bezzbożowe karmy dla kota

Karmy bezzbożowe dla kota nie zawierają pszenicy, kukurydzy, ryżu ani innych ziaren. Zamiast tego wysokiej jakości pokarm składa się z dużej ilości dobrego jakościowo mięsa, często z chowu ekologicznego. W tańszych, niższej jakości karmach bez ziaren znaleźć można inne źródła węglowodanów, takie jak ziemniaki.

Czy kot potrzebuje karmy bezzbożowej?

Koty są z natury mięsożercami i dlatego wymagają diety wysokobiałkowej i niskowęglowodanowej. Zboże nie jest im potrzebne. Ponadto stosunkowo krótki przewód pokarmowy kota nie jest przystosowany do trawienia węglowodanów. Ich obecność w pożywieniu może powodować biegunkę. Ponadto gluten, podobnie jak u ludzi, u kotów również często wywołuje reakcje alergiczne, takie jak swędzenie. Z kolei koty- cukrzycy karmione dietą wysokobiałkową i niskowęglowodanową mają mniejsze zapotrzebowanie na insulinę.

Suche karmy bezzbożowe dla kota

Sucha karma ma wilgotność zaledwie 10%, dzięki czemu można ją łatwo formować. Ponieważ ziarno, w porównaniu z mięsem, ma bardzo niską zawartość wody doskonale nadaje się do produkcji suchego pokarmu. To dlatego z reguły w chrupkach znajduje się znacznie więcej zboża i jest ono częściej stosowane. Mimo tego na rynku jest kilku producentów, oferujących suche bezzbożowe karmy dla kotów. Zwykle zawierają one dużo mięsa i dlatego są znacznie droższe. Oby obniżyć cenę, niektórzy stosują zamiennik źródła węglowodanów, na przykład ziemniaki. Jednak z żywieniowego punktu widzenia nie ma to większego sensu dla kota niż karma zbożowa.

Mokre karmy bezzbożowe dla kota

W przeciwieństwie do karmy suchej, istnieje duży wybór producentów mokrej karmy bezzbożowej dla kotów. Najlepiej każdorazowo sprawdzać skład na etykiecie. Nie powinno tam widnieć ani zboże, ani tak zwane roślinne ekstrakty białkowe, które składają się głównie z węglowodanów pochodzących z produktów ubocznych rolnictwa. Oprócz tych składników wysokiej jakości mokra karma również nie powinna zawierać produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego, a zamiast tego ma dokładnie określać, jaki rodzaj mięsa (drób, wołowina itp.) i jakie części zwierzęcia zawiera (mięsień, serce, wątroba itp.).

Czy istnieje karma bezzbożowa i bezcukrowa?

Większość bezzbożowych karm dla kotów i tak nie zawiera cukru. Koty nie potrafią wyczuć „słodkiego” smaku. Dodając cukier do mokrej karmy, przemysł osiąga jedynie to, że pokarmy, który składa się głównie z ziarna, z wyglądu przypomina mięso i wydaje się lepszy. W przypadku dobrej karmy bezzbożowej dla kota, składającej się głównie z mięsa, nie ma potrzeby dodawania cukru.

Która bezzbożowa karma jest najlepsza dla mojego kota?

Bezzbożowa nie oznacza od razu niskowęglowodanowa. Zwłaszcza w przypadku chrupek często można zauważyć, że to, co ma być pozbawione ziarna nadal zawiera węglowodany. Wskazane jest karmienie kota mokrą karmą bezzbożową, ponieważ z jednej strony ma wyższą zawartość mięsa niż karma sucha, a z drugiej jest większy wybór producentów i odmian.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here