Osoby, które cierpią z powodu suchego kaszlu zgodnie przyznają, że najbardziej uciążliwy jest on w nocy. Zwłaszcza, Jeżeli czas trwania infekcji wydłuża się. Dlatego też trzeba podjąć wszelkie możliwe kroki w celu wyzdrowienia i uporania się z choroba. Samo to, że pozna się przyczynę,dlaczego suchy kaszel w nocy jest tak mocny, pozwoli wdrożyć odpowiednie postępowanie oraz zapewnić sobie przynajmniej częściową ulgę.

Przyczyny suchego kaszlu w nocy

Suchy kaszel w nocy jest niczym innym jak odpowiedzą organizmu na infekcję, połączoną z tym, iż w nocy powietrze jest mniej wilgotne, co utrudnia oddychanie. =Dlatego, kiedy ktoś zmaga się z tym rodzajem kaszlu to w pierwszej kolejności musi zadbać o odpowiednie nawilżenie pomieszczenia, w którym śpi. Poza tym, suchy kaszel w nocy występuje również wtedy, kiedy w powietrzu znajdują się alergeny, wywołujące u danej osoby reakcję alergiczną. Przyjmuje się, iż odpowiednie nawilżenie powietrza w pomieszczeniu powinno wahać się od 40% do 60%. Anomalie w obie strony nie są wskazane i wśród osób chorych oraz podatnych mogą wzmóc napady kaszlu nocą.

Czy można temu zaradzić?

Odpowiednie nawilżenie pomieszczenia, stałe przyjmowanie płynów oraz wywietrzona sypialnia zazwyczaj są wystarczającymi środkami zapobiegawczymi.. Suchy kaszel jest wówczas mniej uporczywy. Aczkolwiek, nie można zapominać, że jeśli wywołany jest on stanem zapalnym to proces zdrowienia trzeba wesprzeć środkami farmakologicznymi. To pomoże uzyskać równowagę w organizmie. Należy rozważyć przyjmowanie odpowiedniego lekarstwa na przykład takiego jak Levopront. Hamuje on kaszel w drogach oddechowych, dzięki zawartości lewodropropizyny. W przeciwieństwie do innych leków, nie wpływa na centralny układ nerwowy, gdyż nie zawiera w swoim składzie pobudzającej kodeiny. Levopornt nie wchodzi w interakcje z innymi lekami, więc mogą go zażywać cierpiący na suchy kaszel alergicy, a także dzieci powyżej drugiego roku życia, u jakich wystąpi stan zapalny. Jeśli posiada się stosowne środki oraz wiedzę to suchy kaszel nocny Powinien szybko ustąpić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here