Porost włosów

Gęste, błyszczące i długie włosy marzą się każdej kobiecie. Większość Pań narzeka na swoje włosy, skarżą się również że zbyt wolno im rosną. Co zrobić w takiej sytuacji? Obecnie na rynku jest wiele preparatów, które mają przyśpieszyć porost włosów. Występują one w różnych postaciach, zazwyczaj są to płyny, koncentraty, maski oraz szampony.

Aby uzyskać szybszy wzrost włosów, powinniśmy również rozpocząć zdrową, zbilansowaną dietę, która będzie obfitować w witaminy i minerały. Najbardziej potrzebne są nam witaminy z grupy B, cynk oraz witamina A.

Przeczytaj też: http://lapetit.pl/depresja-poporodowa-jakie-sa-jej-objawy/

Porost włosów – jak szybko rosną włosy?

Cykl wzrostu włosów przebiega w kilku fazach, są to:

  • anagen – jest to faza wzrostu włosa, zazwyczaj trwa od 2 do 8 lat,
  • katagen – jest to faza przejściowa, zazwyczaj trwa od 2 do 3 tygodni,
  • telogen – jest to faza spoczynku, zazwyczaj trwa około 2 miesiące,
  • egzogen jest to faza uwolnienia włosa telogenowego.

Włos, który znajduję się w fazie anagenu rośnie zazwyczaj około centymetra na miesiąc, maksymalna długość jaką może osiągnąć to 70 cm.

Co pomaga na szybki porost włosów?

Jeżeli zależy nam na szybkim poroście włosów, kluczowa jest odpowiednia pielęgnacja. Bez niej nie możemy liczyć na zadowalające efekty. Aby nasze włosy szybciej rosły, musimy dostarczyć im odpowiednie nawilżenie i je zregenerować. Bez tego zostanie zaburzony proces wzrostu.

Pomocna w zapuszczaniu włosów jest rezygnacja z farbowania oraz rozjaśniania. Są to dość inwazyjne zabiegi, które mają wpływ na kondycję naszych kosmyków. W okresie porostu powinniśmy się skupić wyłącznie na zabiegach pielęgnacyjnych.

Zdarza się tak, że nadmierne wypadanie włosów jest spowodowane zaburzeniami zdrowotnymi. Tutaj przyczyną mogą być zaburzenia hormonalne, niedoczynność tarczycy, choroby skóry głowy lub łupież. Zmiany hormonalne mają największy wpływ na porost włosów. Dochodzi wtedy do rozregulowania cyklu wzrostu włosa. Taki stan jest nazywany łysieniem androgenowym. Czynnikami sprzyjającymi jest zespół policystycznych jajników, tabletki antykoncepcyjne czy zespół Cushinga.

Źródło: https://topolino.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here