Zdrowe i zadbane zęby to nie tylko kwestia estetyczna, ale również zdrowotna. Zęby zarażone próchnicą mogą być źródłem wielu dolegliwości, a stan zapalny jaki wtedy się pojawia może prowadzić do wielu chorób. Również ubytki zębowe, mogą prowadzić do wielu komplikacji życiowych, zaczynając od kwestii estetycznych.

Na szczęście z pomocą w takich przypadkach może przyjść implantologia. Ofert firm na rynku w tym zakresie jest oczywiście dużo. Warto jednak wybrać sprawdzoną i doświadczoną klinikę. Szczególnie polecany jest obecnie adres: www.primadent.pl, pod którym znajdziemy ofertę firmy Promadent w zakresie implantologii.

Wszczepianie zębów, czyli implantologia oferuje obecnie cały wachlarz usług związanych z odtworzeniem zębów. Możemy ograniczyć się do realizacji pojedynczego utraconego zęba, albo zdecydować się na odtworzenie całej szczęki. Jest to kuracja, którą można polecić każdemu nie tylko ze względów estetycznych, ale i zdrowotnych. Co istotne zyskujemy pewność, że rozwiązanie które zastosujemy będzie trwałe i skuteczne, dzięki tytanowym elementom, jakie zostaną zastosowane.

Implanty są obecnie bardzo zaawansowane technologicznie i nie do odróżnienia od naturalnych zębów, a ich trwałość i utrzymująca się estetyka liczona jest w latach.

Nie jest to oczywiście rozwiązanie dla każdego. Implantologia wyklucza zastosowanie tej kuracji u osób palących. Z uwagi na wpływ nałogu na błonę śluzową i słabsze gojenie się po zabiegu, istnieje zbyt duże ryzyko odrzucenia implantu przez organizm osoby palącej. Przed zabiegiem należy się też wykazać ogólnie dobrym stanem zdrowia.

Dla osób zainteresowanych implantami, pod adresem: http://www.primadent.pl/specjalizacje/implantologia.html zebrano kompendium wiedzy na temat samego zabiegu, stosowanych materiałów i zaleceń dla przyszłych pacjentów. Znajdziemy tam też porady i opis dotyczący samego zabiegu oraz rekonwalescencji czy też porady z zakresy higieny i profilaktyki, dzięki której nowe zęby mogą służyć pacjentom przez wiele lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here