środa, Styczeń 27, 2021

Warto oddychać dobrym powietrzem!

0
Warto oddychać dobrym powietrzem

Bakterie, wirusy, grzyby, alergeny, roztocza, pleśń i nieprzyjemny zapach – z tymi potworkami poradzi sobie ozonowanie we Wrocławiu. Taka usługa przydaje się nie tylko w miejscach użytku publicznego, przedszkolach, przychodniach, restauracjach, hotelach czy siłowniach. O zdrowe powietrze można zadbać także w domu. To czym oddychamy, ma ogromny wpływ na nasze ogólne samopoczucie, jakość snu i stan skóry czy ilość infekcji dróg oddechowych. O tym jak ważne jest czyste powietrze, wolne od zanieczyszczeń, wiedzą na pewno alergicy. Ozonowanie pomieszczeń we Wrocławiu to najlepszy, nieszkodliwy sposób dezynfekcji. Nie zawiera w końcu żadnej chemii – tylko ozon, występujący przecież naturalnie w przyrodzie! W odpowiednim stężeniu, przy zachowaniu procedur, będzie mieć jedynie pozytywny wpływ na jakość powietrza w domu czy miejscu pracy. Dodatkową korzyścią płynącą z zastosowania tego zabiegu, jest to, że w pełni niszczy wszystkie chorobotwórcze elementy- zarówno w powietrzu jak i na wszystkich rzeczach, które znajdują się w pomieszczeniu- nawet w zakamarkach i trudno dostępnych miejscach. Ozon skutecznie zabija zapachy- może być to przydatne również po domowych awariach, zalaniach czy pożarach, kiedy pojawia się problem nieprzyjemnych zapachów.

Ozonowanie pomieszczeń we Wrocławiu

Ozonowanie we Wrocławiu to usługa, którą często jednorazowo wybierają rodzice oczekujący na swojego maluszka, aby powitać go na świecie najlepszej jakości, czystym powietrzem w zdezynfekowanym otoczeniu. Raz na jakiś czas- np. po przebyciu zakaźnej choroby czy w miejscu wyeksponowanym na działanie smogu, warto przemyśleć opcję ozonowania nawet bez bobasa na pokładzie! Ozonowanie Wrocław wykonane profesjonalnie przyniesie same korzyści- warto w tej kwestii zwrócić się do specjalistów, którzy podpowiedzą, jak zabezpieczyć oraz przygotować mieszkanie i jego wyposażenie do dezynfekcji. Generatory ozonu, którymi przeprowadza się ozonowanie pomieszczeń powinny być rozmieszczone we właściwych miejscach – nie warto więc powierzać tego półprofesjonalistom, a zaufać zawodowcom, którzy zadbają o wszystkie szczegóły, aby ozonowanie we Wrocławiu przebiegło bezpiecznie i jak najbardziej efektywnie. Dzięki sile ozonowania i jego biobójczym właściwościom, można cieszyć się sterylnym otoczeniem i krystalicznie czystym powietrzem, wolnym od nieprzyjemnych zapachów i zanieczyszczeń we własnym domu.

Ozonowanie we Wrocławiu

Czym zajmuje się fizjoterapeuta?

0
Czym zajmuje się fizjoterapeuta

Fizjoterapia to integralną część medycyny, która mówi, jak za pomocą naturalnych bodźców, polepszyć stan zdrowia fizycznego. Za bodźce te uważa się m.in. ruch oraz szereg czynników mechanicznych, termicznych, kinetyczny, a także tych, które pobudza się światłem lub prądem. To jednak nie wszystko. Zdaniem Światowej Konfederacji Fizjoterapii, termin ten oznacza świadczenie usług, które mają na celu rozwijanie, utrzymanie oraz pracę nad przywracaniem zdolności ruchowych. Nic więc dziwnego, że w jej zakresie leży również rehabilitacja. Co jeszcze warto wiedzieć o tej dziedzinie?

