joga

Praktykowanie jogi to w ostatnich latach popularne zajęcie, które pozwala nam nie tylko znaleźć chwilę na aktywność fizyczną, ale każde oderwanie się od codziennych obowiązków i przemyślenie pewnych spraw. Nic zatem dziwnego, że chętnie korzystamy z różnych zajęć. W trakcie ćwiczeń jednak powinniśmy stale szukać nowych bodźców, które będą doprowadzać nas na zupełnie inny poziom. W tym mogą okazać się przydatne akcesoria, do których zaliczamy między innymi bolstery do jogi. Co to jest i jak tego używać? Spróbujemy opowiedzieć na ten temat nieco szerzej w dzisiejszym materiale.

Co to są bolstery do jogi?

Są to specjalne wałki, które można ustawiać w określonych pozycjach pod naszym ciałem, by maksymalizować rozciągnięcie. Zazwyczaj bolstery do jogi stosowane są w momentach, w których dochodzimy do poziomu, w którym zwyczajne wykorzystanie naszego naturalnego zakresu ruchu, staje się po prostu zbyt słabe. Oczywiście można te wałki wykorzystać również jako wsparcie, gdy jesteśmy amatorami i znajdują także swoje zastosowanie w fizjoterapii oraz rehabilitacji. Można zatem uznać, że są one niezwykle uniwersalne.

Jak używać bolsterów do jogi?

Doskonałym przykładem jest standardowe rozciągnięcie mięśni brzucha i klatki piersiowej. Należy umieścić wybrane przez siebie bolstery do jogi o konkretnej wielkości (na rynku znajdziemy zarówno duże, jak i małe modele wałków i o zróżnicowanej twardości) pod odcinkiem lędźwiowym i zwyczajnie położyć się na plecach. Dzięki temu wałek wypchnie nasz odcinek lędźwiowy do przodu, rozciągając przednią część ciała. W takich momentach można uznać, że bolster stanowi wsparcie, gdybyśmy nie mogli samodzielnie uzyskać takiego ułożenia ciała.

Jak wybrać odpowiedni model?

Bolstery do jogi dostępne są zazwyczaj we wszystkich sklepach, w których znajdziesz między innymi wyposażenie do tego typu zajęć. Warto jednak uznać, że jest to asortyment specjalistyczny, ponieważ nie jest on dostępny dosłownie we wszystkich sklepach sportowych. Jeżeli akurat w Twojej okolicy brakuje takich miejsc, możesz zawsze skorzystać z oferty dostępnej w sieci. Jak z kolei określić, czy dany model jest zadowalający dla nas pod względem wielkości i twardości? Odpowiedzią może być między innymi opis usytuowany bezpośrednio pod produktem. Jeżeli jednak specyfikacje techniczne nie wiele Ci mówią i nie masz wśród znajomych doświadczonej osoby dysponującej wiedzą oraz doświadczeniem, możesz skorzystać z grup dyskusyjnych na różnych social mediach. Tam na pewno spotkasz osoby z wyższymi kompetencjami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here