pianino

Fortepian jak i pianino to jedne z najbardziej popularnych instrumentów od wieków, które przykuwają uwagę każdego i oczarowują swym pięknym dźwiękiem. Mimo wszystko pianino to trudny instrument, który uczy cierpliwości. W takim razie od czego zacząć?  jak szybko nauczyć się grać?

Nauka nut

Podstawową rzeczą jaką trzeba umieć  w grze na pianinie jest znajomość nut na pięciolinii oraz nauka rozkładu nut na klawiaturze. W odróżnieniu od innych instrumentów nuty na fortepian zapisywane są oddzielnie na lewą i na prawą rękę. Początkujących może przerazić fakt że każda ręka zapisana jest w innym kluczu. Naukę można zacząć od nut w kluczu wiolinowym, ale szybko będzie potrzebna również znajomość klucza basowego.

Przeczyta też: http://e-chlopak.pl/jak-rozpoczac-gre-na-gitarze-i-szybko-nie-zrezygnowac/

Gra dwiema rękoma

Koordynacja w grze pomiędzy prawą a lewą ręką to kolejny z bardzo ważnych cech jaką każdy pianista się zmaga. Wiele osób ma z tym problem, jednak nie ma jakiegoś przepisu aby pominąć tą rzecz, trzeba cierpliwie ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Często należy ćwiczyć każdą rękę osobno a potem próbować je połączyć i tak dalej aż do pożądanego skutku.

Praca nad interpretacją w utworze

Interpretacja utworu jest czymś magicznym co definiuje każdego pianistę. Praca nad utworem jest trochę tak jak analizowanie wiersza tylko w tym przypadku kluczowe są dla nas takie elementy jak dynamika i artykulacja, styl oraz interpretacja.

Źródło: https://www.bookson.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here