Praktyczna fizjoterapia i rehabilitacja – co to?

Fizjoterapia nie polega jedynie na polepszeniu stanu zachowania lub przywracania zdolności ruchowych. To również dyscyplina zgłębiająca zagadnienia związane z likwidacją skutków oraz łagodzeniem następstw chorób. Nic dziwnego więc, że fizjoterapia jest postrzegana w jako leczenie bólu. W związku z dość unikatowym polem działania, czerpie ona inspiracje głównie z nauk medycznych, behawioralnych oraz psychologiczno-pedagogicznych. W formie rehabilitacji ma równie wpływ na kształtowanie się sektora zdrowia publicznego. Fizjoterapeuta Wrocław bardzo często również sięga po najnowsze metody lecznicze, w tym m.in. masaż leczniczy oraz kinesiology taping – oklejanie plastrami wrażliwych miejsc.

Gabinet fizjoterapii – kto może go otworzyć?

W świetle obowiązującego w Polsce prawa oraz wytycznych narzuconych przez Światową Konfederację Fizjoterapii, tylko osoba ku temu przeszkolona, posiadająca wszelką niezbędną wiedzę, może świadczyć tego rodzaju usługi. Osoba ta nie tylko musi potrafić poprawnie zdiagnozować schorzenia pacjenta, ale także dobrać metodę leczenia oraz przeprowadzić ponowną ewaluację stanu zdrowia osoby chorej.

Zgodnie z Art. 18d ust. 1, pkt 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 1991 roku, fizjoterapeuta ma za zadanie udzielaniu świadczeń zdrowotnych, przez co musi posiadać wszystkie te kwalifikacje. Można je zdobyć jedynie w trakcie studiów oraz przeprowadzanej w jej ramach praktyki. Studia fizjoterapeutyczne wymagają od swoich kandydatów wiedzy podstawowej, która z czasem zaczyna ewoluować. Wraz z każdym kolejnym rokiem kandydaci na fizjoterapeutów zgłębiają tajniki wykonywania zabiegów oraz kinezyterapii. Ponadto uczą się również o tym, czym jest terapia manualna i masaż. Jak to więc wygląda w praktyce? Fizjoterapeuta Wrocław – gdzie szukać?

Czym na co dzień zajmuje się fizjoterapeuta?

Zawód ten, podobnie jak w przypadku lekarza, polega na ratowaniu ludzi oraz ich stanu zdrowia. Z tą niewielka różnicą, że fizjoterapeuta zajmuje się zazwyczaj rozpoznawaniem dysfunkcji układu nerwowego i mięśniowo-szkieletowego. Osoby, które najczęściej zwracają się do niego z prośbą o pomoc, robią to ponieważ:

 • odczuwają przewlekły ból kręgosłupaból plecówból stawów, itp.,
 • przechodzili przez trudne złamania lub mieli uraz rdzenia kręgowego,
 • cierpią na osteoporozę lub choroby stawów,
 • chorują na choroby przewlekłe – np. astma,
 • przeszli przez udar mózgu.

Rehabilitacja – dlaczego jest taka ważna?

Dawniej aby dostać się na wizytę do fizjoterapeuty, trzeba było posiadać skierowanie od np. ortopedy, neurologa lub reumatologa. Na chwilę obecną jednak na taką wizytę może umówić się każdy. Jest to niezwykle ważne – zwłaszcza ze względu na to, by monitorować stan rozwoju kości u swoich dzieci. Nauka ta korzystnie również działa w przypadku leczenia obrzęków u sportowców. Fizjoterapia ewoluuje coraz bardziej w związku z czym podlega kolejnym specjalizacjom. Zyskuje miano nauki pomocniczej medycyny. Nic dziwnego więc, że z roku na rok powstają gabinety specjalizujące się np. w rehabilitacji neurologicznej, ortopedycznej, a nawet i takie, których głównym obszarem badań jest zgłębianie wiedzy o bólu.

