czwartek, Czerwiec 20, 2019

Samochodem, samolotem, czy promem? Sprawdzamy, ile kosztują bilety promowe do Szwecji?

0
Samochodem, samolotem, czy promem? Sprawdzamy, ile kosztują bilety promowe do Szwecji?

Do Szwecji możemy dotrzeć na wiele sposobów. Najszybszą metodą jest oczywiście podróż samolotem. Ale to nie jedyne rozwiązanie. Jak jeszcze możemy się tam dostać?

Autem czy samolotem?

Szwecja to kraj, z którym sąsiadujemy przez Morze Bałtyckie. Jeśli więc chcemy się do niego dostać drogą lądową, to czeka nas podróż przez Niemcy i Danię. Dystans, który będziemy musieli pokonać, to około 1300 km. Morze pokonamy wówczas mostem Oresund, który pokieruje nas do Malmo. Taki przejazd może nam zająć ponad dwadzieścia godzin. Nie jest to więc najbardziej komfortowe rozwiązanie. Chyba, że planujemy zwiedzanie krajów, przez które będziemy przejeżdżać. Dlatego znacznie chętniej korzystamy z połączeń lotniczych. Z Polski możemy dolecieć do takich miejscowości jak Sztokholm, Malmo, Goteborg, czy Nykoping. Czas trwania lotu jest uzależniony od długości połączenia i wynosi od dwóch do czterech godzin. Decydując się na podróż samolotem warto dokonać rezerwacji odpowiednio wcześniej. Wówczas możemy liczyć na tańsze bilety. Koszt jednego przelotu będzie wynosił wówczas około siedemdziesięciu złotych. Po dostaniu się na miejsce nie musimy się martwić o transport do innych miast. Z lotniskami są bowiem skomunikowane autobusy, które kursują zgodnie z godzinami przylotów i odlotów. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które skraca całkowity czas podróży.

Bilety promowe do Szwecji – kiedy warto kupić?

Jest jednak jeszcze jeden sposób, by dostać się do kraju trzech koron. To podróż promem. Rozwiązanie to nie jest może najszybsze, trwa bowiem około dwunastu godzin. Jednak można w ten sposób zabrać ze sobą samochód. Z Polski kursują promy na trasie Świnoujście – Trelleborg, Świnoujście – Nystad, Gdańsk – Nynashamn oraz Gdynia – Karlskrona. Porty, podobnie jak lotniska, są dobrze skomunikowane z największymi szwedzkimi miastami. Co ciekawe, bilety promowe do Szwecji możesz teraz zakupić bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że wejdziesz np. tutaj https://www.mastertravel.pl/bilety_promowe,szwecja.html, wybierzesz odpowiedni rodzaj biletu oraz termin podróży. Ta forma rezerwacji nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Jeśli nie będziesz czegoś pewien, to możesz liczyć na pomoc firmy, która odpowie na twoje wszelkie pytania. Kupując bilety promowe do Szwecji warto zapoznać się z regulaminem przewozu, by nie popełnić żadnego błędu. Dotyczy to chociażby rezerwacji kabiny, która nie jest obowiązkowa u każdego armatora. Inaczej jest chociażby na trasie Gdynia – Karlskrona. Tu, w przypadku rejsów nocnych, jesteśmy zobligowani do rezerwacji kabiny podczas zakupu biletów.

Co powinna zawierać dobra pasza dla koni?

0
Co powinna zawierać dobra pasza dla koni?

Koń to zwierzę, którego układ pokarmowy wymaga określonego sposobu karmienia. Dlatego producenci przygotowali produkty, które dostarczą zwierzętom niezbędne substancje odżywcze. Z czego powinna się składać dobra pasza dla koni?

Jak zbudowany jest koń?

