Czy hula-hop ma wpływ na naszą sylwetkę?

0
1367

Często szukamy różnych alternatyw treningowych, które są w stanie poprawić naszą siłę lub sylwetkę. Wybieramy najbardziej zaawansowane metody i wykorzystujemy do tego celu najbardziej rozbudowane urządzenia, które często do tanich nie należą. Nie zastanawiamy się jednak nad najpopularniejszymi i najbardziej standardowymi rozwiązaniami, które mogą okazać się najlepsze. Czy trzeba daleko szukać przykładów? Oczywiście nie! Wystarczy spojrzeć na hula-hop, które angażuje nasz organizm w prosty ruch. Czy to ma to jakiś wpływ na naszą sylwetkę? Tak i to bardzo duży. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, to zapraszamy serdecznie do dalszej części przygotowanego materiału.

Hula-hop – trening i rozgrzewka

Planujesz trening siłowy lub sylwetkowy? W takim razie nie możesz zapomnieć o odpowiedniej rozgrzewce, dzięki której przygotujesz swój organizm do aktywności fizycznej. Jest to szczególnie ważne, ponieważ w innym wypadku powstaje zbyt wysokie ryzyko kontuzji. Hula-hop to naprawdę dobre rozwiązanie, które angażuje większość mięśni pleców, czy brzucha, które są głównym stabilizatorem podczas najtrudniejszych liftów.

Skoro hula-hop imituje ruch bioder, doskonale sprawdzi się w sytuacji aktywacji mięśni brzucha ww. bioder i pleców. Są to oczywiście stabilizatory, które wykorzystujemy w trakcie dużo bardziej zaawansowanych ćwiczeń, np. przysiadów, czy martwego ciągu.

Czy z hula-hop można wykonać trening właściwy? Abstrahując od zajęć artystycznych, gdzie hula-hop wykorzystane jest jako motyw przewodni, świetnie sprawdzi się podczas zajęć typu cardio. Trzeba jednak pamiętać, że jest to trening kilkudziesięciominutowy ze średnią aktywnością

Intensywny angaż organizmu i efekty

Nigdy nie próbuj wierzyć, gdy ktoś Ci mówi, że trening z hula-hop poprawi Twoje wcięcie w talii. Oczywiście sam trening z tego typu akcesoriami wpłynie pozytywnie na poprawę sylwetki, lecz nigdy nie zrzucisz punktowo tkanki tłuszczowej lub nie uformujesz tym bardziej własnego organizmu. W tym wypadku chodzi raczej o to, że trening z hula-hop to wysiłek fizyczny, dzięki któremu spalamy kalorie. Jeśli ich nie uzupełnimy z nadwyżką, organizm zacznie pobierać energię z zapasów, które usytuowane są w tkance tłuszczowej. Dzięki temu po prostu z czasem zaczniemy dostrzegać, że chudniemy. Podobny efekt można zauważyć w trakcie klasycznego treningu siłowego lub z wykorzystaniem samej diety.

Pamiętaj jednak, że hula-hop może być nie tylko aktywnością fizyczną, ale również świetną zabawą. Jeśli posiadasz pociechy, możesz ten czas wykorzystać wspólnie z nimi, co z pewnością ich ucieszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here