środa, Kwiecień 24, 2019

Cukrzyca – ogólnie

0
Cukrzyca – ogólnie

Na tym świecie jest mnóstwo chorób, nikomu jeszcze nie udało się wszystkich zliczyć. Na wiele z nich nie znamy jeszcze lekarstwa, bądź zwyczajnie są nieuleczalne, bo zmian w organizmie nie da się cofnąć. Niestety coraz częściej pojawiają się choroby związane z złym odżywianiem, złą dietą, czy po prostu złym trybem życia. Aby skutecznie je leczyć, najlepiej zdrowo żyć i troszczyć się o naszą kondycję fizyczną. Z drugiej strony na lekcjach wychowania fizycznego coraz więcej dziewcząt unika ruchu jak ognia. Plagą naszych czasów jest zaś cukrzyca. Cukrzyca inaczej bywa nazywana moczówką cukrową. Coraz więcej młodych ludzi cierpi na jej objawy np. senność. Cukrzyca to choroba, w której niedobór insuliny powoduje nieprawidłową przemianę węglowodanową. Jej głównymi objawami są wzmożone pragnienie i łaknienie oraz cukromocz. Cukromocz to inaczej glikozuria, oznacza obecność cukru w moczu. Cukrzycę można leczyć stosując odpowiednią dietę, ale nie tylko. Często podawana jest również insulina czy doustne środki przeciwcukrzycowe. Insulina to hormon wytwarzany przez komórki β wysp Langerhansa trzustki. Reguluje ona przemianę cukrową a także tłuszczową, Oprócz cukrzycy, stosuje się ją też rzadko w psychiatrii.

www.silawnas.pl

Zioła Eligiusza Kozłowskiego

0
Zioła Eligiusza Kozłowskiego

Eligiusz Kozłowski to powszechnie znany zielarz-praktyk, który kilkadziesiąt lat zajmował się ziołami oraz ziołolecznictwem. Znany jest jako Uzdrowiciel lub też Cudotwórca. Jest to człowiek, który poznał zioła jak niewielu innych na tym świecie. Zna je praktycznie na wylot, a co najważniejsze zaprzyjaźnił się z nimi z pasji i z własnego hobby, a zatem to, co robi, robi tylko i wyłącznie z zamiłowania. Eligiusz Kozłowski opracował napary oraz herbaty do picia wspomagające leczenie wielu schorzeń i dolegliwości. Wspomniane napary zawierają oczywiście różnorodne zioła mając pomóc w leczeniu. Dzięki Eligiuszowi, zachorowalność na nowotwory spadła, choć oczywiście nadal są one plagą naszych czasów. Eligiusz Kozłowski niestety już nie żyje od jakiegoś czasu, aczkolwiek zostawił po sobie spuściznę związaną nierozerwalnie z ziołolecznictwem i to między innymi dzięki niemu wiemy, jakie zioła możemy pić i w czym powinny nam one pomóc. Do wytwarzania naparów używa się najlepszych ziół i tych najczystszych, które z całą pewnością nie mają prawa zaszkodzić żadnemu z nas, a jedynie pomóc uporać się z uciążliwymi schorzeniami. Warto więc zapoznać się z nimi, bo być może nawet nie wiemy, jak łatwo możemy sobie z czymś poradzić.

www.wiecejnizeko.pl

Czym są zioła

0
Czym są zioła

Zioła są tym elementem roślinnym, który cieszy się współcześnie ogromnym powodzeniem. Używane były przez ludzi w lecznictwie już od wieków. Nie mniej jednak gdyż zaczęły pojawiać się medyczne farmaceutyki leczenie ziołami uznawano za przejaw zacofania. Współcześnie już nikt tak nie myśli o ziołolecznictwie. Doceniamy wspaniałe właściwości, jakimi cechują się  zioła i chętnie wykorzystujemy je także przy produkcji leków. Ziołami staramy się leczyć wszelkie codzienne dolegliwości. Przede wszystkim sprawdzają się one w leczeniu sezonowych dolegliwości takich choćby jak przeziębienie, ale także i chorób przewlekłych. Np. przy miażdżycy zioło zwane karczochem jest w stanie skutecznie obniżać poziom lipidów i cholesterolu we krwi. Z biegiem lat naukowcy odkrywają coraz to więcej właściwości leczniczych ziół. Przede wszystkim także tworzy się mieszkanki, w których  zioła łączą swoje właściwości potęgując pożądany efekt leczniczy. Przede wszystkim pamiętać należy, że nie można stosować ziół ot tak sobie. Trzeba wiedzieć, jakie zioło, w jakiej dawce, na jaką dolegliwość stosować. W przypadku ziół także istnieje przedawkowanie.

