wtorek, Sierpień 14, 2018

Jakie zalety ma rekondycjonowany sprzęt USG?

0
Jakie zalety ma rekondycjonowany sprzęt USG?

Jeśli chodzi o sprzęt USG ceny urządzeń bywają bardzo wysokie, przez co stanowią znaczny wydatek podczas wyposażania gabinetu. Alternatywą dla nowego sprzętu jest tzw. sprzęt rekondycjonowany, który jest znacznie – bo nawet o 70 proc. – tańszy od nowego.

Sprawdzenie vin Audi – czemu ważne?

0
Sprawdzenie VIN Audi

Chęć kupienia samochodu marki audi musi wiązać się z pozytywnymi wrażeniami estetycznymi, jakie budzą w nas modele z tej rodziny, albo też równie pozytywnym doświadczeniem związanym z ich możliwościami na drodze. Jeśli udajemy się nie do salonu, ale do komisu, na giełdę lub do prywatnego sprzedawcy, nie zawsze jesteśmy pewni, czy zaproponowany nam pojazd będzie faktycznie tak dobry, jak go opisują i reklamują. Z pomocą na szczęście przychodzi vin – rodzaj historii serwisowej pojazdu. Vin dotyczy audi, a także wszystkich innych marek. Otwiera to przed klientem mnóstwo możliwości samodzielnego weryfikowania przeszłości oglądanego pojazdu. W raporcie vin znajdują się np. wszelkie dane na temat auta, które zostały pozyskane w różnych salonach i warsztatach, w związku z odbywającymi się tam pracami. Na podstawie vin wiadomo np. jaki jest faktyczny przebieg pojazdu, czy były wykonywane jakieś poważne naprawy, a może wymiany części. To istotne informacje, tak samo jak wiedza na temat ewentualnych stłuczek, kolizji i innych wypadków. Dzięki zweryfikowaniu vin Audi dowiedzieć się można też, z jakiego kraju przybył pojazd, jakim się interesujemy.

Dlaczego warto sprawdzić VIN Audi

Sprawdzenie VIN Audi – dlaczego warto?

Jako narzędzie do weryfikacji prawdomówności sprzedającego, vin nadaje się znakomicie. Sprawdzenie vin Audi gwarantuje natychmiastowe wyjawienie wszelkich tajemnic, które skrywa pojazd. Jak to zrobić? Należy wejść w posiadanie numeru vin, który ma każdy samochód. Sprzedawca musi go nam podać, jeśli tylko o to poprosimy. Niechęć do podzielenia się z nami tak kluczową informacją może oznaczać tylko to, że ktoś ma coś do ukrycia. Nie jest to dobra prognoza, więc sprawdzenie vin Audi musi być w takim przypadku dokonane – i na pewno ujawni dużo. Praktyka sprawdzania tego raportu powinna stać się dobrym zwyczajem wszystkich, którzy spędzają czas na giełdach, w komisach i lubią szukać perełek wśród różnych dostępnych tam modeli. Im ważniejszy zakup, tym bardziej trzeba się przyłożyć do jego weryfikacji, by później nie żałować i nie przepłacać na naprawy czy wymiany części.

Interakcje alkoholu z lekami. To warto wiedzieć

0
Interakcje alkoholu z lekami. To warto wiedzieć

Wiele leków wchodzi w interakcje z alkoholem. Szczególną ostrożność należy zachować w czasie stosowania leków wpływających na ośrodkowy układ nerwowy, krzepliwość krwi, glikemię, a także leków o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwłuszczycowym. Skutki interakcji mogą się pojawić natychmiast lub nawet po upływie kilku lat.

