Od pewnego czasu zapanowała prawdziwa moda na ekologię! To bardzo pozytywny trend, ponieważ zaczynamy przykładać większą wagę do troski o środowisko naturalne i poszukiwać takich produktów, które są możliwie najbardziej naturalne. Szukamy ich nie tylko do celów spożywczych, lecz również i kosmetycznych. Zielona herbata jest jednym z tych towarów, które świetnie nadają się tak do picia, jak i do sporządzania kosmetyków. Co warto o niej wiedzieć?

Zielona herbata – podstawowe informacje
Zielona herbata to napój przyrządzany z liści herbaty chińskiej (Camellia sinensis), poddanych minimalnej oksydacji. Zielona herbata jest zaparzana w specjalny sposób – wystarczy 1 mała łyżeczka, zalana wodą o temperaturze od 60 do 90 stopni Celsjusza (w zależności od gatunku) i parzona przez 2-3 minuty. Zielona herbata – jak wykazano – posiada szereg pomocnych człowiekowi właściwości. Między innymi znakomicie wspiera spalanie tkanki tłuszczowej, a do tego uspokaja, relaksuje, posiada działanie antyoksydacyjne, przez co nie tylko spowalnia procesy starzenia, ale też potrafi przyczyniać się do zapobiegania wystąpieniu raka. To tylko część wszystkich jej zalet – a prócz tych zdrowotnych istnieją także i te kosmetyczne!

Zielona herbata – działanie kosmetyczne
Zielona herbata świetnie nadaje się jako kosmetyk – jej antyoksydacyjne działanie może bowiem wspierać organizm nie tylko od środka, ale też od zewnątrz. Polifenole – zawarte w zielonej herbacie – doskonale oddziałują na skórę, pozwalając jej dłużej zachować młodość, a także łagodząc wszelkie stany zapalne. Wzmacniają naczynia krwionośne, chronią przed szkodliwym promieniowaniem UV, a także wykazują działanie hamujące produkcję łoju. Jednym słowem, zielona herbata jest wspaniałym kosmetykiem, który wspiera zdrowie skóry, nadając się zarówno do tej normalnej, jak i szczególnie wrażliwej, naczynkowej, jak i tłustej. A działanie przeciwzmarszczkowe jest fantastycznym dodatkiem do tych zalet!

Zielona herbata – naturalne kosmetyki
Zielona herbata – dzięki swoim cennym właściwościom – może posłużyć jako ważny składnik kosmetyków (czy to domowej roboty, czy też tym profesjonalnym). Istotne jest tylko, by były to kosmetyki możliwie najbardziej naturalne, co podnosi ich pozytywne oddziaływanie na skórę. Laboratorium Kosmetyczne Ava to firma, która tworzy ekologiczne, wysokiej jakości kosmetyki, wspierające między innymi zdrowie skóry. W ofercie firmy można znaleźć również kremy z zieloną herbatą. To zakup rozsądny, ponieważ kosmetyki są oparte na naturalnych składnikach, o skoncentrowanym działaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here