wtorek, Październik 16, 2018

Tak tanio już dawno nie było

0
Tak tanio już dawno nie było

Spoglądam na rynek mieszkań i lokali które mógłbym ewentualnie nabyć, i widzę że ceny z miesiąca na miesiąc są coraz bardziej atrakcyjne. Na pewno nabędę nieruchomości które potem przeznaczę pod wynajem to jedyna rozsądna opcja przy takim wahaniu cen. Zresztą pewnie nie tylko ja zdążyłem wyczuć ten moment, największym zainteresowaniem z tego co zauważyłem cieszą się nieruchomości położone w atrakcyjnym położeniu, jak najbliżej centrum miasta.Choć z drugiej strony warto również zwrócić uwagę na nowe nieruchomości które coraz częściej trafiają do sprzedaży. Wydaje się, że w niektórych przypadkach winą są zbyt wysokie koszta nabycia takiego mieszkania, zwłaszcza w okresie kiedy kredyt na nabycie takiego mieszkania nie był atrakcyjnym produktem finansowym, zresztą do dnia dzisiejszego tak jest Przerosły nas pewne możliwości i wolimy się pozbyć mieszkania po okazyjnej cenie, i spłacić swoje zobowiązanie niż doprowadzić do sytuacji kiedy je stracimy na pocztem naszych długów. Zawsze to jakaś alternatywa jeśli znaleźliśmy się dosyć niespodziewanie pod pewną kreską.

magiaperswazji.pl

Nawet w Hiszpanii ceny poleciały mocno w dół

0
Nawet w Hiszpanii ceny poleciały mocno w dół

Niestety nie tylko w naszym kraju ceny mieszkań i lokali przeznaczonych na sprzedaż lub wynajem, poleciały mocno w dół. Niewiele pewnie wiemy na temat rynku nieruchomości w Hiszpanii na którym dostępne są tańsze oferty od tych naszych krajowych. Tam panuje prawdziwa zapaść a niektóre nieruchomości są sprzedawane poniżej pewnej wartości którą rzeczywiście posiadają.Można zatem powiedzieć, że nabycie w tym momencie nieruchomości na półwyspie iberyjskim może być bardziej atrakcyjne od kupna takiej samej w naszym kraju. Trudno w to uwierzyć ale tylko dlatego, że dotychczas nie panował tak wielki kryzys gospodarczy i to raczej u nas opłacało się inwestować. Teraz usilnie poszukuje się kapitału który zostanie przeznaczony na wzmocnienie tej branży ewentualnie zahamować ciągły spadek cen. Wcale mnie to jakoś nie zaskakuje, w końcu podobną sytuację mieliśmy wielokrotnie w naszym kraju teraz jest zresztą niemal identyczna. Wiem, że nie ma co porównywać tamtej gospodarki do naszej czy nawet zarobków w stosunku do kosztów jakie trzeba ponieść, ale czy kryzys tam nie jest bardziej widoczny?

klinikafinansowa.pl

O kominkach dekoracyjnych

0
O kominkach dekoracyjnych

Nie jest tajemnicą, że z biegiem czasu kominki dekoracyjne stają się u nas coraz bardziej popularne. Oczywiście, nie jest to żaden przejaw jakiejś polskiej specyfiki: kominki dekoracyjne już od dłuższego czasu cieszą się naprawdę dużą popularność w większości państw Zachodniej Europy. Można nawet powiedzieć, że ładne, gustowne kominki, które mogą służyć tak w celach użytkowych, jak i dekoracyjnych, są na Zachodzie bardzo modne. Rzecz jasna, nie pozostaje to bez wpływu na stan branży kominkowej. Właściwie to samo można by powiedzieć o Polsce, ale, rzecz jasna, pod paroma aspektami nasza sytuacja jest jednak nieco inna, niż sytuacja jaką możemy obserwować w bardziej rozwiniętych państwach Europy zachodniej. Przede wszystkim chodzi tutaj o to, że, inaczej niż na Zachodzie, u nas branża kominkowa dopiero zaczyna się rozwijać, znajduje się na jednym z pierwszych etapów swojego rozwoju. Istotne jest również to, jakie są obecne okoliczności. Mam tutaj na myśli kryzys ekonomiczny, co do którego, jak wiadomo, nie ma żadnych bardziej precyzyjnych prognoz i przewidywań.