Budowa tego zwierzęcia gospodarskiego decyduje o tym, dlaczego karmienie odbywa się w taki, a nie inny sposób. Koń posiada jeden z najkrótszych układów pokarmowych, którego długość wynosi zaledwie jedną dwunastą długości ciała. Żołądek wierzchowca jest jednokomorowy, nieduży i workowaty. To sprawia, że koń nie jest w stanie przyjmować za jednym razem dużych ilości pokarmu. Dlatego też je mało, ale za to bardzo często. Należy jednak pilnować tego, by nie otrzymywał zbyt wiele pokarmu. Zależy to od tego, jaką pracę wykonuje. Logiczne jest to, że koń rekreacyjny będzie potrzebował mniej pożywienia niż koń sportowy. Przyjęło się jednak, że dziennie zwierzę to powinno przyjąć około dwóch kilogramów siana na sto kilogramów masy ciała. Rozkład celulozy w układzie pokarmowym konia jest długotrwały, dlatego podawanie zbyt dużych ilości pokarmów może mu zaszkodzić.

Z czego składa się pasza dla koni?

Pasza dla koni to najlepsze rozwiązanie na dostarczenie zwierzęciu niezbędnych wartości odżywczych, Do prawidłowego funkcjonowania potrzebują bowiem białka, witamin, soli mineralnych oraz dużej ilości energii. Dlatego pasza dla koni musi być bogata w te składniki. Stąd też tworzą ją  takie zboża jak otręby pszenne, owies, czy siemię lniane. Pierwsze z nich powinny stanowić podstawę pokarmu dla klaczy źrebnych, ponieważ mają właściwości mlekopędne. Owies natomiast jest uznawany za najlepsze źródło energii dla koni pracujących. Oprócz aminokwasów dostarcza on witaminę B1 i fosfor. Warto jednak pamiętać, że owies zanim trafi do paszy powinien odleżeć około pięciu tygodni. Producenci paszy przygotowali rozmaite warianty tego produktu, by sprostać potrzebom koni każdego typu. W ich ofercie znajdziemy pasze dla koni źrebnych i karmiących, ale nie tylko. Tutaj dowiesz się więcej https://vital.sklep.pl/pasze. Dla koni borykających się z problemami metabolicznymi zaleca się paszę o niskiej zawartości skrobi i cukrów, która jest bogata we włókno. Pasza dla koni wyścigowych natomiast powinna chronić i regenerować mięśnie oraz szybko uwalniać energię. Jeśli nie jesteśmy pewni, którą z ich ostatecznie wybrać, to zawsze możemy to skonsultować chociażby z lekarzem weterynarii. Dobrym ruchem będzie też uzupełnienie pokarmu o różnego rodzaju suplementy.

Badanie EMG – diagnostyka funkcji układu mięśniowego i nerwów obwodowych

0
Badanie EMG – diagnostyka funkcji układu mięśniowego i nerwów obwodowych

Elektromiografia (EMG) to badanie, podczas którego rejestruje się czynność elektryczną oraz przewodnictwo nerwowe w nerwach obwodowych oraz w mięśniach całego organizmu. Dane pozwalają stwierdzić, kiedy dany mięsień pracuje prawidłowo, a kiedy jego funkcjonowanie jest nieprawidłowe. Dzięki temu można zdiagnozować wiele chorób mięśniowych.

Dlaczego projekty małych domów cieszą się taką dużą popularnością?

0
Dlaczego projekty małych domów cieszą się taką dużą popularnością?

Mały dom może być wygodny i funkcjonalny. Eksperci uważają, że przy odpowiednim projekcie, 4-osobowej rodzinie może wystarczyć nawet 100 m2. Warto wybrać taki dom, który będzie dopasowany do naszych potrzeb i gustu. Kolekcja projektów niewielkich domów jest różnorodna. Dzięki temu mamy duże pole wyboru.

Czym wyróżniają się projekty domów nowoczesnych?

Projekty domów nowoczesnych spodobają się tym osobom, które chcą uciec od tradycyjnych rozwiązań. Kolekcja projektów jest zróżnicowana pod kątem stylistyki. Znajdziemy tutaj zarówno oryginalne projekty z antresolą, panoramicznymi przeszkleniami i płaskim dachem, jak i spokojniejsze formy z tradycyjnymi oknami i eleganckim dwuspadowym dachem. Bez względu na to, który pomysł wybierzemy, dom będzie energooszczędny i wykonany z nowoczesnych materiałów doskonałej jakości. Nowoczesne domy płynnie łączą się z ogrodem. Dlatego, jeśli lubimy spędzać wolny czas na świeżym powietrzu, takie rozwiązanie na pewno nam się spodoba. Do tej kategorii zaliczamy zarówno parterowe domy, jak i parterowe z poddaszem użytkowym. Wnętrza są jasne, przestronne i minimalistyczne.

