Zakupy spożywcze on-line to wygoda
fot. Pixabay.com

Pandemia koronawirusa przewróciła nasz świat do góry nogami pod wieloma względami, w tym także pod względem zwyczajów konsumenckich. Zakupy przeniosły się do sieci. Dziś kupujemy tam nie tylko buty, ciuchy, elektronikę czy inne przedmioty, ale również zamawiamy dostawę produktów spożywczych. Warto jednak w przypadku tych ostatnich mieć na uwadze kilka aspektów. Jakich? Podpowiadamy poniżej.

Przeczytaj też: https://zaciszerozmaitosci.pl/na-co-uwazac-kupujac-produkty-spozywcze-on-line/

Koszty i terminy dostaw zakupów spożywczych zamówionych przez Internet

Pierwszą kwestią, na jaką chcemy zwrócić uwagę, są koszty dostawy. O ile jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że kupując ciuchy lub buty przez Internet, bardzo często nie płacimy za dostawę w ogóle, o tyle w przypadku zakupów spożywczych raczej nie powinniśmy na to liczyć. Większość sklepów wymaga opłaty za dostawę, a cena waha się od około 10 do kilkunastu złotych. Często zależy to również od tego, jak ciężki będzie nasz zakupowy koszyk. Jeśli zamawiamy na przykład kilka zgrzewek wody mineralnej, możemy spodziewać się, że koszt dostawy będzie wyższy.

W obecnych czasach, gdy naprawdę wiele osób zamawia produkty spożywcze on-line, nie możemy również liczyć na to, że zakupy zamówimy z godziny na godzinę. Zazwyczaj czas oczekiwania na dostawę to około 2 dni robocze, warto więc wziąć to pod uwagę i złożyć zamówienie odpowiednio wcześniej. Poza tym niektóre sklepy dają możliwość wybrania konkretnej daty oraz godziny dostawy, co staje się bardzo komfortowe z naszego punktu widzenia.

Świeżość i jakość produktów zamawianych on-line

Zakupy spożywcze w sklepie internetowym mają jedną istotną wadę. Nie weźmiemy do ręki produktu, który zamawiamy, nie obejrzymy dokładnie, nie sprawdzimy, czy jest świeży, jak w przypadku chleba, czy też dojrzały, jak w przypadku owoców czy warzyw. Tutaj zdani jesteśmy wyłącznie na ocenę pracownika sklepu, który zapakuje dla nas zakupy. Tymczasem nasza ocena może znacznie się różnić. To, co dla jednej osoby będzie bez zarzutu, dla innej może być nie do zjedzenia. Warto więc wziąć to pod uwagę i on-line zamawiać tylko takie produkty, co do których nie będziemy mieć wątpliwości, że ktoś może dokonać nieadekwatnej oceny ich świeżości czy jakości. Natomiast po owoce, warzywa, wędliny, nabiał czy mięso wybrać się mimo wszystko do osiedlowego sklepu, zachowując oczywiście wszystkie wymagane w dobie koronawirusa względy bezpieczeństwa.

Zobacz też: http://e-chlopak.pl/gry-komputerowe-a-niebezpieczenstwo-uzaleznienia/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here