infofinansowy.pl

Szczecin miastem uczelni wyższych

0
Szczecin miastem uczelni wyższych

Mieszkania Szczecin to bardzo ważna lokalizacja na mapie naszego kraju, nie tylko jeżeli chodzi o handel, przemysł oraz produkcję statków i ich serwisowanie, ale także naprawdę znacząca lokalizacja jeżeli chodzi o ośrodki akademickie. Na mapie całego miasta zlokalizowana jest ogromna liczba uczelni wyższych, które każdego roku kształcą tysiące młodych Polaków oraz przyjezdnych z zagranicy.Najważniejsze z tychże uczelni, to między innymi Akademia Morska, Pomorski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Szczeciński, Akademia Sztuki, Wyższe Seminarium Duchowne i wiele, wiele innych tym właśnie podobnych. Oprócz nich wszystkich, mieszkania może zaoferować także kilkanaście prywatnych Wyższych Szkół, w których także uczyła będzie się ogromna liczba studentów. Nie możemy zapominać także o tak ważnych placówkach jak politechnika i akademia rolnicza, które także posiada mieszkania.

akcjakredyt.pl

Jaką powierzchnię może ogrzać kominek?

0
Jaką powierzchnię może ogrzać kominek?

Kominki wbrew pozorom mogą stać się całkiem niezłymi rozwiązaniami jeśli chodzi o ogrzanie nawet dużej powierzchni, takiej jak cały dom, albo sala dużej restauracji. Aby uzyskać optymalne temperatury trzeba jednak pamiętać o kilku podstawowych kwestiach. Pierwsza, to moc, jaką posiadają poszczególne kominki, a precyzując wypowiedź- wkłady kominkowe. Moc liczona jest w kilowatach odpowiada mocy, która mają na przykład piece centralnego ogrzewania na węgiel i drewno. Aby kominki spełniały należycie swoje zadanie moc musi być odpowiednio dobrana do ogrzewanej powierzchni; w tym celu należy wyliczyć kubaturę pomieszczeń, które chcemy ogrzać i odnieść wynik do odpowiedniego wkładu kominkowego. Wielkość efektywnej powierzchni grzania można także podnieść dzięki zainstalowaniu płaszcza wodnego, który pozwoli na rozprowadzenie gorącej wody do kaloryferów, tak samo jak w przypadku ogrzewania tradycyjnym piecem na węgiel i drewno, czy też na olej, albo gaz.

metodynauczania.pl

Sprzedaż mieszkań w Szczecinie

0
Sprzedaż mieszkań w Szczecinie

Już od jakiegoś czasu słychać, że sprzedaż mieszkań w Szczecinie, stała się bardzo atrakcyjną inwestycją, którą wykorzystują niemal wszyscy przedsiębiorcy w regionie. Niestety, czy nieruchomości w najbliższych latach, będą dalej się cieszyć taką popularnością, tego nie wie nikt, oczywiście dobrze, gdyby ceny trochę opadły. Może to doprowadzić do jeszcze większego zainteresowania na nieruchomości, i to wcale nie byłoby złe rozwiązanie, gdyby pojawił się jeszcze jeden gracz, rozdający karty. Wiele się mówi na temat skupowania nieruchomości, przez zagranicznych przedsiębiorców, szkoda, że w ten sposób zaznaczają oni swoje istnienie na rynku. Obecnie jest okres na skupowanie nie tylko starych nieruchomości, ale również tych nowych, im bliżej wakacji, tym więcej osób posiada wolne lokale. Wiąże się to z migracją studentów, oraz samych mieszkańców, ceny mieszkań standardowo wzrosną w październiku i wrześniu. Dlatego większość osób, sprzedaje je właśnie teraz, bo choć cena za nie wzrośnie, to o nabywce może być znacznie trudniej.

bibsystem.pl

Są chętni na nowe mieszkania

0
Są chętni na nowe mieszkania

Jedna z większych firm developerskich działających na naszym lokalnym rynku, poinformowała właśnie o kolejnych inwestycjach jakie zostaną zrealizowane jeszcze w tym roku. Chodzi o nieruchomości na które jest zapotrzebowanie czyli niewielkie mieszkania dostępne na atrakcyjny kredyt i najlepiej poza miastem. Właśnie takie nieruchomości są najczęściej poszukiwane także jeśli chodzi o kupno i sprzedaż już dostępnych na rynku, jednak jest ich zdecydowanie za mało.Oczywiście nowe mieszkania a raczej informacja na ich temat spowodowała, że niemal natychmiast pojawili się chętni na nie, choć nie wiadomo czy wszyscy staną się ich właścicielami. Jak sam właściciel firmy oferujących takie nieruchomości przyznaje, był zaskoczony tak wielkim zainteresowaniem. Na pewno przy analizowaniu kolejnych projektów i inwestycji taki popyt na tego typu mieszkania będzie wzięty pod uwagę. Zapewnia jednak, że nie oznacza to wzrostu cen za metr kwadratowy, wręcz przeciwnie będzie ona systematycznie spadać jeśli będą na takie mieszkania wciąż będą chętni.