3 małe urządzenia kuchenne, które zmienią Twoje życie! Poznaj zalety gofrownicy, maszynki do mielenia i krajalnicy

0
Gofry domowe przygotowane w gofrownicy

Nuda w kuchni i na talerzu? Nie możesz do tego dopuścić! Brak możliwości wychodzenia do restauracji wcale nie oznacza, że musisz się ograniczać tylko do standardowych posiłków. Nawet jeśli uważasz, że nie jesteś zbyt dobry w gotowaniu, możesz bardzo łatwo zwiększyć swoje umiejętności. Wystarczy, że wyposażysz się w 3 małe urządzenia kuchenne. Zobacz, jak dzięki nim rozwiniesz skrzydła jako kucharz.

Przeprowadzka do Niemiec z dziećmi. O czym warto pamiętać?

0
Przeprowadzka do Niemiec z dziećmi

Zmiana kraju zamieszkania to dużo nowych obowiązków. Dotyczą one również rodziców, którzy przeprowadzają się za granicę ze swoimi pociechami. Gdy kierunkiem wyjazdu są Niemcy, sprawdź, na jakie formalności należy się wtedy przygotować!

Organizacja przeprowadzki do Niemiec

W pierwszej kolejności przeprowadzka do Niemiec wymaga zajęcia się wszystkimi sprawami technicznymi związanymi ze zmianą miejsca zamieszkania. Gdy konieczne jest przewiezienie dobytku praktycznie całego życia, warto pomyśleć o skorzystaniu z usług firm zajmujących się organizacją przeprowadzek. Wtedy ich specjaliści mogą zająć się wszystkimi sprawami, a rodzina może po prostu przenieść się do wyposażonego już lokum.

Dużo pomocnych porad dotyczących planowania przeprowadzki można znaleźć na stronie internetowej: www.transportprzeprowadzki.com.pl.

Przeprowadzka do Niemiec z dziećmi – o czym trzeba pamiętać przed wyjazdem?

Jednak sprawy organizacyjne związane z przeniesieniem się do nowego lokum to tylko początek. Na rodziców czeka również wiele innych obowiązków związanych z przeniesieniem się do innego kraju.

Dokumenty tożsamości

Przeprowadzka do Niemiec będzie przede wszystkim wymagała zgromadzenia odpowiedniej dokumentacji przed wyjazdem. W przypadku dzieci są to:

 • dowód osobisty albo paszport dla dziecka – można wyrobić je w lokalnym urzędzie
 • skrócony odpis aktu urodzenia dziecka – najlepiej, aby był to odpis wielojęzyczny, w przeciwnym przypadku konieczne jest wykonanie tłumaczenia w biurze tłumacza przysięgłego

Zgoda na wyjazd

Na wyjazd dziecka do Niemiec zgodę muszą wydać rodzice lub opiekunie prawni. Gdy rodzic wychowuje dziecko samodzielnie po rozwodzie, musi uzyskać zgodę byłego małżonka – nie dotyczy to sytuacji, gdy byłemu małżonkowi ograniczono lub odebrano prawa rodzicielskie.

Dokumenty zdrowotne

Również ważna kwestia to zgromadzenie dokumentacji medycznej dla dziecka. Najlepiej zabrać wtedy wszystkie wyniki badań oraz kartę szczepień. Dodatkowo warto wyrobić kartę EKUZ, czyli Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Można korzystać z niej, zanim otrzyma się prawo do świadczeń zdrowotnych w Niemczech.

Dokumenty szkolne

Gdy przeprowadzka do Niemiec dotyczy dziecka w wieku szkolnym, w takim przypadku trzeba również skompletować świadectwa dziecka.

Przeprowadzka z dzieckiem do Niemiec – co po przyjeździe?

Rodzice muszą przygotować się również na szereg obowiązków po przyjechaniu na miejsce. O czym trzeba wtedy pamiętać?