Na co warto zwrócić szczególną uwagę, wybierając projekty tanich domów?

Wybierając projekty tanich domów, skoncentrujmy się na wewnętrznym układzie funkcjonalnym, a nie wyglądzie zewnętrznym. Elewacja zewnętrzna może być urozmaicona bardzo prostymi i tanimi rozwiązaniami. Na końcu zwróćmy uwagę na to, aby pasowała do otoczenia. Pamiętajmy, że trudniej jest zmodyfikować układ i rozmiary wnętrz. Tanie domy wyróżniają się nieskomplikowaną, kompaktową i zwartą bryłą. Najlepiej, aby budynek przypominał kwadrat lub prostokąt. Każda lukarna lub wykusz znacząco podwyższają koszty budowy. Dwuspadowy dach gwarantuje, że inwestycja będzie tańsza. Dach wielospadowy może być nawet dwukrotnie droższy. Bardzo drogie są krawędzie wielospadowego dachu. Do ich montażu potrzebujemy kosztownych akcesoriów pomocniczych. Domy parterowe są najczęściej tańsze. Rozmaite projekty znajdziemy tutaj https://pracownia-projekty.dom.pl/projekty_nowoczesne.html. Jeśli jednak nie chcemy lub nie możemy postawić parterowego budynku, musimy pamiętać o jednej zasadzie. Budując dom z poddaszem użytkowym, zwróćmy uwagę na to, aby ścianka kolankowa była możliwie jak najwyższa. Dzięki temu zwiększymy przestrzeń na piętrze i będziemy mogli ją idealnie wykorzystać.

Tanie domy – na czym można zaoszczędzić?

Koszt budowy wymarzonego gniazdka jest jednym z zasadniczych kryteriów. Chcemy mieć dom tani w budowie i użytkowaniu, ale jednocześnie funkcjonalny i wygodny. Dokładnie się zastanówmy, jaka przestrzeń jest rzeczywiście potrzebna naszej rodzinie. Pamiętajmy, że rezygnując z jednego, zbędnego pokoju możemy zaoszczędzić nawet 30 tysięcy. Jednak analizując poszczególne projekty, możemy dojść do wniosku, że nie tylko powierzchnia wpływa na cenę. Oczywiście nie oszczędzajmy na materiałach budowlanych. Z drugiej strony to wcale nie oznacza, że nie możemy szukać promocji w sklepach lub hurtowniach budowlanych. Wybierając projekt, zwróćmy uwagę na technologię budowy. Klasycznym rozwiązaniem jest cegła. Jeśli jednak chcemy trochę zaoszczędzić, świetną alternatywą jest budowa domu z prefabrykatów lub w lekkiej konstrukcji szkieletowej. Pamiętajmy, że kształt budynku wpływa na kształt budowy. Im prostsza konstrukcja, tym tańszy dom. Dlatego, jeśli mamy ograniczony budżet, wybierzmy prostą i zwartą bryłę budynku.

Dlaczego warto wybrać gotowe projekty małych domów?

Jeśli mamy ograniczony budżet, warto w pierwszej kolejności zapoznać się z gotowymi projektami. Są tańsze od tych wykonywanych na indywidualne zamówienie. Nawet biorąc pod uwagę koszty adaptacji wybranego projektu i dopasowania go do naszych potrzeb, dalej znajduje się w atrakcyjnej cenie. Na uwagę zasługuje też olbrzymi wybór i dostępność gotowych projektów, które znajdziesz na tej stronie https://pracownia-projekty.dom.pl/male_domy.html. Możemy szybko je przeglądnąć i ocenić, które będzie najlepszy. Nie musimy też podejmować wielu ważnych decyzji. Budynek ma już określony kształt. Wizualizacje domów są profesjonalne. Dlatego, nawet jeśli nie umiemy czytać rysunku technicznego, nie musimy się wcale martwić. Dzięki eleganckiej wizualizacji dowiemy się, jak w przyszłości będzie wyglądał nasz wymarzony dom. Warto porozmawiać z innymi klientami architekta, którzy wybrali ten sam lub podobny projekt.

