Samochodem, samolotem, czy promem? Sprawdzamy, ile kosztują bilety promowe do Szwecji?

Do Szwecji możemy dotrzeć na wiele sposobów. Najszybszą metodą jest oczywiście podróż samolotem. Ale to nie jedyne rozwiązanie. Jak jeszcze możemy się tam dostać?

Autem czy samolotem?

Szwecja to kraj, z którym sąsiadujemy przez Morze Bałtyckie. Jeśli więc chcemy się do niego dostać drogą lądową, to czeka nas podróż przez Niemcy i Danię. Dystans, który będziemy musieli pokonać, to około 1300 km. Morze pokonamy wówczas mostem Oresund, który pokieruje nas do Malmo. Taki przejazd może nam zająć ponad dwadzieścia godzin. Nie jest to więc najbardziej komfortowe rozwiązanie. Chyba, że planujemy zwiedzanie krajów, przez które będziemy przejeżdżać. Dlatego znacznie chętniej korzystamy z połączeń lotniczych. Z Polski możemy dolecieć do takich miejscowości jak Sztokholm, Malmo, Goteborg, czy Nykoping. Czas trwania lotu jest uzależniony od długości połączenia i wynosi od dwóch do czterech godzin. Decydując się na podróż samolotem warto dokonać rezerwacji odpowiednio wcześniej. Wówczas możemy liczyć na tańsze bilety. Koszt jednego przelotu będzie wynosił wówczas około siedemdziesięciu złotych. Po dostaniu się na miejsce nie musimy się martwić o transport do innych miast. Z lotniskami są bowiem skomunikowane autobusy, które kursują zgodnie z godzinami przylotów i odlotów. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które skraca całkowity czas podróży.

Bilety promowe do Szwecji – kiedy warto kupić?

Jest jednak jeszcze jeden sposób, by dostać się do kraju trzech koron. To podróż promem. Rozwiązanie to nie jest może najszybsze, trwa bowiem około dwunastu godzin. Jednak można w ten sposób zabrać ze sobą samochód. Z Polski kursują promy na trasie Świnoujście – Trelleborg, Świnoujście – Nystad, Gdańsk – Nynashamn oraz Gdynia – Karlskrona. Porty, podobnie jak lotniska, są dobrze skomunikowane z największymi szwedzkimi miastami. Co ciekawe, bilety promowe do Szwecji możesz teraz zakupić bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że wejdziesz np. tutaj https://www.mastertravel.pl/bilety_promowe,szwecja.html, wybierzesz odpowiedni rodzaj biletu oraz termin podróży. Ta forma rezerwacji nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Jeśli nie będziesz czegoś pewien, to możesz liczyć na pomoc firmy, która odpowie na twoje wszelkie pytania. Kupując bilety promowe do Szwecji warto zapoznać się z regulaminem przewozu, by nie popełnić żadnego błędu. Dotyczy to chociażby rezerwacji kabiny, która nie jest obowiązkowa u każdego armatora. Inaczej jest chociażby na trasie Gdynia – Karlskrona. Tu, w przypadku rejsów nocnych, jesteśmy zobligowani do rezerwacji kabiny podczas zakupu biletów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here