Dobroczynne właściwości herbaty, oprócz jej walorów smakowych, odkryli Chińczycy tysiące lat temu. Do chwili obecnej wyselekcjonowano wiele jej odmian. Wypraktykowano różne sposoby jej zbioru, przechowywania i parzenia. Mamy herbatę zieloną, czerwoną, czarną, białą, ulung, żółtą oraz całą gamę herbat zapachowych, typu earl grey. W ostatnich czasach zaczęto także łączyć herbatę z ziołami, otrzymując w ten sposób skuteczne napary, wspomagające proces leczenia różnych dolegliwości. Przykładem jest tutaj herbata Loyd Recepta na Dobry i Spokojny Sen, która skutecznie pomaga w zasypianiu i zapewnia głęboki sen.

Składniki herbaty Loyd

Obok czarnej herbaty, w skład mieszanki Loyd wchodzi także melisa lekarska, chmiel, rumianek oraz mięta. Są to znane powszechnie nazwy ziół, stosowanych w medycynie na całym świecie. Jak działają?

Skład i właściwości lecznicze melisy.

Melisa lekarska (Herba Melissae) zawiera olejki eteryczne (m.in. cytral, linalol, czy cytronelal, dzięki którym posiada intensywny, cytrynowy zapach), garbniki, gorycze, kwasy organiczne, żywice, karoten, witaminę C, kwasy organiczne i sole mineralne. Współczesne badania wykazały, że oprócz właściwości uspokajających, melisa działa również przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo oraz rozkurczowo. Wykazuje także działanie napotne i moczopędne. Napar z melisy pobudza ponadto trawienie, ponieważ wpływa na zwiększenie wydzielania żółci i soku żołądkowego. Łagodzi dolegliwości menstruacyjne u kobiet, ból głowy i migrenę. Najczęściej stosowana jest jako lek uspokajający w stanie nadmiernego pobudzenia nerwowego, uczucia niepokoju i bezsenności. Stosuje się ją także przy nerwicach wegetatywnych. Dzięki swym właściwościom leczniczym stała się jednym z głównych składników mieszanek ziołowych, takich, jak Nervosan i Nervogran oraz kropli Nervosol.

Skład i właściwości lecznicze chmielu.

Chmiel zwyczajny (Cumulus Lupulus) zawiera olejki eteryczne (m.in. kumulen, farnezan, i mircen), flawonoidy, związki żywicowe, trójterpeny, garbniki, cholinę i woski.

Stosowany jest od wieków jako lek rozkurczowy i uspokajający w stanach zmęczenia i wyczerpania nerwowego, przy nadmiernej drażliwości, trudnościach w zasypianiu oraz zaburzeniach nerwowych, towarzyszących przekwitaniu. Podaje się go także przy niedokwaśności, wzdęciach i odbijaniu. Wspomaga również działanie leków onkologicznych stosowanych przy nowotworach wątroby, żołądka, woreczka żółciowego i płuc. Wchodzi w skład gotowych preparatów uspokajających, m.in. kropli Nervosol, Milocardin i syropu Passispasmin.

Skład i właściwości lecznicze rumianku.

Rumianek pospolity (Matricaria chamomilla) stosowano już z powodzeniem w starożytności, jako lek na łamanie w kościach i reumatyzm. W swoim składzie zawiera m.in. olejek eteryczny chamazulen, substancje śluzowe i goryczkowe, kwasy organiczne, flawonoidy i sole mineralne, bogate w magnez i potas. W medycynie współczesnej rumianek stosuje się jako środek rozkurczowy, przeciwzapalny, uspokajający i przeciwalergiczny. Jest zalecany również w stanach zapalnych przewodu pokarmowego i moczowego, zgadze, nadmiernej fermentacji w jelitach oraz wzdęciach. Wchodzi w skład mieszanki Neron i Pyrosan. Używa się go do sporządzania kąpieli dla noworodków, przemywania owrzodzeń i odleżyn.

Skład i właściwości lecznicze mięty pieprzowej.

Mięty (Mentla piperita) chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Swoją popularność zawdzięcza zarówno niesamowitemu aromatowi, jak i skuteczności w łagodzeniu dolegliwości żołądkowych. Liście tej rośliny zawierają olejki zapachowe (ok. 50% stanowi mentol), gorycze, garbniki, witamina C, prowitamina A, rutyna i sole mineralne (m.in. potas i wapń). Mięta wykazuje właściwości przeciwskurczowe, przeciwwymiotne, uspokajające, żółciopędne, bakteriobójcze i grzybobójcze. Napary z niej najczęściej stosujemy w niestrawności, nudnościach i braku apetytu. Skutecznie używa się jej do pobudzania wytwarzania soku żołądkowego, w schorzeniach wątroby i pęcherzyka żółciowego. Jest składnikiem wielu mieszanek ziołowych, np. Cholagoga II, Normosan, Septosan, Tannosan, Nervosan, Cholegran, Normograf i Nervogran, a słynne krople miętowe każdy z nas z pewnością posiada w swojej apteczce domowej. Herbatka z liści mięty jest często spożywana podczas upałów, ponieważ działa orzeźwiająco i chłodząco.

Kiedy pić herbatę Loyd Recepta na Dobry i Spokojny Sen?

Odpowiednio dobrane zioła, zawarte w tej herbacie pozwalają szybko się odprężyć i zrelaksować, przez co ułatwiają zaśnięcie. Sam sen jest spokojny i głęboki, a co najważniejsze – naturalny. Picie herbaty Loyd Recepta na Dobry i Spokojny Sen nie wywołuje efektu uzależnienia, z jakim mamy często do czynienia, zażywając leki nasenne. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj. Napój powinien być zaparzony i wypity około pół godziny przed planowanym zaśnięciem. Ponieważ herbata Loyd Recepta na Dobry i Spokojny Sen produkowana jest w postaci ekspresowej, bardzo łatwo i szybko się ją sporządza. Wystarczy umieścić torebkę w filiżance i zalać wrzątkiem. Torebki wykonane są z łatwo przepuszczalnego, jedwabistego materiału i mają kształt piramidek, dzięki czemu zwiększa się efektywność parzenia, podobnie, jak to ma miejsce w zaparzaczu.

Marka Loyd oferuje całą linię ciekawych herbat liściastych i ekspresowych, a także ziołowych, owocowych i funkcjonalnych, jak np. zielona herbata Loyd, Sencha, Chun Mee, Yerba Mate, oraz Gunpowder.

Herbaty Loyd istnieją na naszym rynku od już 15 lat i przez cały ten czas cieszą się ogromną popularnością – przede wszystkim dlatego, że są produktem smacznym, aromatycznym, a przy okazji skutecznym i całkowicie naturalnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here