Jakie fryzury są najmodniejsze w sezonie 2019? To warto sprawdzić!

0
Jakie fryzury są najmodniejsze w sezonie 2019? To warto sprawdzić!

Warto zadać sobie pytanie, jakie fryzury będą tymi najbardziej oczekiwanymi przez mężczyzn? Należy wiedzieć, że styliści nie próżnują, ale wyprzedzają się w tworzeniu coraz to nowszych stylizacji męskich włosów. Przeglądając strony poradnikowe, jak http://www.wersen.com.pl/jak-wybrac-dobry-salon-fryzjerski-poradnik-konsumenta/, traktujące na ten temat, można dojść do podobnych wniosków. Z roku na rok moda, szczególnie odnośnie do stylizacji męskich, zmienia się i ciągle na świat wychodzą nowsze i ciekawsze style fryzur. Z pewnością trzeba bliżej przyjrzeć się temu tematowi i samodzielnie stwierdzić, jaki typ fryzury będzie odpowiedni właśnie dla nas. Każdy człowiek ma nieco inne upodobania, tak że fryzura, która jednemu będzie odpowiednia, wcale taką dla drugiego faceta być nie musi. Przedstawiamy najczęściej wybierane i modne fryzury w sezonie 2019 i zachęcamy do zapoznania się z nimi.

Fryzury na rok 2019

W roku 2019 styliści proponują wiele fryzur i ich odmian, a każdy może wybrać dla siebie coś, co lubi. Największą popularnością cieszą się głównie:

  • fryzury klasyczne jak krótsze i dłuższe odmiany pompadour, krótkie stylizacje z przedziałkiem, pasemkami, fryzury nieskładnie ułożone, a także mocno wystrzyżone,
  • fryzury typowo męskie, które uwielbiają dojrzali mężczyźni, a są to fryzury stylizowane na samuraja, czy irokezy,
  • fryzury stworzone z włosów długich,
  • fryzury z włosów kręconych,
  • typowo młodzieżowe stylizacje.

Te fryzury uchodzą za najmodniejsze w roku 2019, warto więc się nimi zainteresować i zapytać o nie swojego fryzjera. Jeżeli jednak ktoś usilnie pragnie pozostać przy swoich sprawdzonych już upodobaniach, to polecamy mu klasyczne stylizacje jak:

  • zaczesane włosy w sposób klasyczny do tyłu,
  • krótszy bądź dłuższy pompadour, których prekursorem były takie gwiazdy muzyki jak Elvis Presley, czy piłkarz David Beckham,
  • undercut, czyli uniwersalne cięcie, które pasuje każdej osobie.

Wszystko zależy od osoby, która szuka atrakcyjnej stylizacji i to w głównej mierze od niej uwarunkowane jest to, jaką fryzurę wybierze, gdyż wybór stylizacji ma spory, a także ich ewaluacji, czyli form pośrednich.

Gdzie znaleźć dobry salon fryzjerski?

Z uwagi na to, że salonów jest mnóstwo dookoła w mieście, tak samo zresztą, jak fryzjerów, nie powinno to stanowić większego problemu, tylko że należy pamiętać o tym, że nie o każdym rzekomym specjaliście można powiedzieć, że to dobry fryzjer męski w Rzeszowie. Tylko najlepsi fryzjerzy mają możliwości dokonać nowoczesnej stylizacji włosów. Do tego trzeba mieć wrodzony talent i długie lata praktyki. Układanie fryzury jest sztuką i nie można polecić jego wykonania przypadkowej osobie. Włosy nie odrastają w przeciągu nocy, ani też w tydzień, dlatego fryzura wykonana niewłaściwie może każdego mężczyznę wyeliminować z życia na znacznie dłużej, co w przypadku mężczyzn będących przedstawicielami jakichś firm, czy nawet będących osobami publicznymi jest niedopuszczalne.

