Marzysz o własnym mieszkaniu, ale odstrasza cię perspektywa poszukiwania ekipy wykończeniowej? W takim przypadku warto sprawdzić, czy deweloper oferuje usługę wykończenia nieruchomości „pod klucz”. Ile będziemy musieli wtedy zapłacić za już lokal?

Opcja „pod klucz” wyróżnia się bardzo wieloma zaletami. Przede wszystkim nie musimy wtedy stresować się doborem odpowiedniej ekipy wykończeniowej – warto wskazać, że te najlepsze czasami mają zajęty kalendarz nawet na ponad połowę roku do przodu. Nie musimy też długo czekać na to, aby przeprowadzić się do swojego wymarzonego mieszkania – prace rozpoczynają się błyskawicznie i możemy przenieść się do niego bez opóźnień.

Także, o czym warto pamiętać, wykończenie mieszkania w takiej opcji wcale nie jest bardzo kosztowne! W cenie zawarte są już zarówno materiały wykończeniowe, jak i robocizna, dlatego koszt wcale nie jest bardzo duży.

Pakiety wykończeniowe „pod klucz”

Ekipy zajmujące się wykańczaniem mieszkań „pod klucz” dla deweloperów mają w swojej ofercie różnego rodzaju pakiety, które różnią się pomiędzy sobą swoją zawartością i cenami.

Najmniej zapłacimy za pakiety typu Basic, czyli podstawowe – tutaj cena to od około 450 do 500 złotych za metr kwadratowy mieszkania. Gdy chodzi o droższe pakiety, które mają więcej materiałów do wyboru i więcej prac, ceny wynoszą do 1200 złotych za jeden metr kwadratowy za te najbardziej prestiżowe.

Wobec tego wtedy, gdy chcemy zakupić kawalerkę mającą 35 metrów kwadratowych i wykończyć ją „pod klucz”, musimy liczyć się z dodatkowym kosztem wynoszącym od około 15 000 złotych. Oczywiście, jeśli będzie to droższy pakiet, cena będzie jeszcze wyższa. Pamiętajmy też o tym, aby sprawdzić, co dokładnie zawiera się w wybranym przez nas pakiecie wykończeniowym.

W związku z tym ceny mieszkań Wrocław oraz w innych dużych miastach wcale nie są bardzo wysokie, gdy wykończymy je w opcji „pod klucz”. Warto zatem sprawdzić bliżej oferty dostępne u deweloperów, aby sprawdzić, jaka opcja sprawdzi się najlepiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here