Co to jest regon?

Czasami mamy marzenia, aby być niezależnym i posiadać własną firmę. Własna firma to nie jest taka prosta sprawa. Trzeba mieć łeb na karku, aby wszystkiego dopilnować. Jeśli sami sobie nie poradzimy a bardzo chcemy mieć własny biznes to możemy wejść z kimś w spółkę. Zarobki będą podzielone, ale będziemy mieć pewność, że nad firmą czuwa osoba, która zna się na biznesie. Czy swoją działalność gospodarczą może mieć każdy?
Przede wszystkim trzeba być osobą dorosłą, mieć głowę pełną pomysłów i być kreatywnym. Jeśli nie mamy zbyt wiele pomysłów i sami nie wiemy jaka ma być nasza firma to lepiej darujmy sobie rozkręcanie własnego biznesu. Firma bez osoby znającej się na biznesie raczej nie ma szans na powodzenie.
Jeżeli jesteśmy już zdecydowani i pewni, że chcemy otworzyć własną działalności gospodarczą to musimy ją zarejestrować. Pierwszym krokiem do legalizacji w przypadku działalności jednoosobowej będzie wypełnienie wniosku CEIDG-1. Wniosek ten możemy dostarczyć osobiście w urzędzie miasta czy gminy lub możemy przesłać go listem poleconym. Po złożeniu takiego wniosku musimy nadać swojej firmie regon.
Co to jest regon?
Skrót regon oznacza Rejestr Gospodarki Narodowej. Regon stanowi źródło informacji na temat wszystkich zarejestrowanych podmiotów gospodarczych w całym kraju. Regon jest numerem, pod którym widnieje dany podmiot gospodarczy. Składa się on aktualnie z 9 cyfr. Dwie pierwsze cyfry numeru stanowią wyróżnienie terytorialne. Następnych sześć cyfr to numer seryjny, a ostatnia cyfra jest cyfrą kontrolną.

www.wpudrze.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPapirus
Następny artykułWażne dni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here