Rynek nieruchomości to doskonały pomysł na prowadzenie swojego interesu i bezsprzecznie zgodzą się z tym dosłownie wszystkie osoby, którym udało się inwestować w domy i mieszkania. Domyślamy się pewnie, że nie jest jednak wcale tak łatwo dostać się do tego sektora, jeśli nie posiadamy odpowiedniej kwoty pieniędzy na inwestycje, a jeśli uda nam się ją uzbierać, warto wiedzieć co powinniśmy zrobić, żeby nasza inwestycja nie okazała się błędna i nie przyniosła większych kosztów.

Szukanie samodzielne, czy z pomocą specjalistów?

Każde działanie ma swoje wady i zalety, więc szukanie rozwiązań idealnych niestety nie istnieje, czasem zwyczajnie musimy się z czymś pogodzić, żeby finalnie móc spać spokojnie. Dobrym przykładem na to może być szukanie mieszkania, gdyż zawsze posiadamy dwie drogi wyjścia. Pierwszą z nich jest szukanie samodzielne, za pomocą wyszukiwarki i stron internetowych. Na przykład jeśli chcemy zamieszkać w stolicy, to wystarczy wpisać hasło apartamenty Warszawa i wyświetli nam się pełne spektrum ofert. Drugim natomiast sposobem jest podjęcie decyzji na temat współpracy ze specjalistą, który doskonale zna rynek, wie czego szukać, gdzie tego szukać i jak powinna wyglądać cena. Często będzie w stanie wynegocjować dla nas lepszą cenę apartamentu w Warszawie.

Wady i zalety pomocy osób trzecich

Jeśli decydujemy się na pomoc specjalisty, to jego niezaprzeczalną zaletą jest znajomość rynku, ponieważ jest to osoba, która cały czas go obserwują i dostrzega od razu każdą zmianę. Jest więc w stanie wycenić dane mieszkanie, lub nawet dom. Dodatkowo podczas poszukiwań lub próby sprzedaży mieszkania, podchodzi on z dużo większym obiektywizmem do danej inwestycji, więc jest w stanie zobaczyć o wiele większą liczbę różnych mankamentów związanych z nieruchomościami. Jeśli chodzi o wady, to chyba jedyną z nich jest fakt zapłacenia dodatkowej prowizji dla danego specjalisty, gdyż wykonuje on swoją pracę, która wymaga dużej wiedzy. Prowizje zwykle określane są procentowo – im większa wartość nieruchomości, tym większa kwota dla naszego pomocnika. Szukanie takich osób nie jest trudne, gdyż istnieje w Sieci wiele stron internetowych i portali zrzeszających tego typu specjalistów.

Szybkie zakupy mieszkań?

Szybki zakup mieszkania lub domu może wydawać nam się bardzo absurdalnym pomysłem, ponieważ jest to poważna inwestycja, która musi być odpowiednio przemyślana. Jest to jednak możliwe i działa to w taki sposób, że prawdopodobnie po wszystkim będziemy zadowoleni. Rozwiązaniem jest znalezienia firmy zajmującej się sprzedażą nieruchomości, kontaktowanie się z nią i przedstawienie swoich potrzeb. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że ludzie tam zatrudnieni będą w stanie nam pomóc. Jest to doskonała propozycja dla wszystkich osób, które chcą kupić mieszkanie pod wynajem, ponieważ o wiele szybciej będą w stanie zacząć zarabiać na swoim nowym dobytku, a mieszkania są zawsze odpowiednio przygotowane, więc można się do nich od razu wprowadzać. Naszym zadaniem będzie jedynie znalezienie lokatorów i kontakt z nimi, chociaż to również możemy zlecić, tylko zarobimy wtedy mniej.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem Park Place: http://parkplace3.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here