www.olejzycia.pl/

Rak tarczycy

0
Rak tarczycy

Tarczyca jest narażona na powstanie na niej tkanek nowotworowych. Istnieje wiele przyczyn powstania raka tarczycy, spośród których należy wymienić przede wszystkim: czynniki genetyczne, choroby tarczycy jakie przeszliśmy w przeszłości a także działanie jonizujące. W grupie ryzyka powstania raka tarczycy są osoby, które nie skończyły dwudziestego rok życia. Poza tym tarczyca jest narażona na powstanie raka przez zbyt małą ilość jodu w przyjmowanych pokarmach. Podstawowym objawem raka tarczycy jest wyczuwalny na szui guzek oraz powiększone węzły chłonne. Poza tym odczuwalna jest chrypka oraz zmiana intonacji głosu, kaszel a także mocno odczuwalny ból szyi. Nie muszą to być jednak objawy raka tarczycy. Objawy te mogą świadczyć o innych schorzeniach tarczyca, nie mających związku ze mianami rakowymi. Kiedy jednak zauważymy ich powstanie, koniecznie musimy skontaktować się z endokrynologiem. Dzięki badaniom jakie nam zleci, istnieje prawdopodobieństwo szybkiego wyleczenia tarczycy.

www.prywatnezdrowie.pl

Rodzaje łuszczycy

0
Rodzaje łuszczycy

Najczęściej spotykaną postacią łuszczycy jest łuszczyca pospolita, w której zmiany skórne typowo pojawiają się na wyprostnych powierzchniach kolan oraz łokci, w okolicy kości krzyżowej oraz często także na owłosionej skórze głowy. Inne postaci łuszczycy to tak zwana łuszczyca odwrócona, gdzie zmiany pojawiają się na powierzchniach zgięciowych kolan i łokci, łuszczyca plackowata daje duże zlewające się ze sobą wykwity, które niekiedy zajmują znaczną powierzchnię skóry całego ciała, łuszczyca krostkowa, gdzie zmiany typowe dla łuszczycy pojawiają się w postaci drobnych wykwitów na podstawie krostki wypełnionej jałowym płynem, łuszczyca brudźcowa zmiany są nawarstwiające się mokre łuszczące. Niebezpieczną postacią jest łuszczyca stawowa, w której dochodzi do zajęcia stawów dużych, najczęściej kolanowych oraz dość często małych stawów rąk, zmiany zapalne w obrębie torebki stawowej powodują ból i mogą doprowadzić do znacznych zmian a w końcu do ankilozy czyli usztywnienia stawu, który przestaje być w ogóle funkcjonalny.

www.sport-guru.pl

Powiększona wątroba

0
Powiększona wątroba

Gdy nasza wątroba nie domaga, możemy to odczuć na różne sposoby. Jednym z objawów dysfunkcji tego organu jest jego powiększenie. Jest ono wyczuwalne poprzez dotyk oraz bardzo bolesne. Powiększona wątroba jest zwykle podstawową oznaką większości schorzeń, które jej dotyczą. Do najczęstszych przyczyn takiego stanu należy nadużywanie alkoholu oraz niealkoholowe stłuczenie wątroby. Zalicza się tu także marskość, wirusowe zapalenie wątroby, torbiele, ropnie na wątrobie, czy nowotwór wątroby. W związku z tym, że powiększona wątroba jest dość widocznym objawem, umożliwia zdiagnozowanie schorzenia. Gdy to już nastąpi należy zastosować leczenie. Usunięcie przyczyn choroby spowoduje, że wątroba wróci do swojego pierwotnego rozmiaru i przestanie boleć. Bardzo istotna przy przywracaniu jej dobrej formy jest odpowiednia dieta. Wątroba szczególnie mocno pracuje, by przerobić i zmagazynować tłuszcze. Dlatego powinniśmy z nich zrezygnować. Ponadto sprzyjać rehabilitacji powinna całkowita abstynencja i powstrzymanie się od zażywania leków bez recepty.

