Jak otworzyć wino bez korkociągu?

Dobre wino pozwala umilić wspólnie spędzony czas z bliskimi i podkreślić wyjątkową atmosferę chwili. Któż z nas nie cieszy się, gdy zaproszeni goście przynoszą ze sobą butelkę wina? Niestety, jeżeli zostaniemy nagle zaskoczeni takim prezentem, może okazać się, że nie mamy akurat w domu korkociągu lub nie możemy go znaleźć. Nie panikuj. To jeszcze nie znaczy, że musisz zrezygnować z konsumpcji. Istnieją proste sposoby na to, by otworzyć wino bez pomocy korkociągu. Przeczytaj, jak to zrobić.

Pamiętajmy przede wszystkim o tym, by przy takich próbach otworzenia butelki robić to w bezpiecznym miejscu, takim gdzie ewentualne rozlanie nie spowoduje zniszczenia drogiego dywanu lub kanapy. Możemy to robić nad zlewem w kuchni, albo po prostu – gdzieś, gdzie są płytki, z których łatwo wytrzemy rozlane wino.

Śrubokręt

Pierwszym sposobem na otwarcie butelki jest użycie śrubokrętu. Powinien być on długi, najlepiej kręty. Wbijamy go dokładnie tak samo, jakbyśmy używali korkociągu. Nie dokręcamy do końca, łapiemy za rączkę i mocno wyciągamy – dokładnie tak samo jak korkociąg. Śrubokręt będzie oczywiście nieco mniej poręczny, i będziemy musieli użyć większej siły, ale mechanizm działania jest ten sam.

Wieszak

Innym sposobem jest wykorzystanie drucianego wieszaka. W tym celu będziemy musieli najpierw rozprostować jego zawinięty koniec. Koniec drutu możemy owinąć o ostrze śrubokręta, w ten sposób oczywiście zniszczymy wieszak, jednak stworzymy coś w rodzaju prostego korkociągu.

Sztućce

Do otworzenia butelki z winem możemy wykorzystać także sztućce. Wybijamy koniec łyżki lub widelca w korek, owijamy jego drugą stronę ręcznikiem i prosimy drugą osobę, by trzymała butelkę z drugiej strony. Alternatywą może być wydłubywanie korka przy pomocy noża, należy jednak liczyć się z tym, że w takiej sytuacji wpadnie on do środka butelki.

Jak widać, sposobów na otwarcie butelki z winem jest wiele. Warto nie poddawać się i nie rezygnować z otwarcia butelki wina przyniesionego nagle przez przyjaciela.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here