Jakie są rodzaje niepełnosprawności ruchowej? – sprzęty dla osoby niepełnosprawnej

0
Jakie są rodzaje niepełnosprawności ruchowej? – sprzęty dla osoby niepełnosprawnejJakie Jakie są rodzaje niepełnosprawności ruchowej

Definicja niepełnosprawności mówi, że niepełnosprawność ruchowa to dysfunkcja narządu ruchu, która powoduje ograniczenie sprawności w obrębie rąk, nóg albo kręgosłupa. Życie osób niepełnosprawnych ułatwiają różne sprzęty. Niepełnosprawni często muszą liczyć na pomoc innych osób, np. rodziny lub znajomych.

Cukinia – właściwości i ciekawe przepisy z cukinią

0
cukinia

Cukinia (kabaczek): im młodsza, tym lepsza. Możemy spożywać ją na surowo, smażyć kwiaty cukinii, przyrządzać leczo oraz piec ciasta. Dziś ze powodu na walory smakowe oraz odżywcze, cukinia znajduje się na liście 20 warzyw najchętniej uprawianych w swym kraju. Cukinia (w pewnych regionach nazywana jest kabaczkiem) należy do warzyw dyniowatych. Jej zalet oraz wartości odżywcze jako pierwsi docenili mieszkańcy Meksyku oraz Ameryki Południowej, sąd pochodzi. Do Polski cukinia przywędrowała z Włoch, dlatego te jej nazwa. Po włosku „zucchina” to po prostu mała dynia. W współzależności od odmiany że być ciemnozielona, żółta czy pasiasta. Warzywo może dorastać do ok. 40 cm długości, ale najlepiej zrywać cukinię wcześniej, gdy ma ok. 15-20 cm oraz jest najlepsza.

Cukinia – wartości odżywcze oraz kaloryczność

Powodem, dla którego warto zajadać się cukinią jest nie tylko smak, ale również wartości odżywcze oraz korzystny nacisk na zdrowie. Mówi się, iż cukinia ma więcej witamin oraz minerałów niż różne warzywa dyniowate. Z pewnością jest ona dobrym źródłem witaminy A (niezbędnej do prawidłowego widzenia oraz prawej odporności) – w 100 g cukinii znajduje się ok. 210 µg tego związku (dzienne zapotrzebowanie na witaminę A u osoby dorosłej sięga 700 – 900 µg). Cukinia ma także witaminy z grupy B, (potrzebne m.in. do odpowiedniej pracy układu nerwowego, w tym mózgu oraz sprawnego trawienia) i witaminę C, która wspiera przyswajanie żelaza, wzmacnia układ immunologiczny, jest korzystna dla wzrostu oraz regeneracji tkanek i prawej jakości zębów oraz dziąseł. Wspomniane witaminy A, C oraz z grupy B podatne są na działanie wysokiej temperatury, więc niezwykle młode cukinie warto jadać na surowo, wraz ze skórką. Oprócz wymienionych witamin cukinia ma także elementy mineralne, wśród których wybierają się m.in. fosfor, wapń, żelazo, sód, potas oraz jod. Cukinia to również źródło węglowodanów (ok. 2,5 g w 100 g), białka (1 g w 100 g), błonnika (ma go niewiele, bo ok. 0,4 g w 100 g) oraz tłuszczu (na wesele jest go mała ilość – w 100 g odnajdziemy ok. 0,1 g tłuszczu).

placuszki z cukinii właściwości i smak

Cukinia – jak kupować oraz trzymać

Kupując cukinię, warto wybierać okazy nie dłuższe niż 30 cm o błyszczącej nieuszkodzonej oraz pozbawionej plam skórce. Warto zwrócić uwagę i na ciężar warzywa – im waga większa, tym lepiej. Cukinię najlepiej trzymać w suchym chłodnym (do 10 stopni Celsjusza) miejscu – w takich realiach wytrzyma nawet kilka tygodni. Odradza się przechowywania jej w lodówce (traci smak), a również trzymania wraz z produktami oraz warzywami wydzielającymi etylen (jak np. pomidory, jabłka oraz awokado) – takie sąsiedztwo może przyspieszyć psucie się cukinii.

