Kosmetyki do stylizacji włosów dla mężczyzn

Modelowanie i układanie męskiej fryzury wymaga precyzji i dopasowanego doboru kosmetyków do włosów. W zależności od tego, czy mężczyzna ma krótkie czy długie włosy, powinien dbać o wygląd fryzury. Do pracy w korporacji warto zaczesywać kosmyki do tyłu lub na bok. W pracy, w której dress code nie jest restrykcyjny (salon tatuażu, praca w reklamie), można postawić irokeza lub chodzić z rozpuszczonymi włosami.

Jak dbać o męską fryzurę?

Dbając o męską fryzurę, warto zwrócić uwagę na przeznaczenie kosmetyków do stylizacji kosmyków, ponieważ włosy mogą mieć różną strukturę (cienkie, grube, podatne na wilgoć, kręcone, długie lub krótkie). Warto wybierać kosmetyki, które posiadają naturalne składniki (np. skrzyp polny), ponieważ wzmacniają kosmyki, chroniąc przed wypadaniem. Zarówno w drogeriach, jak i sklepach internetowych np. Superkoszyk, można znaleźć artykuły kosmetyczne w promocyjnych cenach, które pomogą zadbać o męską fryzurę. Faceci, którzy mają problem z łysieniem plackowatym lub zakolami, powinni stosować szampony i odżywki z aminexilem oraz minoxidilem, środkami poprawiającymi kondycję włosów i utwardzającymi korzenie kosmyków.

Jak stosować żele, gumy i woski do włosów?

Żelu do włosów używają zazwyczaj panowie, którzy mają bardzo krótkie włosy, ponieważ kosmetyk nie tylko usztywnia włosy, ale również może je przetłuścić. Z tego względu warto nanieść na kosmyki niewielką ilość preparatu. Skuteczne są także gumy i pasty, które utrwalają i modelują fryzurę. Poza tym, nie sklejają włosów, dlatego mogą ich używać mężczyźni z długimi oraz krótkimi kosmykami. Na suche końcówki można nanieść również wosk, który nada fryzurze sprężystości. Warto nałożyć kosmetyk na końcu stylizowania, aby fryzura zyskała połysk. Najbardziej trwałym środkiem jest lakier, który może wytrzymać od 10 do 12 godzin.

Jak pielęgnować długie włosy u mężczyzn?

Włosy mężczyzn i kobiet nie różnią się od siebie, dlatego pielęgnacja długich męskich kosmyków jest podobna do zabiegów, które wykonują panie. Jeśli facet chce mieć zadbane włosy, powinien ścinać końcówki (co 3-4 miesiące, najpóźniej co pół roku). Warto również stosować odżywkę, która będzie idealna dla konkretnego rodzaju kosmyków. Mężczyzna może wybrać odżywkę regeneracyjną, przeciwłupieżową lub do włosów przetłuszczających się.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here