Z dzieckiem w Warszawie

Wyprawa do stolicy Polski to wycieczka godna polecenia zarówno osobom dorosłym jak i rodzinom z dziećmi. W Warszawie jest tyle ciekawych miejsc i tyle atrakcji turystycznych, że dla każdego znajdzie się coś odpowiedniego i ciekawego.
Gdy odwiedzamy Warszawę z naszymi pociechami chcemy im jak najwięcej w krótkim czasie pokazać. Ale dzieciaki nie zawsze są zainteresowane oglądaniem kolejnego zamku, muzeum, starej kamieniczki, kościoła czy pomnika. Dla wielu nadmiar wiedzy historycznej jest zbyt trudny i nużący, więc radosna wizyta w stolicy łatwo może przerodzić się w koszmar. Aby do tego nie doszło i wycieczka dla każdego był udana trzeba sprawdzić jakie Warszawa trakcje oferuje dorosłym a jakie maluchom – zwyczajnie trzeba się dowiedzieć co robić z dzieckiem w Warszawie?
Z maluchem nie ma problemu nigdzie – w każdym mieście na ziemi wystarczy im plac zabaw w parku, ogród zoologiczny, sala z trampolinami, park wodny, teatr kukiełkowy a do tego niezbędna jest obecność mamy i taty. Nie zaszkodzą również pyszne lody, wata cukrowa czy inne niezdrowe przekąski.
Znacznie trudniej zorganizować czas nastolatkom. Jeśli mamy takich ze sobą w Warszawie to najlepszym miejscem będzie Centrum Nauki „Kopernik”. Choć nazwa brzmi poważnie i centrum poważną instytucją naukową jest, to młodzi ludzie uwielbiają to miejsce. Tutaj w formie ciekawej a często poprzez zabawę pokazuje się dzieciom i młodzieży liczne doświadczenia, które tłumaczą podstawowe prawa fizyki. To co tłumaczone przez lata na lekcji fizyki w „Koperniku” chwytane jest w lot w ciągu kliku minut. Warto tam pójść nawet, gdy jest się już dorosłym.

www.chilimy.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here