Czy instalacje fotowoltaiczne są w rzeczywistości opłacalne

Rachunki za energię elektryczną cały czas idą w górę, dlatego też w ostatnim czasie instalacje fotowoltaiczne w Bydgoszczy zdobywają coraz większą popularność. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które w najbliższym czasie planują postawić na nowoczesne panele fotowoltaiczne i chcą się dowiedzieć, czy inwestycja ta w rzeczywistości jest opłacalna.

Czy panele fotowoltaiczne są opłacalne z ekonomicznego punktu widzenia?

Nowoczesne instalacje fotowoltaiczne Bydgoszcz są coraz wydajniejsze i charakteryzują się dużą żywotnością, dlatego też ich zakup potrafi się zwrócić już po kilku latach. Warto wspomnieć także i o tym, że można skorzystać z wielu różnych dotacji, dzięki czemu oszczędności są jeszcze większe. Kluczem do sukcesu jest tak naprawdę to, aby postawić na porządną firmę, która nie tylko oferuje fotowoltaikę z najwyższej światowej półki, ale co najważniejsze zajmie się również jej montażem.

Czy fotowoltaika się opłaca?

Nowoczesne panele fotowoltaiczne jak powszechnie wiadomo mogą mieć różną moc. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że każdy panel jest w stanie wygenerować nieco inną ilość prądu. Aby porównać poszczególne panele warto zwrócić uwagę na parametr Wp, który oznacza maksymalną moc którą jest w stanie wytworzyć dany panel. Zwykły panel o 1 kWp teoretycznie jest w stanie wyprodukować około 1000 kWh w ciągu roku. Oznacza to, że w ciągu jednego roku jesteśmy w stanie zaoszczędzić około 550 zł. Wysokiej jakości instalacje fotowoltaiczne Bydgoszcz to wydatek około 6000 zł, dlatego też po 10 latach można liczyć na zwrot inwestycji. Warto jednak zaznaczyć, że mało kto montuje tylko jeden panel 1 kWp, dlatego też zwrot z inwestycji będzie szybszy. Im większa będzie nasza instalacja, tym oczywiście korzystniejszą cenę można uzyskać za panele.

O czym należy pamiętać?

Jak wspomniano we wstępie, ceny prądu idą cały czas w górę, dlatego też inwestycja w panele będzie generować najprawdopodobniej coraz większe oszczędności. Niestety im dłużej panele pracują, tym automatycznie spada ich efektywność. Najlepsze panele po 25 latach są w stanie zaoferować jedynie 80% swoich możliwości. Osoby, które chcą sprawdzić czy fotowoltaika się opłaca, mogą w każdej chwili skorzystać z pomocy specjalnych kalkulatorów online, które dostępne są w Internecie. To właśnie dzięki nim w przybliżeniu będzie można szybko obliczyć, ile można w rzeczywistości zaoszczędzić na darmowej energii. Pamiętać należy również i o tym, że fotowoltaika, to nie tylko ekonomiczne, ale również ekologiczne rozwiązanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here