Sprawy meldunkowe

Gdy w Niemczech zamierza się przebywać na dłużej niż 3 miesiące, konieczne jest zameldowanie się w tym kraju. Do tego celu konieczny będzie akt urodzenia.

Ubezpieczenie zdrowotne

Ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech, czyli Krankenversicherung można otrzymać wtedy, gdy pracuje się w Niemczech. Wówczas pracownik może odprowadzać składki za całą rodzinę. Można także korzystać z prywatnych polis ubezpieczeniowych.

Świadczenia socjalne dla dzieci

Rodzice dzieci w Niemczech mogą otrzymać różne świadczenia socjalne, między innymi Kindergeld. Są one zależne również od osiąganych dochodów, dlatego rodzice z mniejszymi zarobkami mogą otrzymać większe wypłaty świadczeń.

Zapisanie dziecka do szkoły w Niemczech

Dziecko przebywające w Niemczech powinno również zostać zapisane do niemieckiej szkoły. Do zapisania dziecka do szkoły konieczne jest przygotowanie odpowiednich dokumentów, między innymi dowodu osobistego, świadectw szkolnych oraz potwierdzenia zameldowania.

W przypadku, gdy dziecko nie zna języka niemieckiego, można skorzystać z szeregu różnych kursów językowych – są one również dostępne bezpłatnie.

Więcej informacji związanych z przeprowadzką do Niemiec z dziećmi można znaleźć na rządowych i lokalnych stronach internetowych.

Jak wygląda praca rzeźnika? – Wymagania i obowiązki

0
rzeźnik

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek Jak wygląda praca rzeźnika? Być może po prostu szukacie w internecie eksperymentalnych lub nietypowych zawodów, których moglibyście się podjąć? Niezależnie od tego, jaka jest odpowiedź na to pytanie, my dzisiaj odpowiemy na wszystkie wasze pytania. Na czym polega praca rzeźnika? Co należy do zadań i obowiązków osoby pracującej na takim stanowisku? Jesteście ciekawi? Odpowiadamy!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/praca-rzeznika/ 

Rzeźnik – czym się zajmuje?

Głównymi zadaniami osoby, pracującej jako rzeźnik jest przygotowywanie mięsa do dalszego przetwórstwa oraz spożycia. Osoba na takim stanowisku dzieli części mięsa według określonej klasyfikacji. Dodatkowo zajmuje się on:

 • produkcją wędzonek, wędlin, wyrobów wędliniarskich, tłuszczów topionych,
 • przechowywaniem surowców, konserwowaniem mięsa, 
 • napełnianiem konserw,
 • zagospodarowaniem ubocznych produktów uboju. 

Rzeźnik jest osobą, która musi mieć nerwy ze stali. Trzęsące się ręce na takim stanowisku pracy są całkowitą dyskwalifikacją.

Kto nadaje się do pracy w takim zawodzie?

Tak jak wspomnieliśmy na początku pracy na takim stanowisku nie należy do najłatwiejszych. Jeżeli zastanawiamy się, czy będzie ona dobrą opcją dla nas, powinniśmy na spokojnie to przemyśleć. Przed podjęciem się pracy w takim zawodzie wskazane jest, żeby sięgnąć po drastyczne filmiki z ubojni, aby zobaczyć jaka będzie nasza reakcja. Jeżeli już na etapie oglądania filmików czujemy się nieswojo, zbiera nas na wymioty, mrużymy oczy lub odwracamy wzrok, to z pewnością na żywo, kiedy dojdą do tego odgłosy i zapachy, będzie tylko gorzej.

