Gofry domowe przygotowane w gofrownicy

Nuda w kuchni i na talerzu? Nie możesz do tego dopuścić! Brak możliwości wychodzenia do restauracji wcale nie oznacza, że musisz się ograniczać tylko do standardowych posiłków. Nawet jeśli uważasz, że nie jesteś zbyt dobry w gotowaniu, możesz bardzo łatwo zwiększyć swoje umiejętności. Wystarczy, że wyposażysz się w 3 małe urządzenia kuchenne. Zobacz, jak dzięki nim rozwiniesz skrzydła jako kucharz.

Z tekstu dowiesz się:

  • dlaczego warto rozważyć zakup gofrownicy,
  • jakie korzyści wiążą się z zakupem maszynki do mielenia mięsa,
  • po co Ci krajalnica w kuchni.

Obawiasz się, że dodatkowy sprzęt kuchenny zajmie zbyt dużo miejsca? Nie musisz od razu zajmować całej powierzchni blatu! Moc dodatkowych urządzeń kuchennych nie drzemie w ich wielkości, a funkcjonalności. Na pewno znajdziesz więc dla nich trochę miejsca.

Domowe gofry dla Ciebie i rodziny. Spełnij swoje marzenie z dzieciństwa

Gofry kojarzą Ci się z dzieciństwem i wakacjami spędzanymi nad morzem lub letnimi festiwalami? Z pewnością nie raz marzyłeś o tym, aby móc częściej zachwycać się wyjątkowym smakiem słodkiego ciasta z wybranymi przez siebie dodatkami. Co powiesz na to, żeby teraz, jako dorosły, delektować się smakiem gofrów kiedy tylko chcesz? Nie musisz szukać otwartych lokali z goframi. Pyszne wafle z puszystego ciasta bez problemu przygotujesz samodzielnie w domu. Będzie Ci do tego potrzebna gofrownica Zelmer.

Jak zrobić gofry w domu za pomocą gofrownicy? Znajdź przepis na swoje wymarzone gofry: belgijskie, leodyjskie lub pruskie, i przygotuj ciasto. Następnie podłącz gofrownicę Zelmer do prądu i poczekaj, aż kamienne płyty osiągną odpowiednią temperaturę. Gdy urządzenie będzie gotowe do użytku, poinformuje Cię o tym świecąca się zielona dioda. Po wylaniu ciasta na płyty, zamknij gofrownicę i poczekaj kilka minut. To wszystko!

Jeśli zdecydujesz się na zakup gofrownicy Zelmer, łatwo i szybko przygotujesz deser dla całej rodziny. Płyty gofrownicy są podzielone w taki sposób, że w trakcie jednego cyklu możesz jednocześnie upiec nawet 4 gofry.

Potrawy na bazie zmielonego mięsa. Zrezygnuj z paczkowanych produktów

Do tej pory kupowałeś zmielone mięso w paczkach lub prosiłeś o mielenie ekspedientkę? Przekonaj się, że warto samodzielnie przygotować mięso bezpośrednio przed wykonaniem posiłku. Dzięki temu:

  • ograniczysz zużycie plastiku i innych opakowań – rezygnacja z paczkowanego mięsa sprawi, że nie będziesz musiał wyrzucać tacek oraz folii ochronnych; mięso w kawałku możesz pakować w papier lub własne pudełka;
  • będziesz mógł sam ustalić intensywność zmielenia – dostosujesz grubość zmielenia mięsa do potrawy oraz własnych upodobań;
  • zmielisz tyle mięsa, ile dokładnie potrzebujesz – zamiast tracić czas na zastanawianie się w sklepie, ile mielonego mięsa potrzebujesz, kup większy kawałek i na bieżąco miel go w domu; w ten sposób nie będziesz musiał odkładać do lodówki nadwyżki zmielonej porcji, która ma krótszy czas przydatności niż cały kawałek mięsa.

Do siekania mięsa będzie Ci potrzebna dobra elektryczna maszynka do mielenia mięsa. Przy jej wyborze zwróć uwagę na moc urządzenia oraz jego wydajność. Im wyższe parametry będzie miał sprzęt, tym lepiej, dokładniej i szybciej zmieli on mięso. W maszynce do mięsa ważną rolę odgrywają także sitka, które powinny być wykonane z dobrych, odpornych na zniszczenia materiałów. Konieczne są także dwustronne ostrza, które dokładnie siekają mięso.

Wreszcie równe! Poznaj sposób na szybkie krojenie

Nieważne, czy masz dobrze naostrzony nóż: krojenie chleba czy wędlin na równe plastry to dla Ciebie duże wyzwanie. Jeśli chcesz uzyskać perfekcyjne kawałki, nie męcz się z precyzyjnym cięciem nożem. Krajalnica Zelmer zrobi to za Ciebie.

Krajalnica do warzyw, krajalnica do chleba, krajalnica do mięsa – to wszystko określenia tego samego urządzenia. Nie musisz więc szukać trzech różnych sprzętów, które podzielą Twoje jedzenie na równe plastry. Wystarczy, że znajdziesz urządzenie, które możesz dostosowywać do swoich potrzeb.

Jeśli zdecydujesz się na krajalnicę Zelmer, będziesz mógł ustawić grubość krojenia danego produktu. Dzięki zakresowi do 15 mm uzyskasz zarówno bardzo cienkie plastry wędliny idealne na kanapki, jak i grubsze kromki chleba idealne na większy apetyt. Krajalnica świetnie sprawdzi się także przy krojeniu niektórych warzyw. Obrotowa tarcza może np. pokroić ogórek na mizerię czy kawałki cukinii, które później trafią do piekarnika.

Gofrownica, maszynka do mięsa oraz krajalnica – to trzy urządzenia, dzięki którym możesz znacznie ułatwić swoje codzienne gotowanie. Te małe urządzenia AGD mogą także mieć ogromny wpływ na Twoje życie. Dzięki nim na nowo poczujesz smak dzieciństwa, zadbasz o mniejsze zużycie plastiku, a także przyspieszysz przygotowywanie niejednej potrawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here