Niesforne paznokcie mogą przysporzyć nam wiele cierpienia. Wrastające w wał okołopaznociowy nie dają o sobie zapomnieć. Palec zaczyna nie tylko boleć coraz mocniej, ale też jest wyraźnie rozpalony i zaczerwieniony. Pomału i z coraz większym natężeniem tworzy się groźny stan zapalny. Samodzielne próby usunięcia problemu kończą się katastrofalnie. Zamiast na własną rękę wycinać kawałek paznokcia, lepiej znaleźć dobrego podologa, który w kilka minut zażegna nasz problem.

Dlaczego paznokcie wrastają?

Najczęstszymi powodami wrastających paznokci jest ich nieprawidłowy sposób obcinania. Paznokcie u stóp powinno się skracać prosto, by finalnie ich kształt przypominał kwadrat. Co prawda może się to kłócić z naszym indywidualnym poczuciem estetyki, ale należy po prostu przyjąć, że tak jest zdrowo.

Do kolejnych przyczyn należą wszelkiego rodzaju deformacje ortopedyczne, jak również niedostosowane do naturalnego kształtu stopy obuwie. Prawdopodobnie dlatego na wrastające paznokcie o wiele częściej cierpią Panie kochające buty na szpilkach bądź te z wąskim noskiem, który zdecydowanie ogranicza swobodę palców i powoduje ich nienaturalne ułożenie oraz permanentny ucisk.

W niektórych przypadkach czynnikiem wywołującym problem są skłonności genetyczne, a także nadmierna suchość lub potliwość stóp. Nie bez znaczenia są wszelkiego rodzaju zmiany grzybicze, wcześniejsze uszkodzenia płytki paznokcia i nieprawidłowo przeprowadzone zabiegi chirurgiczne. Jak wskazują eksperci z podolodzy.pl, problemu nie da się rozwiązać na własną rękę. Konieczna jest wizyta u podologa.

Podolog kontra wrastające paznokcie

W gabinecie podologicznym zostaną zaproponowane konkretne terapie, do których należą klamry ortonyksyjne oraz kostka Arkady. Każda z metod ma swoje indywidualne przesłanki, a dobór leczenia zależy od kilku czynników. Pamiętajmy, że im szybciej zgłosimy się do specjalisty, tym prędzej nasz bolesny problem zniknie. Na stronie podolodzy.pl można odszukać właściwy dla każdego gabinet podologiczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here