listonosz

Każdy z nas kiedy był dzieckiem, zastanawiał się jak wygląda praca osoby, która rozwozi listy po domach. Dzisiaj Pan z listami jego praca są dla nas oczywiste. Praca ta wymaga sporo krzepy, znajomości terenu, dobrej orientacji w terenie oraz odporności na silny stres. Na początku może być ona bardzo ciężka, ponieważ ciężko nam będzie odnaleźć się w nowym, stale zmieniającym się środowisku. Czy takie czynniki, wpływają odpowiednio na nasze wynagrodzenie? Okazuje się, że nie do końca. Od czego zależą zarobki biustonosze oraz ile wynosi mediana wynagrodzenie ozdoby na takim stanowisku. 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/ile-zarabia-listonosz-sprawdz-zarobki-listonosza/

Od czego zależą zarobki listonosza?

Tradycyjny listonosz, który zajmuje się roznoszenie listów, przekazów oraz kartek pocztowych pracuje w Poczcie Polskiej. Instytucja tego typu posiada prawny monopol na cześć usług pocztowych. Istnieją jednak własne byłoby na rynku, przede wszystkim Właśnie jeżeli chodzi o pracę listonosza. Zarobki są dosyć sztywne. Poczta Polska działa niejako urząd. Znacznie mniejszym stopniu podlegają one czynnikom rynkowych. Mogą też różnić się w zależności od danego regionu, ale takie różnice są raczej nieznaczne. Stawki są liczone za 8 godziny etat, za które nie dostaniemy zapłaty za wykonane nadgodziny. Czasami bywają one konieczne, aby wywiązać się z obowiązków danego dnia. Istnieją jednak 13 pensję przy, a także dodatki stażowe. Im więcej lat przepracujemy na takim stanowisku, utrzymujemy nieco większą pensję.

Mediana zarobków wynikająca z pracy jako listonosz

Portale branżowe, zajmują się zarobkami Polaków na różnych stanowiskach. W badaniach zostały uwzględnione również zarobki, na które może liczyć listonosz. W Polsce jako osoba na takim stanowisku zarabiamy 2750 zł brutto na miesiąc. Jest to mediana, która wynika z faktu, że połowa wszystkich listonoszy zarabia kwoty znajdującej się w przedziale 2310 zł – 2700 zł brutto na miesiąc. Pozostali dzielą się na dwie ćwiartki, z czego jedna z nich zarabia kwoty poniżej 2310 zł, a druga powyżej 2710 zł. Oczywiście kwoty podawane są w kwocie brutto, w rozliczeniu miesięcznym.

Zobacz też: http://e-chlopak.pl/w-jaki-sposob-zostac-sprzedawca-predyspozycje-osoby-na-takie-stanowisko/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here