Zakres obowiązków w pracy rzeźnika

Do obowiązków osoby na takim stanowisku należą:

 • nadzór nad zwierzętami przyjętymi do uboju, 
 • dobór narzędzi i maszyn do uboju,
 • ubój zwierząt i poubojowa obróbka mięsa przy zastosowaniu odpowiednich narzędzi, 
 • przeprowadzanie rozbioru i klasyfikacji mięsa, 
 • wykonuje czynności rozbioru tusz, półtusz i ćwierćtusz na części zasadnicze, 
 • dobiera i przygotowuje do produkcji surowce, dodatki oraz materiały pomocnicze, 
 • sporządzanie gotowych produktów, takich jak wędliny czy wędzonki, magazynowanie mięsa i przeznaczanie go do sprzedaży,
 • sporządzanie dokumentacji.

Zobacz też: http://www.miastomojeawnim.pl/rzeznik-ile-zarabia/

Jedzenie na wynos

0
Jedzenie na wynos

Jeśli chcemy zamówić jedzenie na wynos w firmie cateringowej to można to zrobić przez Internet. W jaki sposób? Na początek sprawdzamy czy firma cateringowa obsługuje nasz region. Chodzi o miasto i ulice. Mamy specjalne miejsce gdzie wpisujemy kod pocztowy i już wiemy czy taka firma jest w stanie nam dostarczyć.

Podolog – odpowiednia pomoc dla stóp

0
Podolog

Ze statystyk wynika, że prawie 80 procent społeczeństwa ma problem ze stopami. Do najczęstszych z nich należą odciski, modzele, nagniotki, a także zrogowacenia pięt i stany grzybicze. Niestety dla niejednej osoby stopy to rzecz wstydliwa. Wynika to z przeświadczenia, że wszystkie zmiany zabarwienia lub struktury płytki paznokciowej są wynikiem grzybicy, lub zaniedbania. Często zdarza się, że problemy mają związek z obniżoną odpornością organizmu, nadpotliwością czy też korzystaniem z sauny i basenu. Z tymi problemami warto zwrócić się o pomoc do specjalisty. Sprawdź, jakie zabiegi wykonywane są w profesjonalnym gabinecie podologicznym.

Czym zajmuje się podolog?

Podologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się dbaniem, a także leczeniem wszelkich chorób związanych z kończynami dolnymi. Jest to dziedzina, która w Polsce stawia dopiero pierwsze kroki, natomiast w krajach zachodnich jest tak bardzo popularna jak stomatologia czy ortopedia. Specjalista zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem zmian skórnych, oraz płytki paznokciowej na stopach. Zobacz, który zabieg podologiczny byłby dla Ciebie odpowiedni. Najczęściej wykonuje się następujące zabiegi:

 • usuwanie modzeli, odcisków,
 • wykonanie specjalistycznego zabiegu na paznokciach szponowatych,
 • skrócenie zgrubiałych paznokci,
 • wyleczenie pękających pięt,
 • zadbanie o wrastające paznokcie poprzez założenie klamry,
 • dobranie odpowiedniego obuwia oraz preparatów do pielęgnacji domowej.

Podologia dla seniora

Podologia skierowana jest również do osób starszych, dla których samodzielna pielęgnacja stóp może być uciążliwa. Istotnym problemem jest leczenie stopy cukrzycowej, które jest efektem cukrzycy. Podolog zadba o profesjonalną pielęgnację, która utrzyma stopy w dobrej kondycji.

Często zdarza się też, że osoby starsze mają problemy z krążeniem, w wyniku czego paznokcie stają się łamliwe, zgrubiałe oraz podatne na grzybicę. Brak profilaktyki prowadzi do wrastania paznokci oraz powstawania deformacji w obrębie palców.

Odpowiednia pielęgnacja skóry stóp

Naturalnym procesem starzenia się jest też sucha i cienka skóra stóp, która traci swoją grubość, dlatego też wymaga specjalistycznej opieki.

Coraz częściej gabinety podologiczne prowadzą usługę mobilną skierowaną do osób starszych, które mają problemy z samodzielnym dotarciem do gabinetu. Jest to obecnie bardzo ceniona usługą.