Cukinia a odchudzanie?

Można wykorzystywać ją w ogromnych ilościach, bo jej wartość kaloryczna jest dość niska. W 100 g świeżej cukinii będzie właśnie 21 kcal. Cukinia to duża alternatywa dla niezdrowych przekąsek. Frytki z cukinii są niezwykle popularne w przygotowaniu. Warzywo kroimy wzdłuż, na ćwiartki. W jednej misce mieszamy jajka z dodatkiem wyciągu z cytryny, solą oraz pieprzem. W innej misce mieszamy parmezan, rozmaryn oraz kaszę kukurydzianą. Kawałki cukinii maczamy w masie jajecznej, potem obtaczamy je w mieszance z kaszy oraz parmezanu.

Dziedziczenie genów – jaki wpływ na wygląd dziecka mają geny rodziców

0
dziedziczenie genów

Kwestia dziedziczenia genów jest przesądzona od momentu, gdy komórka jajowa połączyła się z plemnikiem. W chwili poczęcia zostają ściśle określone m.in. płeć, wzrost, wygląd, temperament twojego dziecka, a nawet podatność na choroby. Zanim to, co zostało zapisane w genach, przestanie być tajemnicą, próbujemy uchylić jej rąbka wspólnie z prof. Tadeuszem Mazurczakiem, genetykiem klinicznym z Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.

23 pary chromosomów

To, w jaki sposób dziedziczy się geny i są one przekazywane z pokolenia na pokolenie interesowało ludzi od dawna. Pierwszym człowiekiem, który dokonał znaczącego odkrycia w tej dziedzinie był czeski przyrodnik, Grzegorz Mendel. Udało mu się ustalić, że geny da się podzielić na recesywne i dominujące. To dzięki jego pracy wiemy, jak działa dziedziczenie płci, że kobieta ma dwa chromosomy X, a mężczyzna – jeden chromosom X i jeden Y. I że to właśnie chromosom Y odpowiada za płeć męską. Mendel stworzył także prawo niezależnego dziedziczenia się cech (gdy łączą się ze sobą organizmy różniące się więcej, niż jedna cechą, każda z cech dziedziczy się niezależnie). Za materiał genetyczny Twojego dziecka odpowiedzialnych jest 46 chromosomów. W chwili zapłodnienia, 23 chromosomy zawarte w komórce jajowej kobiety i 23 chromosomy zawarte w spermie łączą się ze sobą za pomocą cieniutkich włókien zwanych centrosomami. Mimo, że kobieta nawet nie spodziewa się, że jest w ciąży zygota znajdująca się w jej brzuchu ma już „zaprogramowaną” płeć, kolor oczu, włosów, temperament, a nawet ciśnienie krwi.

jakie geny dziedziczymy i o co w tym chodzi

Cechy dominujące, czy recesywne?

Wszystkie informacje „zapisywane” są w 23 parach chromosomów. W każdej parze, jeden chromosom pochodzi od mamy i jeden od taty dziecka. Jednakże, potomek nigdy nie jest, po prostu, w połowie podobny do jednego rodzica i w połowie do drugiego. Dzieje się tak dlatego, że geny odpowiadające za wygląd mogą występować w różnych wariantach. Mogą to być geny dominujące, albo recesywne. Gdy spotkają się gen dominujący, czyli silniejszy, na przykład, odpowiedzialny za kręcone włosy, z genem recesywnym, czyli słabszym, odpowiedzialnym, powiedzmy, za włosy proste, to najprawdopodobniej dziecko będzie miało loczki. Najprawdopodobniej, ale nie na pewno. Zdarza się też, że dziecko może być bardziej podobne do dziadków, a to w wyniku wymiany materiału genetycznego podczas podziału komórek. Niektóre cechy, tak dotyczące wyglądu, jak i osobowości, są cechami recesywnymi, które mogą być maskowane dominującymi genami od drugiego z rodziców i jego przodków. Wygląda to tak: dana cecha (przekazana w genach przez ojca, czyli dziadka dziecka) nie ujawniła się u taty, bo była zdominowana przez geny, które odziedziczył od swojej matki, czyli babci dziecka.

