Manekiny krawieckie i sklepowe – sprawdź czym się charakteryzują

Wiele osób sądzi, że istnieje jedynie jeden rodzaj manekinów.  Okazuje się, że prawda jest zupełnie inna. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów manekinów sklepowych jak i krawieckich. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze rozwiązania.

Manekiny sklepowe – naturalne i abstrakcyjne

Manekiny sklepowe to element prawie każdej witryny. Jednak trzeba zauważyć, że prawie wszędzie wyglądają one zupełnie inaczej. Wszystko to przez to, że na rynku dostępnych jest kilka grup manekinów. Różnią się one od siebie tak płcią jaką mają przedstawiać, materiałem wykonania, a także formą. W tym ostatnim przypadku mowa o odzwierciedleniu człowieka jak i abstrakcyjnym wyglądzie kukły. Ten pierwszy ma wpływać na wyobraźnię kupującego. Ukazuje on bowiem jak dana stylizacja będzie wyglądała na nim samym. Z kolei manekiny abstrakcyjne mają między innymi ukazywać nowoczesność, czy indywidualizm danej marki. Jedna z teorii głosi także, że swoim wyglądem nie mają odwracać uwagi od prezentowanej garderoby. Czy im się to udaje? Tu każdy musi odpowiedzieć sobie sam.

Manekiny krawieckie

Z kolei jeśli chodzi o manekiny krawieckie to  w zależności od potrzeb można zdecydować się na model styropianowy, drewniany lub regulowany. Są to trzy najbardziej popularne rozwiązania, które większość zainteresowanych w pierwszej kolejności bierze pod uwagę. Co ciekawe manekiny krawieckie bardzo często spotkać można również we wnętrzach sklepów, gdzie służą do prezentowania różnych elementów ubioru. Jednak ich głównym miejscem przeznaczenia są pracownie krawieckie. Mowa tutaj tak o tych małych, przydomowych jak i dużych, wręcz przemysłowych. W zależności od budżetu, a także ilości projektowanych, czy też przerabianych elementów garderoby krawcowe decydują się na różne rodzaje manekinów. Na nie natrafić można między innymi w sklepach internetowych takich jak https://sklep.moremannequins.pl/. Manekiny styropianowe są wybierane najczęściej. Wszystko przez to, że są to rozwiązania tanie i łatwo dostępne.  Niestety nie cechuje ich trwałość, jaką pochwalić się mogą manekiny krawieckie wykonane z drewna. One bardzo pozytywnie wpływają również na wizerunek warsztatu krawca. Jeszcze innym rozwiązaniem, które jest najdroższe są manekiny regulowane. Tutaj cena jest adekwatna do umiejętności kukły. Mowa tutaj o dostosowywaniu za pomocą specjalnych pokręteł jej kształtów do wymogów. Dzięki takiej możliwości można szyć lub przerabiać ubrania nie tylko dla siebie, ale także innych osób bez konieczności wzywania ich na częste przymiarki.

Jak widać manekin manekinowi nie równy. Wybór odpowiedniego zależy od wielu czynników. Warto więc dobrze przeanalizować swoje potrzeby i sprawdzić oferty kilku sklepów zanim podejmie się decyzje o zakupie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here