Istnieje na ziemi od trzech miliardów lat, cenili ją starożytni Aztekowie i mieszkańcy Afryki. Sięgają po nią i dziś, bo jest naturalnym i łatwo dostępnym źródłem białka. Rośnie na czystych i ciepłych jeziorach i rzekach. Co to takiego? Spirulina!

Spirulina – najmniejsza alga na świecie, dostarcza niewyobrażalne ilości łatwo przyswajalnego białka. Jest go aż osiem razy więcej niż w analogicznej ilości mięsa, które uważane jest za jego najcenniejsze źródło. Ponadto spirulina dostarcza aż osiem aminokwasów, których organizm ludzki nie jest w stanie sam wyprodukować. Ich obecność wzmacnia układ nerwowy i komórki mózgowe. Już choćby z tego powodu warto włączyć spirulinę do swojej diety. Można ją kupić w sklepie ekamedica24.pl.

Spirulina stosowana jest jako suplement diety i świetnie spełnia swoje zadanie. Dostarcza organizmowi odpowiedniej ilości aminokwasów, witamin i minerałów niezbędnych dla zdrowia. Warto sięgnąć po nią stosując dietę odchudzającą. Dzięki temu, mimo dostarczania do organizmu mniejszej ilości pożywienia, mikroelementy pozostaną na niezmienionym poziomie. Podobne korzyści ze spiruliny czerpią osoby chore na cukrzycę. Mimo konieczności wyłączenia z diety znacznej ilości produktów, nie ryzykują niedoborów cennych składników odżywczych.

Spirulina zawiera dziesięć razy więcej chlorofilu niż zielone warzywa liściaste. Chlorofil zaś jest niezwykle istotny przy produkcji i oczyszczaniu krwi. Dzięki dużej zawartości chlorofilu spirulina wspomaga oczyszczanie organizmu z produktów przemiany materii. Powinna się znaleźć na liście TOP10 produktów idealnych podczas wiosennego detoksu, u każdego, kto poważnie myśli o swoim zdrowiu. Warto też zauważyć, że spirulina zawiera znaczne ilości potasu, co bardzo pozytywnie wpływa na stan nerek i czystość dróg moczowych. Po spirulinę powinny sięgać osoby, które zauważyły u siebie skłonność do występowania kamieni nerkowych.

Spirulina wykazuje silne działanie przeciwwirusowe. Chroni przed wirusem odry, opryszczki, cytomegalii i grypy. Niewątpliwie warto sięgnąć po spirulinę w okresie jesiennych zachorowań na grypę i stany zapalne górnych i dolnych dróg oddechowych. To działanie spirulina zawdzięcza obecności łatwo przyswajalnego wapnia.

Spirulina, dzięki obecności antyoksydantów uznawana jest za suplement diety znacznie spowalniający powstawanie komórek rakowych.

Zainteresowani najmniejszymi algami świata i ich cennymi właściwościami, znajdą więcej informacji na portalu naturapluszdrowie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here