moment.pl

Zegarki dla aktywnych

0
Zegarki dla aktywnych

Dziś form aktywnego spędzania czasu jest coraz więcej. Nowoczesny człowiek nie godzi się na „śmierć w fotelu” po pracy i szuka wydajnej, aktywnej odskoczni, która zapewni mu przypływ adrenaliny oraz rozładuje codzienny stres. Aktywne spędzanie wolnego czasu wiąże się z koniecznością kupienia odpowiedniego sprzętu. Niektóre dodatki na co dzień podkreślają gdzie leżą osobiste preferencje oraz wyraźnie zaznaczają, że oczekuje się od życia znacznie więcej niż kolejnej wypłaty. Zegarki naręczne to jedna z osobistych wizytówek, które pozwalają wyrazić więcej z siebie jak i dopełnić licznych, różnorodnych treningów. Nowoczesne zegarki wyposażone są w szereg przydatnych funkcji, które pomogą lepiej śledzić poczynania treningowe. Pod względem wytrzymałości oraz możliwości sprostania szkodliwym czynnikom sportowe zegarki naręczne przewyższają swoimi możliwościami popularyzujące się smartwatche.

Zegarek, który zniesie wszystko

Na rynku zegarków sportowych opcji do wyboru jest bardzo dużo, jednak ma się tylko dwie ręce. Wachlarz możliwości warto na wstępie zawęzić inaczej ryzyko nietrafienia z produktem i narażenia się na wysokie koszty wzrasta. Pośród sportowych oraz nowoczesnych opcji szczególną popularnością cieszą się zegarki G-shock, które swoim zakresem funkcjonalności oraz wyjątkowo apelującym designem szybko utrafiają w indywidualne potrzeby nowocześnie zorientowanych odbiorców. Zegarki G-shock to połączenie wydajności, najwyższej jakości wykonania oraz ponadczasowego designu. Jest to inwestycja, które będzie się zwracać przez długi czas zarówno w krótko, jak i długoterminowym rozrachunku. Zawężenie poszukiwań do jednego lub dwóch światowych brandów jest receptą na udane oraz szybsze zakupy. Ilość opcji, jakie oferuje G-shock nie jest mała. W efekcie jest się w stanie znaleźć zegarek, który nie będzie takim jak wszystkie inne i który jednocześnie będzie pasował do indywidualnego stylu. Zegarki G-shock w wyjątkowy sposób sprawią, że wszystkie elementy ubioru lepiej ze sobą „klikną” i będą stanowić spójniejszą całość.

Kupić zegarek premium

Zegarki G-shock to zegarki premium ich kupno musi, więc być inwestycją przemyślaną. Sklepy stacjonarne nie zawsze mają najszerszą możliwą ofertę. W efekcie jeżdżenie po licznych placówkach przeciąga się w czasie i rozbija codzienny napięty harmonogram. W sklepach lokalny cena zegarków G-shock również będzie większa – marża. Rozwiązaniem jest zwrócenie się wobec sklepów sieciowych, które szybko i przejrzyście zaprezentują posiadany asortyment i pozwolą na szybką finalizację zakupu. Szukając dopełnienia do swojego sportowego życia warto zwrócić się w stronę zegarków G-shock z pewnością będą one zakupem, którego szybko się sobie pogratuluje.

American whiskey – czym burbon i Tennessee różni się od pozostałych gatunków?

0
American whiskey – czym burbon i Tennessee różni się od pozostałych gatunków?

Whiskey to jeden z najbardziej popularnych trunków na świecie. Produkowany jest zarówno w Europie, jak i Ameryce. Czym różnią się od siebie te trunki?

Jak wynaleziono whiskey?