Gabinet podologiczny – w trosce o stopy

Nasze stopy „noszą” nas przez całe życie i często nazywane są „drugim sercem”, dlatego też potrzebują naszej stałej opieki i profilaktyki. Niestety nie wszyscy odpowiednio dbają o ich stan i tym samym nie zdają  sobie sprawy, że niektóre nasze choroby naszego organizmu mogą być z nimi powiązane. Zaniedbane stopy mogą prowadzić między innymi do schorzeń, takich jak: bóle głowy, kręgosłupa, zaburzenia wzrokowe, zaburzenia psychiczne i wiele innych. Dlatego też warto o nie dbać i systematycznie odwiedzać gabinet podologiczny.

Czym kierować się przy wyborze mebli do salonu?

0
Czym kierować się przy wyborze mebli do salonu

Salon to pomieszczenie, które pełni kilka funkcji. Nie tylko witamy  w nich zaproszonych gości, ale również relaksujemy się, a także pracujemy. Bardzo często dzielony jest również z kuchnią i jadalnią. Czym kierować się przy wyborze mebli do salonu, aby był w pełni funkcjonalny?

Czym kierować się przy wyborze mebli do salonu, aby był w pełni funkcjonalny?

Aranżacja wnętrza nie jest prostym zadaniem. Podczas urządzania pomieszczenia niezwykle ważny jest wybór koloru ścian, podłóg czy dodatków. Istotną rolę odgrywają również odpowiednie meble do salonu. Przestrzeń w salonie powinna być przede wszystkim komfortowa.  Zbyt duża ilość mebli i dekoracji może tylko przytłoczyć wnętrze i sprawić, ze stanie się ono mało praktyczne. To szczególnie ważne, gdy salon jest mały lub połączony z kuchnią i jadalną. Decydując się na meble do salonu, przede wszystkim kieruj się:

 • rolą mebli – zastanów się jakich mebli i do czego potrzebujesz,
 • wolną przestrzenią – najpierw dokładnie wymierz salon i zastanów się, gdzie ma stać dany mebel. Pamiętaj, że meble do salonu mają być funkcjonalną ozdobą wnętrza, ale pod żadnym pozorem nie mogą zagracić wnętrza,
 • ceną – ustal budżet.

Ważne są również wszelkie skosy w mieszkaniu, a także dostęp i odległość od kontaktu. Te z pozoru zbędne rzeczy, są bardzo ważne.

Jakie meble do salonu wybrać?

Komody, szafy, witryny, szafki RTV to tylko kilka z rodzajów mebli do przechowywania rozmaitości. Ich wybór powinien być uzależniony od przestrzeni, jaką dysponujesz, a także ilości rzeczy, które chcesz w nich zmieścić. Pamiętaj, że meble do salonu mają być praktyczne, wygodne w użytkowaniu oraz dostosowane do rozmiaru pomieszczenia. Natomiast kombinacja witryn, komody, półek i szafek ma wprowadzić ład i pomóc w utrzymaniu porządku w pokoju. Które z nich warto mieścić w przestrzeni salonowej? Przede wszystkim:

 • komodę – dostępne w różnych wielkościach. Dzięki temu dopasujesz ją do indywidualnych potrzeb. Pod uwagę weź rozkład szafek, półek oraz pakowność,
 • szafkę RTV – jeśli w salonie jest telewizor, to szafka jest obowiązkowym elementem wyposażenia. Warto wybrać model z dodatkową półką, w której pochowasz drobiazgi,
 • witrynę – jeśli masz duży salon, to koniecznie kup witrynę. Prezentuje się niezwykle estetycznie i pozwala na wyeksponowanie np. zastawy stołowej.

Jakich błędów unikać, podczas zakupu mebli do salonu?

