Krótka notka o tym co wypada, a czego nie, czyli ile daje się na wesele?

W dzisiejszych czasach wiele osób zastanawia się, jaki prezent warto kupić będąc zaproszonym jako gość na przyjęcie weselne. W zależności od tego kim jesteśmy dla Pary Młodej taki prezent musimy kupić. Rodzice Państwa Młodych kupić powinni zdecydowanie lepszy i droższy prezent, niż znajomi zaproszeni na wesele lub delegacja z pracy. Jeśli pełnimy funkcję starosty na ślubie brata oczekiwania co do prezentu również są dużo wyższe, to samo dzieje się w przypadku naszych chrzestnych. Jaki więc prezent warto kupić lub ile należy dać do koperty, żeby zadowolić Państwa Młodych?
Kluczowym czynnikiem przy kupnie prezentu weselnego lub decyzji odnośnie umieszczenia konkretnej ilości gotówki w kopercie musi być nasz dochód. Jeśli możemy pozwolić sobie na droższy prezent lub „grubszą” kopertę nie stanowi dla nas większego problemu wydana suma pieniędzy. Jeśli nasza wypłata wystarcza nam z ledwością na utrzymanie rodziny i nie możemy pozwolić sobie na duży wydatek nasz zdecydowanie myślimy o niższych kwotach. Powinniśmy uwzględnić także ilość zaproszonych osób z konkretnej rodziny. Jeśli zostaliśmy zaproszeni z osobą towarzyszącą, warto do koperty włożyć większą sumę pieniędzy, gdyż zapraszająca nas Para Młoda musi opłacić większą ilość osób. Przyjęło się, iż należy dać prezent taki, by miał on przynajmniej wartość minimalną adekwatną do tej, którą Para Młoda musiała przeznaczyć na salę weselną. Ile daje się na wesele? Zależy to od wielu wyżej wymienionych czynników i jest sprawą indywidualną.
Pamiętajmy jednak o tym, że żaden prezent nie zastąpi nam obecności drugiej osoby. Ważniejsza dla większości z nas jest obecność, niż jej brak w ważnych dla nas momentach naszego życia. Zdecydowanie takim momentem jest ślub bliskiej nam osoby, czy członka naszej rodziny. W pogoni za pieniędzmi często zapominamy, co jest ważne w danym momencie, jakie są nasze priorytety. Nie dla wszystkich z nas pieniądze są najważniejsze, ważnym jest wsparcie, obecność i miłość drugiej osoby. To wartości zdecydowanie bardziej drogocenne, niż to, co możemy włożyć drugiej osobie do koperty w formie prezentu.

www.intelektualnie.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPrezenty na komunię
Następny artykułOrganizacja chrztu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here