Większości osób polskie góry kojarzą się przede wszystkim z asfaltową drogą na Morskie Oko, którą codziennie podążają tysiące turystów. Ograniczając się jednak do takiego skojarzenia sporo tracimy, bo okolice polskich Tatr są lokalizacją obfitującą w ciekawe atrakcje. Wystarczy je poznać i odpowiednio się na nie przygotować, aby spędzić bardzo przyjemny urlop.

Jednym z głównych punktów, do których udają się w górach polscy turyści, jest Białka Tatrzańska. Atrakcje z nią związane wynikają zarówno z infrastruktury turystycznej, jak i niezwykłego położenia. To dzięki niemu stanowi ona doskonałą bazę wypadową w góry.

Świetna lokalizacja

Warto zacząć od tego, że Białka Tatrzańska sama w sobie ma świetną lokalizację. Leży przy drodze krajowej, rozciągając się na jej długości 8 km, dzięki czemu z każdej kwatery, która się tam znajduje, jest bezpośredni dostęp do głównej ulicy. Stąd tylko 5 km dzieli nas od Bukowiny Tatrzańskiej, 12 – od Nowego Targu, zaś ok. 20 od Zakopanego. Położenie Białki Tatrzańskiej jest również wyjątkowe z uwagi na rozciągające się u jej stóp doliny Tatr Bielskich. To wszystko powoduje, że Białka, choć wyróżnia się górskim klimatem, jest miejscem bardzo słonecznym, przez które przechodzą szlaki komunikacyjne – w tym komunikacji publicznej – do wielu różnych miejsc w polskich i słowackich Tatrach.

Aktywny i bierny wypoczynek

Nie da się nie zauważyć, że Białka Tatrzańskie atrakcje oferuje zarówno latem, jak i zimą. To miejscowość typowo turystyczna, dlatego też bez trudu znajdziemy w niej ciekawe sposoby spędzenia czasu. Od czego zacząć? Przede wszystkim jest to świetny teren do wypoczynku zimowego, bo obfituje w dobrze utrzymane stoki narciarskie. Z uwagi na bieg rzeki Białki to również dobra okolica do spędzenia czasu na spływach kajakowych, także dla osób zaawansowanych – rzeka jest bowiem miejscami dość rwąca. Dużą popularnością cieszy się również Terma Bania, gdzie możemy zażywać przyjemnych kąpieli w basenach termalnych albo zamówić dla siebie relaksujące zabiegi w SPA. To również jeden z wygodnych hoteli oferujących luksusowe warunki wypoczynku w tej okolicy.

Zabytki w zasięgu ręki

Prócz rozbudowanej infrastruktury turystycznej przy Białce Tatrzańskiej nie brak również… zabytków. W końcu wieś ta pochodzi jeszcze z okolic XVII wieku, a to zobowiązuje! Jeden z drewnianych kościółków pw. Św. Szymona i Judy Tadeusza leży bezpośrednio na polecanym przez wielbicieli zwiedzania Szlaku Architektury Drewnianej. Można zobaczyć w nim zdobienia jeszcze z początku XVIII wieku, jak również lipy posadzone wokół, obecnie będące zabytkami przyrody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here