Meble do salonu to jeden z najważniejszych elementów aranżacji wnętrza. Powinny stanowić połączenie funkcjonalności z designem i być dostosowane do wymiarów pomieszczenia. Ich zakup należy dokładnie przemyśleć oraz przeanalizować. Nie warto wybierać pierwszego lepszego zestawu mebli, argumentując walorami estetycznymi. Wygląd ma znaczenie, ale nie najważniejsze. Niestety wciąż wiele osób popełnia sporo błędów, kupując meble. Najczęściej jest to:

 • kupowanie mebli w pośpiechu bez zwracania uwagi na producenta,
 • kupowanie mebli bez wcześniejszych pomiarów salonu. Może okazać się, że meble są za duże lub za małe,
 • sugerowanie się ceną bez uwzględnienia materiałów, z których wykonano meble,
 • niedopasowanie mebli do pozostałych elementów wnętrza, w tym kolorystyki oraz szerokości. W efekcie tworzy się miszmasz , a całość nie jest spójna.

Jak chronić psa przed pchłami?

0
Jak chronić psa przed pchłami

Insekty są zawsze istotnym problemem dla ludzi i zwierząt. Dla psa szczególnie groźne mogą być pchły i kleszcze, które odpowiadają nie tylko za nieprzyjemne pogryzienia, ale również mogą przyczynić się do powstawania niebezpiecznych chorób. Dowiedz się, jak chronić swojego pupila przed tymi pasożytami.

Pchły – co warto o nich wiedzieć?

Pchły to drobne insekty, pozbawione skrzydeł, o wielkości około 2-4 mm. Odżywiają się krwią ssaków, a po jej napiciu wyglądają jak brunatnoczerwone kropki. Nie wykazują specyficzności gatunkowej i mogą przenosić się z jednego na drugiego ssaka pomiędzy gatunkami. W praktyce oznacza to, że jeśli tylko pojawią się na psie, również człowieka mogą wykorzystać jako swojego żywiciela.

Pchły mogą, ale nie muszą znajdować się cały czas na ciele zwierzęcia. Często przebywają po prostu na terenie domu, gdzie składają jaja. Mogą to być takie miejsca jak szczeliny w parkiecie czy pomiędzy panelami, ale także psia buda i domowe legowisko.

Dyskomfort i choroby powodowane przez pchły

Pchły żerujące na ciele psa powodują u niego bardzo duży dyskomfort. Większość naszych pupili drapie się, często bardzo energicznie, czasami lekko podgryza. Wiele psów reaguje ogólnym złym samopoczuciem, dyskomfortem, piszczeniem. Z rzadka zdarzają się takie, które nie wykazują żadnych objawów.

Oprócz dyskomfortu notoryczne drapanie się i podgryzanie kozę doprowadzić do powstawania ran na skórze oraz wyłysień. W efekcie pies narażony jest więc bardziej także na inwazję innych pasożytów czy mikroorganizmów oraz rozwój kolejnych chorób.

Warto także zauważyć, że same pchły również mogą wywołać choroby. Pierwszą z nich jest alergiczne pchle zapalenie skóry, które objawia się typowymi oznakami dla alergii, takimi jak czerwona wysypka i jeszcze bardziej zwiększony świąd. Druga z nich to tasiemczyca, czyli zakażenie pasożytem wewnętrznym.

Jak chronić psa przed pchłami?

Niestety, pchły mogą pojawiać się na ciele pupila przez cały rok, nie tylko w sezonie letnim. Dlatego powinniśmy chronić go stale, aby nie spowodowały szkód na jego ciele. Preparaty na pchły dla psa to najlepszy sposób profilaktyki, który pozwala na zabezpieczenie przed pasożytem. Są również pomocne w jego zwalczeniu i zabezpieczeniu zwierzęcia przed ponowną inwazją.

Istnieje cały szereg preparatów, które można bezpiecznie stosować na skórze psa. Są to przede wszystkim krople typu spot-on, które należy nanieść na skórę, pod sierść zwierzęta. Chronią zazwyczaj przez kilka miesięcy, a pchły, jeśli się pojawia, umierają po nich w ciągu kilku sekund. W podobny sposób działają także spraye na pchły.

