Co na żołądek

Ból żołądka powoduje ogromny dyskomfort a często uniemożliwia również normalne funkcjonowanie. Często wywołany jest przez niestrawność, infekcje wirusowe bądź poprzez spożywanie nieświeżych produktów. Najczęściej dodatkowo występują również wymioty i biegunka. W tej sytuacji należy przyjmować elektrolity i pić dużo wody, aby nie doprowadzić do odwodnienia organizmu.
Osoby zmagające się z tym problemem, często zastanawiają się co na żołądek mogą przyjmować, aby złagodzić nieprzyjemne objawy.
Przede wszystkim, gdy żołądek nie pracuje prawidłowo powinno się stosować lekkostrawną dietę. Dania smażone należy zastąpić potrawami gotowanymi na parze. W tym czasie warto zrezygnować także ze spożywania słodyczy i słonych przekąsek. Nie powinno się pić również gazowanych napojów i słodkich soków, ponieważ działają one drażniąco na błonę śluzową żołądka. Niewskazana jest także kawa i czarna herbata. Dobrą alternatywą jest napar z rumianku lub melisy.
Warto wzbogacić swoją dietę w siemie lniane. Śluz z siemienia lnianego skutecznie ochrania żołądek a zawarty w nim błonnik reguluje pracę żołądka.
Dobrze jest dodawać siemie lniane do jogurtu, sałatek, pieczywa czy koktajli. Rano, przed pierwszym posiłkiem warto wypić napar z siemienia lnianego. Kilka łyżeczek zalewa się gorącą wodą i po kilkunastu minutach płyn jest gotowy.
Należy pamiętać, aby kupować siemie lniane nie mielone, gdyż ono jest najbardziej bogate w składniki odżywcze.
Osoby, które nie tolerują smaku siemienia mogą zakupić w aptece siemie lniane w postaci tabletek.

www.yoggi.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here