Płeć dziecka

O płci dziecka decyduje zapładniający komórkę jajową plemnik. Kobieca komórka jajowa zawsze ma chromosomy X, plemniki zaś X i Y. Jeśli w momencie zapłodnienia połączą się chromosomy X i Y, to powstanie chłopiec, jeśli X i X, to dziewczynka. Chcąc dowiedzieć się, po kim dziecko odziedziczy płeć, skorzystaj z naszego kalkulatora płci dziecka.

SODA OCZYSZCZONA – SPOSÓB NA PIĘKNĄ SKÓRĘ TWARZY

0
soda oczyszczona

Sposobów na pielęgnację twarzy i ciała jest bardzo wiele. Wiele z nas nauczyło się tego od naszych matek i babek. Są to tak zwane domowe sposoby, kosmetyki, które przyrządza się w domu, a ich receptura bazuje na składnikach z kuchni czy apteczki.

Pielęgnacyjna moc sody oczyszczonej

Soda oczyszczona, to nic innego jak wodorowęglan sodu. Jest to substancja, którą często wykorzystujemy do czyszczenia różnych powierzchni i rzeczy w domu. Ma ona jednak wiele więcej zastosowań, poza tym idealnie nadają się do oczyszczania skóry. Przed pierwszym użyciem sody do płukanki czy maseczki, koniecznie musimy sprawdzić, czy nie mamy na nią uczulenia. Test uczuleniowy najlepiej jest wykonać na ręku, w miejscu mało widocznym.

Maseczka z sody oczyszczonej

Bardzo prostym sposobem oraz wykorzystywanym najczęściej jest przygotowanie z sody oczyszczonej maseczki. Odświeży ona naszą skórę oraz sprawi, że stanie się jędrniejsza. Aby ją wykonać potrzebować będziemy jednej lub dwóch łyżek sody, soku z połowy cytryny i dwóch łyżek miodu. Wszystkie te składniki mieszamy ze sobą, a następnie kładziemy ją na twarz na około piętnaście minut. Po tym czasie musimy bardzo dokładnie spłukać maseczkę letnią wodą.

soda oczyszczona a pielęgnacja twarzy

Oczyszczanie twarzy sodą

Soda oczyszczona jest również idealnym składnikiem na domowy peeling. Do jego wykonania potrzebujemy sody oczyszczonej, soli morskiej, a także płynu lub żelu do mycia twarzy. Mieszamy ze sobą łyżeczkę sody z połową łyżeczki soli morskiej i z żelem do mycia twarzy. Peeling który powstał nakładamy na twarz i okrągłymi ruchami masujemy skórę twarzy. Takiej mieszanki, możemy używać nawet co kilka dni. Jest on nie tylko naturalny, ale również skuteczny.

Maseczka złuszczająca

Maseczka ta pomoże nam złuszczyć skórę i usunąć nadmiar martwego naskórka z twarzy. Dzięki niej nie tylko nawilżymy skórę twarzy, ale również pozbędziemy się poszarzałej cery, a będziemy się cieszyć świetlistą. Do wykonania maseczki złuszczającej potrzebujemy sody oraz oleju kokosowego. Mieszamy sodę i olej w proporcjach 1:2, przede wszystkim przy pierwszym stosowaniu. Natomiast jeśli sprawdzimy reakcję skóry i będziemy mieć pewność że jej maseczka odpowiada, możemy proporcje wyrównać (1:1).