www.bezformy.pl

Szerokie pojęcie logistyki

0
Szerokie pojęcie logistyki

Trudno uwierzyć jak wiele jest dziedzin działalności ludzkiej, które obejmuje swym zasięgiem logistyka. Kiedy zapytamy przeciętnego człowieka, co to jest za dziedzina i czym się zajmuje, najczęściej uzyskamy odpowiedź, że transportem.Owszem, transport jest podstawą funkcjonowania firm logistycznych, ale stanowi raczej narzędzie, albo inaczej środek do wykonania zadania, a nie przedmiot jako taki. W rzeczywistości zakres działania logistyki obejmuje takie działy, jak gospodarka wodna, odpady, magazynowanie, energetyka, telekomunikacja, spedycja, zarządzanie dostawami i wiele innych. W każdym większym mieście kraju działa kilka centrów logistycznych, które świadczą usługi w szerokim zakresie. Nie zawsze są to usługi wszechstronne. Często firma specjalizuje się w transporcie, składowaniu materiałów czy na przykład wynajmowaniu placów składowych, a nawet powierzchni biurowych lub handlowych. Logistyka obejmuje również usługi informatyczne. Specjalistyczne firmy przygotowują odpowiednie oprogramowanie niezbędne do zarządzania firmą, takie, jak bazy danych, listy przewozowe, fakturowanie, czy specjalne programy do obsługi spedycyjnej. Obecna logistyka jest niezbędnym wsparciem w każdej większej firmie, mogącej tworzyć własny dział lub zatrudniać fachowców z zewnątrz.

www.namotorze.pl

Ważne dni

0
Ważne dni

W naszym życiu dzieje się bardzo wiele. Są wydarzenia, które sprawiają, że robimy spory krok naprzód i czujemy, że możemy się rozwijać pod różnym kątem – wzbogacamy swoją wiedzę, dojrzewamy mentalnie, rozwijamy swoje możliwości fizyczne, nabywamy nowe umiejętności oraz pozyskujemy nowych znajomych. Wydarzeniami, które nas zmieniają, jest z pewnością nasz dzień urodzin, a także pierwszy dzień w przedszkolu, pierwszy dzień w szkole, pierwszy dzień na studiach, pierwszy dzień w nowej pracy, awans pracowniczy, zdanie egzaminu maturalnego, otrzymanie dyplomu za obronę pracy, komunia święta, zaręczyny, ślub, czy pojawienie się dziecka. Co to jest ślub, nie trzeba raczej nikomu przedstawiać, ale słusznie jest on uważany za jedno z ważniejszych wydarzeń w naszym życiu. W końcu dzięki niemu zwykle dorastamy, jesteśmy w pełni odpowiedzialni, zmieniają się nasze priorytety, musimy narzucić sobie bardziej intensywny tryb życia, aby zaspokoić rodzinę i siebie, ale jednocześnie dla tej rodziny przeznaczać czas. Zmiany w naszej pracy i szkole nie są tak wyjątkowe, choć niewątpliwie także pozwalają wpłynąć pozytywnie na naszą satysfakcję w naszym życiu osobistym. Całkiem inaczej smakuje piwo za własne zarobione pieniądze niż gdy ktoś nam je finansuje. Otrzymywanie kolejnych nagród również potrafią motywować do działań, ale czasem i porażki potrafią zachęcić do tego, żeby działać w bardziej wzmożonym tempie. Każdy sukces buduje, więc bądźmy pewni, że nowa droga życia także wzmocni nas na przyszłość.

www.normalsi.pl

Co to jest regon?

