Jak inwestować w rozwój osobisty

Rozwój osobisty od wielu lat spotyka się z szyderczymi komentarzami. Trudno się dziwić, w końcu osoby, które powinny pomagać w nim innym osobom, publicznie chwalą się, że wyżywają się na swoich kursantach, piszą obraźliwe komentarze w internecie albo cały czas zaprzeczają sami sobie. Tymczasem rozwój osobisty może dać nam masę różnych możliwości i nie powinniśmy z niego rezygnować w żadnym wypadku.

Czytaj poradniki i książki o rozwoju

Jeśli nie wiesz, od czego zacząć albo jakie w ogóle masz ścieżki rozwoju, zacznij o nich czytać. Poradniki mogą powiedzieć nam, co możemy w naszym życiu poprawić albo jak zminimalizować negatywne jego elementy. Tak naprawdę zależnie od tego, po jaką gałąź rozwoju osobistego sięgniemy, będziemy mogli liczyć na pomoc w innej dziedzinie. Do tego rozwój to nie tylko dbanie o swój umysł, ale także ciało i zdrowy styl życia. Rozwijanie się na każdym polu w sposób zrównoważony pomagają nam właśnie książki, które mają dla nas gotowe przepisy na wprowadzanie subtelnych zmian do naszej codzienności – radzi redaktor polskielajki.pl.

Pracuj nad swoimi negatywnymi cechami

Oczywiście zmiana nie może zaistnieć sama, musimy jej w pierwszej kolejności chcieć i widzieć, gdzie zacząć pracować. Dobrym polem do popisu będzie nasz charakter. Zastanów się, jakie cechy nie są u Ciebie najlepsze. Być może twoi znajomi albo rodzina narzekają cały czas na to, że plotkujesz, za długo siedzisz przed telewizorem albo jesteś zwyczajnie wredny. Takie uwagi mogą pomóc Ci zrozumieć, gdzie dokładnie znajduje się twój problem. Musisz jednak pamiętać, aby nie leczyć objawów, tylko to, co je wywołuje. Być może siedzisz przed telewizorem, bo czujesz się cały czas zmęczony, a nie dlatego, że jesteś leniwy.

Poświęć trochę czasu tylko dla siebie

Najlepsze, co możesz sobie dać, to czas dla siebie. Dbanie o nasze zdrowie fizyczne i psychiczne jest niesamowicie ważne w procesie rozwoju osobistego i w zasadzie do tego się sprowadza. Postaraj się dwa razy w tygodniu znaleźć godzinę czasu na zrobienie czegoś niezobowiązującego, ale sprawiającego Ci przyjemność. Być może będzie to masaż w profesjonalnym salonie, a może obejrzenie filmu, który od dawna chodzi Ci po głowie. Postaraj się nie popadać w rutynę, żeby dbanie o siebie nie stało się kolejną rzeczą na twojej liście do odhaczenia. Masz czuć się ze sobą dobrze, co się nie stanie, jeśli będzie to obowiązkiem.

Rób to co kochasz

Nic nie daje takiej satysfakcji jak wykonywanie tego, co się naprawdę lubi. Jeśli Twoim konikiem są na przykład social media to idź w to całym sobą. Jest to nie tylko możliwość rozwoju swoich pasji, ale także niemałego zarobku. W sieci jest pełno kursów o tym jak wybić się na portalach społecznościowych, czy warto kupić lajki na Instagramie lub jak promować swój kanał. Korzystaj z darmowych jak i płatnych źródeł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here