Jak sprawnie przeprowadzić się do nowego mieszkania?

Stało się! W końcu kupiliście swoje wymarzone M4! Teraz wystarczy jedynie przetransportować rzeczy i rozkoszować się mieszkaniem „na swoim”. Jednak jak to zrobić szybko i nie stresująco? Poniżej przedstawiamy garść porad, po wdrożeniu których, nie będziecie mieć żadnego kłopotu z przeprowadzką!

Powiadom urzędy, firmy, instytucje

Pierwsze co powinieneś zrobić zmieniając adres zamieszkania, to odpowiednio wcześniej powiadomić o tym najważniejsze urzędy, takie jak: Urząd Skarbowy, ZUS, Bank, Firmę Ubezpieczeniową, Firmę telekomunikacyjną, Zakład energetyczny. Dzięki temu nie przeoczysz żadnej ważnej korespondencji, a także zyskasz pewność, że trafi ona bezpośrednio do Ciebie.

Więcej na temat zakupu mieszkania możesz przeczytać tutaj: gama-m.pl/272/

Zacznij od pakowania najmniej używanych rzeczy

Każdą przeprowadzkę warto odpowiednio rozplanować w czasie, najlepiej z miesięcznym wyprzedzeniem. Miesiąc wcześniej warto zrobić gruntowne porządki, przyszykować kartony, worki foliowe i rozpocząć pakowanie najmniej używanych rzeczy.
Pamiętaj aby osobno pakować szkło, porcelanę, produkty spożywcze, odzież. Rzeczy, które łatwo się tłuką warto dodatkowo zabezpieczyć folią bąbelkową.
Równie ważne jest, aby każdy karton odpowiednio opisać. Dzięki temu, rozpakowywanie będzie sprawiać nam przyjemność, jeśli będziemy dokładnie wiedzieli w którym kartonie mamy rzeczy do danego pomieszczenia.
Dobrą praktyką jest również zrobienie spisu wszystkich kartonów z podziałem na pomieszczenia. Zyskamy w ten sposób pewność, że rozpakowaliśmy już wszystkie rzeczy.

Kup worki próżniowe na pościel

Pościel zazwyczaj zajmuje sporo miejsca. Warto więc zaopatrzyć się w worki próżniowe, które są nieocenione przy jej przewożeniu. Dzięki odessaniu zbędnego powietrza, zyskamy dużo wolnego miejsca.

Spakuj bagaż podręczny

Pakując się nie zapominajmy o bagażu podręcznym, a także o kartonie z najpotrzebniejszymi rzeczami na pierwszą noc w nowym mieszkaniu. W takim bagażu powinny znaleźć się podstawowe ubrania, bielizna, kosmetyki, ładowarki,kubki i talerzyki. Jednym słowem wszystko- co będzie nam potrzebne przez pierwsze godziny w nowym mieszkaniu.

Zjedz żywnościowe zapasy

Tydzień wcześniej to dobry czas aby pozjadać wszystkie żywnościowe zapasy oraz odmrozić zamrażalnik. Nie jest dobrym pomysłem wiezienie jedzenia ze sobą. Będzie ono jedynie zajmować miejsce w naszych bagażach oraz może łatwo się popsuć podczas przeprowadzki.

Wynajmij firmę przeprowadzkową

Odpowiednio wcześniej warto również zadbać o wynajęcie firmy przeprowadzkowej, która przewiezie Twoje rzeczy do nowego miejsca. Często również takie firmy oferują w cenie profesjonalne zabezpieczenie przewożonych przedmiotów. Warto o to dopytać, gdyż dzięki temu zyskamy pewność, że nasze rzeczy nie ulegną zniszczeniu podczas przewozu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here