Choć może się wydawać, że inwentaryzacja magazynu jest bardzo słuszna, trzeba pamiętać o podstawowej zasadzie. Dobra organizacja magazynu to nie tylko miejsce, ale maksymalizacja dokładności. Niektóre praktyki, takie jak etykietowanie, są intuicyjne i można to zrobić bez użycia oprogramowania. Inne, takie jak kody kreskowe, skanery, systemy RFID, automatyczna identyfikacja i bezprzewodowe sieci LAN są częścią składową magazynu i zwiększają dokładność dzięki oprogramowaniu. Dzisiaj zbieramy pomysły na ulepszenia.

1. Regularność

Sprawdź swoją operację – to świetny pomysł dla Twojej organizacji.

Bez regularnego utrzymania i dobrej organizacji magazyn może szybko stać się destrukcyjnym i trudnym w nawigacji. Zamiast czekać na operacje, trzeba zreorganizować, mieć codzienną listę kontrolną dla menedżera i trzymać ją w magazynie. Pomoże nam w tym dobry program magazynowy.

2. Poznaj produkty

Umieszczając swoje produkty o dużej objętości, bądźmy bardzo ostrożni. Win-win! Oczywiście powinno to dotyczyć tylko sprawdzonych najlepszych sprzedawców, aby uniknąć niepotrzebnego ponownego przydzielenia zapasów.

Jeśli naprawdę chcesz go wskazać, możesz skorzystać z funkcji raportowania. Ta funkcja pozwala pobierać dane zagregowane, kupować i sprzedawać.

3. Utworzyć cykl

Nie czekaj, aż roczna inwentaryzacja fizyczna zostanie przeprowadzona w celu zorganizowania regularnych audytów kontroli zapasów. Wykonuj liczenia cykli i analizuj ich rozbieżności, aby przewidzieć doskonały czas, w którym należy przejść przez wszystkie lokalizacje. Liczenie cykli jest rodzajem nieustannego sprawdzania inwentarza, które odbywa się falami w czasie. Podczas każdej fali liczone są tylko niewielkie podzbiory inwentarza. Dobrze jest mierzyć liczbę cykli we wszystkich lokalizacjach co kwartał, dzięki czemu mamy dokładniejszy system back-office.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here