szklane doniczki

Szklane doniczki to jeden z najbardziej innowacyjnych pomysłów związanych z​ wytwórstwem doniczek. Są one wyjątkowo ciekawe, ponieważ dzięki szkłu mamy możliwość obserwacji całego życia glebowego, jakie ma miejsce podczas wzrostu rośliny. Możemy zauważać postępy w rośnięciu kwiatu, a także różnego rodzaju choroby czy nieudogodnienia. Dodatkowo stajemy się obserwatorami rozwijającego się micro świata w glebie.

Przy zakupie szklanych doniczek ​ pozostaje jednak wielka wątpliwość związana z​ odpornością donic na uszkodzenia. Doniczki, według mniemania wielu ogrodników, powinny być przede wszystkich użytkowe i bezpieczne w tym użytkowaniu. Szkło jednak łatwo się tłucze, pomimo wszelkich innych pozytywnych aspektów jakie posiada.

Co powinniśmy wiedzieć o szklanych doniczkach?

Doniczki szklane wykonane są ze szkła i stanowią bardzo ciekawe rozwiązanie aranżacyjne​ dla naszego wnętrza, a także ogrodu, tarasu czy balkonu. Można za ich sprawą obserwować funkcjonowanie roślin. Jednak w takich donicach nie zawsze można trzymać rośliny. Rzeczywiście ciągły strach przed rozbiciem się donicy, co idzie także za uszkodzeniem kwiatu, może nie być zbyt komfortowy. Do szklanych donic możemy tak naprawdę włożyć wszystko, czego pionowe ułożenie nie jest widoczne w wypadku trzymania na przykład w kubku czy w wazonie. Mogą to być kolorowe kamienie przywiezione z nad morza czy kolorowy piasek, z którego można tworzyć ciekawe dzieła.

doniczki szklane są chętnie wybierane

Rodzaje szklanych donic​ – przegląd​

Szklane donice, jak każde donice, różnią się przede wszystkim wielkością i kształtem, ale​ również kolorem. Przede wszystkim należy się zastanowić jaki typ donicy spełnia określone oczekiwania. W wypadku potrzeby wysokiego kwiatu zdecydowanie lepiej sprawdzą się smukłe, wąskie donice, ponieważ będą w należyty sposób eksponować roślinę. W wypadku hodowli kilku mniejszych roślin, przyda się długa, pozioma donica, która będzie oferować kwiatom więcej miejsca i swobodnej przestrzeni, a także pozwoli na wytworzenie się odpowiednich warunków glebowych dla określonego typu roślin, które będą wzrastały blisko siebie.

Klasycznym, a zarazem oryginalnym kształtem, będzie zdecydowanie szklana donica ​ w​ kształcie kielicha. Kielich pozwala na różnego rodzaju rozwiązania aranżacyjne, a także na przechowywanie kwiatów o różnej wielkości czy rozłożystości. Dodatkowo jednak jego wygląd jest bardzo ciekawy i interesujący.

Szklane donice są także odporne na działanie warunków atmosferycznych, dlatego można je​  przechowywać także na zewnątrz. Dodatkowo ich powierzchnia jest bardzo gładka, dlatego nie stanowią problemu w utrzymaniu estetycznego wyglądu, a co za tym idzie, w utrzymaniu czystości w domu, jak i poza nim. Wykonane z włókna szklanego i żywicy poliestrowej są wyjątkowo lekkie i odporne na wszelakiego rodzaju uszkodzenia, takie jak upadki czy uderzenia. Można z nich tworzyć aranżacje, które znajdą swoje zastosowanie w biurach, gabinetach lekarskich, patiach, ogrodach, korytarzach biurowych czy tarasach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here