0
Co to jest regon?

Czasami mamy marzenia, aby być niezależnym i posiadać własną firmę. Własna firma to nie jest taka prosta sprawa. Trzeba mieć łeb na karku, aby wszystkiego dopilnować. Jeśli sami sobie nie poradzimy a bardzo chcemy mieć własny biznes to możemy wejść z kimś w spółkę. Zarobki będą podzielone, ale będziemy mieć pewność, że nad firmą czuwa osoba, która zna się na biznesie. Czy swoją działalność gospodarczą może mieć każdy?
Przede wszystkim trzeba być osobą dorosłą, mieć głowę pełną pomysłów i być kreatywnym. Jeśli nie mamy zbyt wiele pomysłów i sami nie wiemy jaka ma być nasza firma to lepiej darujmy sobie rozkręcanie własnego biznesu. Firma bez osoby znającej się na biznesie raczej nie ma szans na powodzenie.
Jeżeli jesteśmy już zdecydowani i pewni, że chcemy otworzyć własną działalności gospodarczą to musimy ją zarejestrować. Pierwszym krokiem do legalizacji w przypadku działalności jednoosobowej będzie wypełnienie wniosku CEIDG-1. Wniosek ten możemy dostarczyć osobiście w urzędzie miasta czy gminy lub możemy przesłać go listem poleconym. Po złożeniu takiego wniosku musimy nadać swojej firmie regon.
Co to jest regon?
Skrót regon oznacza Rejestr Gospodarki Narodowej. Regon stanowi źródło informacji na temat wszystkich zarejestrowanych podmiotów gospodarczych w całym kraju. Regon jest numerem, pod którym widnieje dany podmiot gospodarczy. Składa się on aktualnie z 9 cyfr. Dwie pierwsze cyfry numeru stanowią wyróżnienie terytorialne. Następnych sześć cyfr to numer seryjny, a ostatnia cyfra jest cyfrą kontrolną.

www.wpudrze.pl

Papirus

0
Papirus

Kultura starożytnego Egiptu zadziwia i wzbudza zachwyt w wielu osobach. Niezwykłe rysunki, bogata gospodarka, zwyczaje, pomysłowość i kreatywność. To wszystko cechuje ludność żyjącą w tamtych czasach. To również wiele opisów, opowieści, które się nigdy nie zdarzyły ale pomagały ludziom wyjaśniać wiele spraw lub budzić postrach. Wielkie piramidy i świątynie to tylko niektóre z budowli, owiane tajemnicą, grozą. Wielu naukowców bada życie starożytnego Egiptu, jego zwyczaje, życie codzienne. Starają się dowiedzieć, co tak naprawdę działo się w tamtych czasach. Robią to na podstawie wykopalisk archeologicznych, badań terenu, odczytywania rysunków na różnych zwojach. Interesując się tą kulturą, nie można nie wiedzieć co to jest papirus. Jedno z najbardziej powszechnych pojęć, kojarzące się właśnie z Egiptem. To inaczej mówiąc materiał do pisania, pozyskiwany z trzciny papirusowej czyli pochodzenia roślinnego. Zapewne niejednokrotnie usłyszymy o nowych odkryciach, o poszukiwaniu lub odczytywaniu zapisków z papirusów. Może to być szansa to lepszego poznania kultury np. starożytnego Egiptu, jego zwyczajów, może uda się odkryć coś nowego. Pomimo upływu czasu jest jeszcze szansa na ich odczytanie. Wraz z rozwojem technologii wiele rzeczy staje się możliwych do odczytu lub odtworzenia. Jeśli jesteśmy ciekawi jak to wszystko dawniej funkcjonowało, to postęp technologiczny czy nowe odkrycia naukowe są dla nas dobrą informacją. Być może uda się dowiedzieć czegoś nowego na interesujący nas temat.

www.ladychwila.pl

ZOBACZ TEŻ