych. Są przez to słabsze i podatniejsze na wysychanie. Niewątpliwie są urokliwe, ale dbanie o nie nie jest taką prostą sprawą. Już na etapie czesania pojawiają się problemy. Najlepiej włosów kręconych szczotką czy grzebieniem nie czesać wcale. A przeczesywać palcami zaraz po umyciu. Oczywiście wszystko zależy, jak duży skręt mają nasze włosy. Warto również zapoznać się z całą gamą kosmetyków do włosów kręconych. Tych gotowych, jak i takich, które możemy przygotować w domu. Poniżej parę wskazówek, jak dobierać kosmetyki do rodzaju włosów.
Włosy kręcone kosmetyki:
Do pielęgnacji włosów kręconych należy używać odżywek i masek nawilżających oraz regenerujących. Są również dostępne na rynku kosmetyki podkreślające ich skręt. Warto po nie sięgnąć, gdyż są specjalnie przystosowane do tego rodzaju włosów. Należy jednak pamiętać, iż zazwyczaj tylko stylizują, nie regenerują. Do regeneracji, szczególnie końców włosów można używać jedwabiu w płynie i olejków (do końcówek, które są podatne na przesuszanie). Popularną metodą dbania o włosy stało się również olejowanie. Dobrze jest jednak przed przystąpieniem do tego rodzaju zabiegu określić ich porowatość. Wtedy łatwiej będzie nam dobrać odpowiedni olej.
Reasumując, włosy kręcone nawilżamy i regenerujemy. Raczej nie ma potrzeby powiększania ich objętości.
Włosy proste kosmetyki:
O włosy proste zadbać jest znacznie łatwiej. Z natury są grubsze od kręconych. Warto dbać o ich kondycję przy codziennej pielęgnacji. Nie obciążać. Nie doprowadzać do przetłuszczenia. Wzmacniać odżywkami i szamponem. Nie nadużywać lakierów i innych produktów do stylizacji.
Warto również zainwestować w dobrą szczotkę przystosowaną do długości oraz grubości naszych włosów. Taką, która nie będzie ich wyrywać, czy strzępić.

W dbaniu o włosy niezależnie od ich typu bardzo istotna jest również nasza dieta. Witaminy i minerały, które dostarczamy wraz z pożywieniem czy suplementami diety są dla włosów zbawienne. Są produkty, które mogą polepszyć ich kondycję ale i takie, które mogą im zaszkodzić. Należy więc unikać jedzenia typu fast food. A postawić na pokarmy jak najmniej przetworzone, bogate w witaminy. Będą to między innymi warzywa zielone, ryby, orzechy i tym podobne.

www.alterstyl.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKosmetyki do kręconych włosów
Następny artykułRzęsy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here