Płyn do mycia twarzy

Z sody możemy też przygotować płyn do mycia twarzy. W połączeniu z wodą można używać go oczyszczania skóry twarzy, na przykład do pozbycia się resztek makijażu. Maseczka ta bardzo skutecznie odblokowuje pory, dzięki czemu skóra stanie się gładka. Mieszamy 1/2 łyżeczki sody z kilkunastoma kroplami wody. Przed jej nałożeniem najlepiej zwilżamy twarz. Masujemy twarz okrężnymi ruchami i zmywamy letnią wodą.

Jak dotykać faceta – strefy erogenne mężczyzn

0
strefy erogenne mężczyzn

Męskie czułe punkty nie są tak rozproszone po całym ciele jak kobiece strefy erogenne. Składają się bowiem, jakby mogło być odmiennie, wokół męskich genitaliów. Więc podczas gry miłosnej obowiązkowo te tylko miejsca powinnaś zwłaszcza dopieszczać oraz na nich skupiać główną uwagę. Ale absolutnie nie tylko! Dotykając różnych punktów na jego ciele także sprawisz mu przyjemność, a chociażby spotęgujesz jego doznania. Składa się, iż erotyczne czułe miejsca na ciele każdego człowieka są rozmieszczone niepowtarzalnie, a więc nie dostaniesz gotowej odpowiedzi gdzie oraz jak rozmieszczone są magiczne punkty. Musisz pobawić się w odkrywcę ;). Jednak toż w gruncie rzeczy dobra wiadomość. Studiując erotyczną mapę męskiego ciała pamiętaj, iż upodobania seksualne, i strefy erogenne to niezwykle indywidualna sprawa. To co dla jednego ludzie będzie bardzo podniecające, innego może irytować czy wręcz sprawiać mu ból. Zdecydowanie warto eksperymentować, próbować jeszcze to nowych pieszczot oraz lokalizacji, oraz tak otwarcie rozmawiać ze sobą o tym co nas podnieca, a co nie. W czym czujemy się komfortowo, a z których pieszczot wolimy zrezygnować.

Męskie strefy erogenne: uszy

Wielu panów uwielbia lizanie, ssanie oraz lekkie podgryzanie uszu. Istotne są tu nie tylko doznania dotykowe, a również słuchowe (a u pewnych tylko one odgrywają ważną funkcję przy pieszczotach tego miejsca). Jeśli pobudzasz ustami uszy faceta, słyszy on twój przyspieszony oddech a to niezwykle bardzo go pobudza.

Męskie strefy erogenne: ramiona, kark, szyja oraz głowa

Prawie każdy mężczyzna lubi masowanie oraz drapanie karku i ramion. Chociażby gdyby nie robi to na niego podniecająco, to pomaga się odprężyć oraz dotlenia mózg, i więc ma już niezaprzeczalny nacisk na sprawność fizyczną (najważniejszym organem płciowym jest mózg – ale to on wszystkim steruje). Wielu ludzi lubi również drapanie za uszami, a chociażby lekkie szarpanie za włosy nad karkiem. Przetestuj również miejsce między żuchwą a jabłkiem Adama – u sporej części facetów punkt tenże jest bardzo wrażliwy. Należy delikatnie pieścić go ustami oraz językiem.

jak dotykać faceta czyli strefy erogenne mężczyzn

Męskie strefy erogenne: sutki

Tak, u panów te są to strefy erogenne. Nie zamierza tutaj jednej prawej instrukcji obsługi dla wszelkich – jeden lubi, jeśli go pieścić delikatnie, wręcz samym oddechem czy tzw. pocałunkiem motyla (czyli muskać rzęsami), drugi woli mocniejsze pocałunki oraz ssanie, trzeci nie będzie miał nic przeciwko przygryzaniu. Jednak zawsze lepiej zaczynać od delikatnych pieszczot oraz powoli zwiększać ich natężenie, bo za mocne pieszczoty sutków potrafią powodować ból.