Dla osób, które cenią sobie jak najmniej inwazyjne sposoby walki z pasożytami, polecane są obroże przeciw pchłom i kleszczom. Obroże takie jak Bayer Foresto mogą działać nawet do 6 miesięcy, a ich skuteczność jest bardzo wysoka. Pozwalają na zabicie pcheł już w ciągu dwóch dni od założenia i przyspieszają proces zdrowienia. Co ważne, zwierzę może być karane i wchodzić do wody z obrożą. Dzięki temu jest ona wyjątkowo wygodna i wielu właścicieli wybiera ją dla swoich pupili.

Najlepsze propozycje kosmetyczne marki Sylveco

0
Sylveco

Od kilku lat polskie marki kosmetyczne wyprzedzają w ofercie te zagraniczne. Ich formuła oparta na polskich sprawdzonych składnikach może być tym elementem, który przekona niejedną osobę do zakupu. Dodatkowo można liczyć na nieco niższą cenę, brak dodatków konserwantów, barwników, które niszczą skórę i narządy wewnętrzne. Jedną z marek, o których nie warto zapominać w czasie zakupów w sklepie drogeryjnym, jest marka Sylveco. Są one niezwykle łagodne dla skóry, po zastosowaniu wyrobów tej firmy można zauważyć znacznie lepszą ochronę przed negatywnymi czynnikami pochodzącymi zewnątrz. W dzisiejszych czasach, gdy powietrze jest zanieczyszczone, skóra stanowi dobrą ochronę przed różnymi czynnikami, warto o nią dbać za pomocą sprawdzonych i skutecznych metod.

Co w ofercie ma ta marka?

Dzięki temu, że marka nie należy do najmłodszych, bo jest już na rynku kosmetycznym od 1992 roku, ma znacznie więcej do zaoferowania klientom. Ma ona nie tylko niezbędną wiedzę do tworzenia dobrych jakościowo kosmetyków, ma też doświadczenie, które jest konieczne do budowania zaufania między marką a klientami. Sylveco to cały zestaw czyszcząco-pielęgnacyjnych wyrobów, w sprzedaży są między innymi toniki do przemywania twarzy, kremy, szampony, odżywki. Tak duży zestaw propozycji pozwala na więcej, za pomocą jednym zakupów w dobrym sklepie, można wybrać wszystkie potrzebne w łazience kosmetyki, zarówno te, które mogą używać dorośli, jak i dzieci. Delikatna formuła przyczynia się do tego, że tej marce mogą zaufać także osoby z bardzo wrażliwą skórą. Wyselekcjonowanie składniki sprawiają, że skóra po ich użyciu nie jest zaczerwieniona, podrażniona. Już po jednym użyciu można zauważyć jej wyraźną poprawę.

Co znajduje się w składzie?

Marka ta korzysta z wielu składników pochodzenia naturalnego. Jako jedna z pierwszych zdecydowanie odmówiła używania komponentów, które skórę podrażniają, między innymi SLSów czy parabenów, silikonów, glikoli. Postanowiła korzystać z olei tłoczonych na zimno, z wosków roślinnych, duża jest tutaj także ilość ekstraktów roślinnych, zwłaszcza tych, które można znaleźć na polskich łąkach, między innymi jest to: nagietek, rumianek. Sylveco nie zapomina także o aktywnych substancjach, które sprawdzają się w niejednych kosmetykach, czyli o kwasie betulinowym i betulinie. W formule są tylko łagodne konserwanty, które utrzymują produkt w dobrym stanie na długo, a nie tworzą na skórze podrażnień. Marce zaufało już wiele osób, szczególnie mogą polecić ją osoby, które walczą z alergiami.

ZOBACZ TEŻ

Kempingi