Usuwanie blizn – co powinnaś wiedzieć zanim zdecydujesz się na zabieg

Wielu ludzi posiada blizny i dla nikogo nie jest to powód do dumy. Tego rodzaju defekty skórne wpływają bowiem negatywnie na samopoczucie i są również powodem problemów zdrowotnych. Na ratunek przychodzą jednak salony kosmetyczne, które oferują sprawdzone rozwiązanie.

Jaku usuwanie blizn działa na skórę?

Zabiegowi usuwania blizn poddaje się coraz więcej osób. Wynika to z faktu, że tego rodzaju defekty skórne są dla wielu osób niezwykle krępujące. Przekłada się to chociażby na skłonność do zakrywania uszkodzonych części skóry i do rezygnacji z niektórych aktywności, jak chociażby opalanie się w bikini. Blizn nie da się pozbyć, ale można zredukować ich wielkość oraz widoczność. Usuwanie blizn wykonuje się za pomocą lasera frakcyjnego. To te same urządzenie, które jest stosowane do usuwania zmarszczek czy rozstępów. Wiązka lasera działa niezwykle precyzyjnie. Kieruje się ją bowiem na bliznę, co powoduje wypalenie się uszkodzonej tkanki. Wiązka wnika głęboko wewnątrz skóry, dzięki czemu zostaje ona pobudzona do produkcji białek.

Usuwanie blizn – jakie są skutki zabiegu?

Jednorazowy zabieg nie będzie skuteczny. Aby osiągnąć najlepszy efekt należy wykonać go ponownie nawet kilka razy. Specjaliści z dziedziny kosmetologii proponują najczęściej około dziesięć seansów. Wykonuje się je w odstępach przeznaczonych na regenerację skóry. Okres ten może trwać od dwóch do nawet ośmiu tygodni. Na tej stronie dowiesz się więcej na ten temat http://wspanialecialo.pl/zabiegi-na-cialo/niepozorny-jezyk/. Usuwanie blizn jest praktycznie bezbolesne i nie wiąże się z poważnymi powikłaniami. Zabieg ten jest więc zdecydowanie bezpieczniejszy niż peelingi chemiczne czy zabiegi chirurgiczne. Wykonanie serii zabiegów usuwania blizn sprawia, że ów defekt będzie mniej widoczny. Wynika to z faktu, że ubytki po usuniętej bliźnie wypełnia nowa tkanka, która jest jaśniejsza i gładsza. Niestety, nie każdy może skorzystać z tej formy leczenia. Zdyskwalifikowane są chociażby osoby będące na antybiotykach, sterydach, czy zmagające się ze stanami zapalnymi skóry. Dlatego istotna jest konsultacja przed zabiegiem, która pozwoli wykluczyć wszelkie przeciwwskazania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here