Męskie strefy erogenne: tyłek

Kolejna strefa erogenna u faceta – pupa. Im bliżej odbytu, tym silniej unerwiona. A wedle seksuologów męski punkt G znajduje się właśnie wewnątrz odbytu. Z pewnością partner nie będzie miał nic przeciwko temu, aby miętosić jego pośladki oraz drapać go po nich, chociażby w pobliżu odbytu. A co do bardzo wyczerpujących pieszczot tego stanowiska to warto się upewnić, lub on je lubi. Bo jednak jest to istotna męska strefa erogenna, wielu ludziom kojarzy się ona właśnie z wydalaniem czy z pieszczotami oraz stosunkami homoseksualnymi. Oraz więc mało który będzie zachwycony, gdy znienacka wepchniesz mu palec w tyłek.

Siatka PCV – zaskakująco prosty montaż

0
siatka pcv

Siatki pcv to przede wszystkim  estetyczne i szybkie do montażu produkty do wykonania ogrodzenia. Siatki ogrodzeniowe mają wiele zastosowań .  Pozwalają na oddzielenie się od  sąsiada, jak również ułatwiają zabezpieczenie miejsc wymagających zachowania szczególnej ostrożności, na przykład podczas budowy. Siatki ogrodzeniowe ze względu na neutralną estetykę, łatwość montażu i bardzo niską cenę nie tracą swojej popularności. Posiada również dużą odporność na czynniki atmosferyczne, w tym działanie promieni UV. Jest ona również idealna dla osób, które chcą ogrodzić bardzo dużą powierzchnie działki ponieważ na pewno nie będzie to dla nas duży koszt.

Niewygórowana cena

Siatka ogrodzeniowa pcv ma naprawdę dużo zalet, dzięki którym jest tak chętnie wybieranym materiałem ogrodzeniowym. Ale najważniejszym czynnikiem jest przede wszystkim cena. Siatka pcv jest bardzo tanim rozwiązaniem dlatego też najczęściej użytkowanym. Najbardziej opłacalne dla nas będzie jeśli zakupimy ją u producenta. Możemy wówczas liczyć na niższą cenę bez marży oraz liczne rabaty i promocje. Montaż siatki pcv będzie zatem najlepszym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na osiągnięciu jakichkolwiek oszczędności.

siatki pcv zyskują na popularności

Prosty montaż bez fachowców

Siatka pcv charakteryzuje się dobrą wytrzymałością oraz elastycznością. Dodatkowo można postawić ją na nie równym terenie. Warto jeszcze zaznaczyć, że siatkę ogrodzeniową pcv bardzo  łatwo i szybko można naprawić, ale także ją przedłużyć, skrócić lub zmienić jej położenie. . Zaletą takiej siatki jest to, że może być ona wykonana w różnych kolorach: grafitowej, zielonej, czarnej czy  brązowej. Dodatkowe zalety to bardzo zróżnicowana  wielkość oczek czy grubość drutu, które dopasujemy do naszych potrzeb oraz możliwość postawienia jej nawet na nie równym terenie. Wybierana jest ze względu na niską cenę oraz jej wysoką wytrzymałość.

Jak powinna być montowana siatka PCV?

Zaletą siatki pcv jest nie tylko trwałość ale również  jest bardzo lekka. Bardzo często używana jest w hodowli drobiu. Dodatkowo świetnie nadaje się na ogrodzenie kojca dla psa. . Oprócz ocynkowanego drutu, jest ona również pokryta dodatkową warstwą ochroną w postaci tworzywa PVC , dzięki czemu jest chroniona przed korozją. Aby ją odpowiednio zamontować musimy najpierw  ustawić słupki początkowe oraz słupki narożne. Pomiędzy tymi słupkami  muszą zostać rozprowadzone druty naprężające, rozkładane po jednym u góry, na środku oraz na dole ogrodzenia. Ostatnim krokiem przed naciągnięciem sitaki jest zamocowanie drutów naprężających do słupków za pomocą napinaczy. Pamiętać należy  jednak, że jeśli nasz płot z siatki pcv ma być tylko rozwiązaniem tymczasowym, to możemy zastosować gorsze jakościowo materiały.

