Czym są alternatywne metody parzenia kaw?

0
1048

Każdy miłośnik kawy chciałby delektować się jej smakiem i aromatem jak najczęściej. Jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z tym napojem i nie jesteśmy pewni, jaki rodzaj kawy najlepiej wpasuje się w nasze preferencje, powinniśmy próbować różnych opcji. Bardzo ważne jest to, aby kawa pochodziła z dobrej palarni, dzięki czemu będziemy mieli okazję zaserwować sobie naprawdę dobry napój i nie zniechęcimy się do sięgnięcia po kolejną filiżankę! Oprócz tradycyjnych metod parzenia kawy istnieją również metody alternatywne, które nie wymagają użycia ekspresu. Próbując nowych, ciekawych smaków oraz decydując się na rozmaite metody parzenia, możemy mieć pewność, że nasza przygoda z kawą będzie pozbawiona nudy!

Alternatywy dla ekspresów.

Jedną z najbardziej popularnych „alternatyw” jest metoda przelewowa, która odbywa się przy pomocy drippera. Nazwa pochodzi od angielskiego słowa drip, czyli przelewać. Ta opcja będzie świetna zwłaszcza dla osób, lubiących bogate aromaty i intensywne smaki. Jeśli chodzi o polecane do tej metody rodzaje kaw, najlepsze będą te o intensywnych owocowych, orzechowych, czy kwiatowych aromatach. Kolejną, alternatywną opcją dla tradycyjnych sposobów przygotowywania kawy jest metoda, do której wykorzystuje się urządzenie o nazwie chemex. Sposób parzenia jest bardzo podobny do poprzedniego, jednak różni się pod kilkoma względami. Do chemexu używa się grubo mielonej kawy etiopskiej lub kenijskiej, a cały proces nie potrwa dłużej niż kilka minut. Aeropress to następne, łatwe w obsłudze urządzenie, dzięki któremu przygotujemy przepyszną kawę w swoim własnym domu. W swoim działaniu przypomina on kawiarkę, a jego rozmiar sprawia, że świetnie sprawdzi się, chociażby w podróży.

Jaka kawa będzie najlepsza?

Wybór smaku, aromatu oraz intensywności kawy, która przypadnie nam do gustu, zależy tylko i wyłącznie od naszych indywidualnych preferencji. Niezależnie od tego, jaką opcję uznamy za swoją ulubioną, powinniśmy wybierać te, pochodzące z dobrych palarni kawy. Jedną z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych przez klientów jest rodzinna palarnia Coffee & Sons, z której specyfikacją oraz pełną ofertą zapoznamy się dzięki stronie internetowej https://coffeeandsons.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here