Sposoby na piękny ogród – altany, pergole i nie tylko

Ogród jest miejscem o wielu funkcjach i znaczeniach. Dlatego też tak bogata jest oferta producentów altan i mebli ogrodowych i innych elementów małej architektury.

Ogród jest miejscem o wielu funkcjach i znaczeniach. Zapalony ogrodnik będzie czerpał satysfakcję z kolekcjonowania i pielęgnowania różnych gatunków roślin kwitnących i krzewów. Rodzina z dziećmi będzie aktywnie spędzała w ogrodzie czas bez konieczności urządzania wypraw do odległego parku. Młodzi pracujący ludzie rozkoszować się będą popołudniowym odpoczynkiem wśród zieleni. Dlatego też tak bogata jest oferta producentów altan i mebli ogrodowych i innych elementów małej architektury.

Altana ogrodowa jest tym elementem wyposażenia, który jest w ogrodzie najbardziej charakterystyczny. Ten drewniany domek o ażurowych ścianach lub w ogóle ścian pozbawiony, zapewnia intymność w ogrodzie. Pozwala skorzystać z cienia w upalny letni dzień, a także przeczekać wiosenną ulewę. Altanka ogrodowa to także centrum życia towarzyskiego w ogrodzie. Jeśli tylko warunki nam na to pozwalają, powinniśmy bezsprzecznie sprawić sobie altanę – skorzysta z niej każdy posiadacz ogrodu, niezależnie od wieku i trybu życia.

Kolejnym charakterystycznym sprzętem w ogrodzie są pergole ogrodowe. Mają one postać drewnianego, ażurowego daszku, po którego całej powierzchni piąć mogą się rośliny. To doskonały sposób na wyeksponowanie piękna krzewów różanych czy bluszczu. Pozwala także stworzyć w ogrodzie tajemnicze, romantyczne przejścia i zakątki. Duży ogród wręcz wymaga zainstalowania w nim kilku pergoli.

foto-do-art

Źródło Fot. https://www.produktyogrodowe.pl/20-altanki-altany-ogrodowe-drewniane

Donice ogrodowe tylko z pozoru są zbędnym wyposażeniem ogrodu. Tak naprawdę jednak dzięki ustawieniu w ogrodzie kilku donic, tylko zyskujemy:

  • Kolejny, obok pergoli ogrodowej, sposób na zorganizowanie przestrzeni ogrodu i uczynienie ją uporządkowaną,
  • Sposób na wyeksponowanie bardziej oryginalnych okazów drzewek, krzewów i kwiatów,
  • Możliwość miniaturyzacji krzewów i drzewek, obecnie bardzo modny sposób uprawy.

Obok donic warto zainwestować w palisady i płotki. Dzięki nim szybko ogrodzimy rabatkę z delikatnymi kwiatami lub ogródek warzywny. Także przebieg ścieżek szybko wytyczymy dzięki tym elementom.

Asortyment dla dzieci obejmuje takie sprzęty jak domki, wieżyczki, place zabaw, piaskownice i inne. Jeśli z naszego ogródka korzystają dzieci, nie może w nim zabraknąć przynajmniej jednego z wyżej wymienionych elementów. Pozwolą one spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu. Zabawa w ogrodzie to wygodna alternatywa dla wyjścia do parku i zapewnia bezpieczeństwo.

Wyposażenie ogrodu zależy od gustu i potrzeb jego właściciela oraz jego gości i rodziny. Warto dołożyć wszelkich starań, by ogród spełniał oczekiwania użytkowników – to gwarantuje pełnię zadowolenia i pozwala cieszyć się wypoczynkiem.

plot-ula

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here