Małe sypialnie również mogą wyglądać elegancko i być funkcjonalne. Bardzo dużo zależy jednak od wybranych przez nas elementów wykończenia wnętrz oraz umeblowania i dekoracji. Na co warto zwrócić wtedy szczególną uwagę?

Niezależnie od tego, czy sypialnia znajduje się w bloku czy w domu jednorodzinnym, jej mała przestrzeń może być problemem. Musimy wtedy w jednym pomieszczeniu pomieścić wszystko, co potrzebne do wygodnego snu. Podstawa to łóżko, ale również w sypialni powinny znaleźć się często dodatkowe meble – szafka nocna, szafa na ubrania. Jak to wszystko pomieścić?

Łóżko – wygoda jest najważniejsza

Najważniejsze w sypialni jest wygodne łóżko. Nie wybierajmy tego o wiele mniejszego, gdy myślimy o dużym. Większe łóżko da nam większy komfort, a tym samym lepszą jakość snu każdego dnia.

Ważne jest przy tym optymalne ustawienie łóżka – warto zatem przemyśleć, gdzie je umieścić, aby każdy jego użytkownik był zadowolony.

Szafki nocne – nie muszą być duże

Znajdująca się przy łóżku szafka nocna jest bardzo pomocna – możemy umieścić na niej telefon, szklankę wody, książkę.

Mebel tego rodzaju nie musi jednak wcale zajmować dużo miejsca. Możemy zdecydować się na szafki w formie małych komód albo stolików. Aby oszczędzić przestrzeń na szafce, możemy też zdecydować się na lampę stojącą na podłodze zamiast lampki umieszczanej na szafce.

Miejsce do przechowywania – także na wymiar

Aby optymalnie wykorzystać przestrzeń w małej sypialni, warto pomyśleć o meblach do przechowywania na wymiar. Szafa wnękowa pozwoli nam na optymalne zużycie posiadanej powierzchni. Umieszczone w niej drążki, półki czy kosze pomogą w uporządkowaniu wszystkich rzeczy.

Możemy też w niższej cenie zamówić gotowe szafy ubraniowe – pamiętajmy o tym, aby dokładnie zmierzyć przestrzeń, w której mają się znaleźć!

Jak optycznie powiększyć sypialnię?

  • postaw na meble w jasnym kolorze
  • wybierz lekkie, woalowe firanki
  • zadbaj o porządek – dużo przedmiotów przytłoczy pomieszczenie
  • lustrzane fronty na szafie czy lustro na ścianie powiększą przestrzeń

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here