Szklane doniczki – Czy warto?​

0
szklane doniczki

Szklane doniczki to jeden z najbardziej innowacyjnych pomysłów związanych z​ wytwórstwem doniczek. Są one wyjątkowo ciekawe, ponieważ dzięki szkłu mamy możliwość obserwacji całego życia glebowego, jakie ma miejsce podczas wzrostu rośliny. Możemy zauważać postępy w rośnięciu kwiatu, a także różnego rodzaju choroby czy nieudogodnienia. Dodatkowo stajemy się obserwatorami rozwijającego się micro świata w glebie.

Przy zakupie szklanych doniczek ​ pozostaje jednak wielka wątpliwość związana z​ odpornością donic na uszkodzenia. Doniczki, według mniemania wielu ogrodników, powinny być przede wszystkich użytkowe i bezpieczne w tym użytkowaniu. Szkło jednak łatwo się tłucze, pomimo wszelkich innych pozytywnych aspektów jakie posiada.

Co powinniśmy wiedzieć o szklanych doniczkach?

Doniczki szklane wykonane są ze szkła i stanowią bardzo ciekawe rozwiązanie aranżacyjne​ dla naszego wnętrza, a także ogrodu, tarasu czy balkonu. Można za ich sprawą obserwować funkcjonowanie roślin. Jednak w takich donicach nie zawsze można trzymać rośliny. Rzeczywiście ciągły strach przed rozbiciem się donicy, co idzie także za uszkodzeniem kwiatu, może nie być zbyt komfortowy. Do szklanych donic możemy tak naprawdę włożyć wszystko, czego pionowe ułożenie nie jest widoczne w wypadku trzymania na przykład w kubku czy w wazonie. Mogą to być kolorowe kamienie przywiezione z nad morza czy kolorowy piasek, z którego można tworzyć ciekawe dzieła.

doniczki szklane są chętnie wybierane

Rodzaje szklanych donic​ – przegląd​

Szklane donice, jak każde donice, różnią się przede wszystkim wielkością i kształtem, ale​ również kolorem. Przede wszystkim należy się zastanowić jaki typ donicy spełnia określone oczekiwania. W wypadku potrzeby wysokiego kwiatu zdecydowanie lepiej sprawdzą się smukłe, wąskie donice, ponieważ będą w należyty sposób eksponować roślinę. W wypadku hodowli kilku mniejszych roślin, przyda się długa, pozioma donica, która będzie oferować kwiatom więcej miejsca i swobodnej przestrzeni, a także pozwoli na wytworzenie się odpowiednich warunków glebowych dla określonego typu roślin, które będą wzrastały blisko siebie.

Klasycznym, a zarazem oryginalnym kształtem, będzie zdecydowanie szklana donica ​ w​ kształcie kielicha. Kielich pozwala na różnego rodzaju rozwiązania aranżacyjne, a także na przechowywanie kwiatów o różnej wielkości czy rozłożystości. Dodatkowo jednak jego wygląd jest bardzo ciekawy i interesujący.

Szklane donice są także odporne na działanie warunków atmosferycznych, dlatego można je​  przechowywać także na zewnątrz. Dodatkowo ich powierzchnia jest bardzo gładka, dlatego nie stanowią problemu w utrzymaniu estetycznego wyglądu, a co za tym idzie, w utrzymaniu czystości w domu, jak i poza nim. Wykonane z włókna szklanego i żywicy poliestrowej są wyjątkowo lekkie i odporne na wszelakiego rodzaju uszkodzenia, takie jak upadki czy uderzenia. Można z nich tworzyć aranżacje, które znajdą swoje zastosowanie w biurach, gabinetach lekarskich, patiach, ogrodach, korytarzach biurowych czy tarasach.