leaderservice.pl

Trudny wybór

0
Trudny wybór

Bardzo często mieszkając w starym budownictwie chcemy wymienić drzwi wewnętrzne. Problemem może być dopasowanie nowych  do starych wnętrz. Zazwyczaj starsze mieszkanie nie dość że są większe to i drzwi w nich są większe. Modele dostępne w sklepach mają standardowe rozmiary osiemdziesięciu i dziewięćdziesięciu centymetrów szerokości.Chcąc mieć nieco większe musimy wykonać drzwi na specjalne zamówienie. Ich cena jest zwykle dużo wyższa niż to co mamy dostępne w standardowych rozmiarach. Najważniejsze jest jednak to aby drzwi wybrać w taki sposób aby jak najbardziej pasowały do wystroju wnętrza naszego domu. Jeżeli pomieszczenia są ciemne warto kupić jaśniejsze drzwi które nie tylko rozjaśnia pomieszczenie, ale także optycznie nieco je powiększą. Z kolei jeśli pomieszczenie jest jasne to ciemniejsze drzwi nadadzą mu odrobinę charakteru i zadziorności. Jeśli mamy kłopot z dokonaniem wyboru to zdecydujmy się na ten model który spodobał nam się już na samym początku. Szkoda tracić czas kiedy wybór jest tak duży a ilość modeli które nam się podobają jest bardzo duża.

zainwestujwprzyszlosc.pl

Walory schodów drewnianych

0
Walory schodów drewnianych

Schody drewniane przez jakiś czas były bardzo niedoceniane, dziś, obecnie są na nowo często montowane z uwagi na to iż panele okazały się mniej praktyczne i wytrzymałe, gdyż bardzo szybko się niszczą, ulegają przetarciu i blakną pod wpływem promieni słonecznych. Schody drewniane są leprze w użytkowaniu, dłużej utrzymują ciepło, nie dają charakterystycznego echa podczas chodzenia. Panele jeżeli już raz się przetrą wymagają wymiany z uwagi na to, że nie można ich wyremontować.Schody drewniane są bardziej wytrzymałe i można je wielokrotnie konserwować. Schody drewniane nie są tak śliskie niż panele. Panele bardzo szybko zmieniają kolor pod wpływem promieni słonecznych i pod wpływem wody, zatem jeśli nie przetrze się od razu rozlanej wody, bardzo szybko zmieniają kolor. Schody drewniane są ponadto o wiele bardziej eleganckie i pasują do każdego stylu, czy to do przytulnego mieszkania czy do surowego mieszkania. Schody drewniane mogą być wielokrotnie remontowane i zmieniany kolor, przy użyciu innych farb i lakierów.

asandi.pl

Sprzedaż

0
Sprzedaż

Zdarza się tak, że musimy się przeprowadzić, a mamy w danym miejscu jakąś nieruchomość czy też nieruchomości. Nie pozostaje nam wtedy niż innego, jak tylko podjąć próbę sprzedaży. Można to zrobić samemu, poprzez umieszczanie ogłoszeń w prasie oraz w internecie, ale można także skorzystać z usług agencji zajmującej się pośredniczeniem przy kupnie, jak i sprzedaży mieszkań.Niestety druga opcja ma swój minus, a mianowicie taka agencja pobierze pewien procent od sprzedaży naszej nieruchomości, zatem otrzymamy za nią fizycznie mniej niż w sytuacji, kiedy sprzedalibyśmy ją samodzielnie. Pamiętajmy jednak, że taka agencja stanowi dla nas pewnego rodzaju zabezpieczenie, że nie zostaniemy oszukani przez kupującego. Przed wyborem odpowiedniej agencji, powinniśmy poszukać o każdej z nich opinii w internecie, aby nie było żadnych kłopotów. Ważny aspekt przemawiający również za agencją jest taki, że to oni wycenią nasze nieruchomości, takie jak dom czy też mieszkanie i całą transakcję przeprowadzą właściwie bez naszego udziału. Nam pozostanie jedynie podpisać odpowiednie papiery.

bazanet.pl