Początki tego trunku sięgają VII wieku. Wówczas to iryjscy mnisi sporządzali napój zwany „wodą życia”. Miała ona pomagać przy różnych dolegliwościach, a przede wszystkim wydłużać życie. Według legendy za jej produkcję miał być odpowiedzialny sam św. Patryk. Dwa wieki później trunek ten dotarł do Szkocji, gdzie również zyskał ogromną popularność. Po raz pierwszy wzmianki o „wodzie życia” z jęczmienia pojawiają się w XVI wieku. W 1736 roku natomiast utrwala się współczesna nazwa – whiskey. Ekspansja Nowego Świata sprawiła, że i whisky zaczęło pojawiać się na nowych obszarach. Wszystko za sprawą irlandzkich i szkockich imigrantów, którzy przywieźli ze sobą trunek do Stanów Zjednoczonych i postanowili rozpocząć jego produkcję. Panujące w Ameryce warunki naturalne zmusiły ich jednak do modyfikacji receptury. Szkoci do produkcji whiskey stosują słód jęczmienny, który ulega fermentacji z udziałem drożdży. Whiskey jest leżakowana na terenie Szkocji w używanych beczkach przez co najmniej trzy lata. Aby móc produkować trunek w Stanach Zjednoczonych imigranci postanowili jęczmień zastąpić kukurydzą. American whiskey leżakuje w nowych dębowych beczkach przez okres czterech lat.

American whiskey – jakie rodzaje są produkowane?

Amerykanie słyną z dwóch rodzajów whiskey, które szybko zyskały światową sławę. Pierwszym z nich jest burbon produkowany w Kentucky. Stan ten to światowa kolebka tego trunku. Produkuje się tutaj aż 95% wszystkich burbonów. Aby whiskey mogło nosić miano burbona, musi spełnić szereg warunków. Przede wszystkim zawartość kukurydzy w mieszance musi wynosić przynajmniej 51%. Producenci zazwyczaj wykorzystują mieszanki z 70% zawartością kukurydzy. Do najpopularniejszych burbonów możemy zaliczyć takie marki jak Jim Beam, czy Wild Turkey. Znajdziesz je chociażby tutaj https://swiat-whisky.sklep.pl/19-whiskey-amerykaskabourbon. American whiskey słynie także z innego rodzaju trunku, który jest produkowany w sąsiednim do Kentucky stanie, Tennessee. Alkohol ten różni się od burbona mniejszą zawartością kukurydzy w mieszance oraz procesem filtracji. Tennessee whiskey przepuszcza się bowiem przez trzymetrową warstwę klonowego węgla drzewnego. Proces ten trwa dziesięć dni i dzięki niemu trunek uzyskuje charakterystyczny, łagodny smak i aromat. Obecnie produkuje się dwie marki Tennessee whiskey. Jest to George Dickel Whiskey oraz Jack Daniel’s. Ten ostatni zyskał światową sławę niemalże od początku wprowadzenia go na rynek. Charakterystyczna czarna etykieta i kwadratowa butelka to cechy rozpoznawcze tego rodzaju american whiskey.

Atrakcje weselne.

0
Atrakcje weselne.

Każda Para Młoda chce by ich wesele było wyjątkowe oraz dobrze zapamiętane. Dlatego starają się do niego jak najlepiej przygotować, dobrze wszystko zaplanować oraz zorganizować. Zapewniają różne atrakcje na wesele, dodatkowe niespodzianki by goście naprawdę dobrze się bawili. Pomysłów jest naprawdę wiele. Jeśli nie mamy czasu na tego typu rzeczy, możemy skorzystać z porad konsultanta ślubnego, który zajmuje się organizacją ślubów i wesel zawodowo.
Młodzi starają się zapewnić różnego typu rozrywki, aby ciągle się coś działo. Zwykle zaczynają od ustalenia motywu przewodniego, kolorów, wzorów. Niektórzy wybierają coś tematycznie związanego np. z pasją do podróżowania. Wtedy jest wiele akcentów z tym elementem np. zaproszenia bilety. Poza tym zabawy weselne, na które także poświęca się wiele czasu i energii. W porozumieniu czy to z zespołem, czy z wodzirejem ustala się listę zabaw, które wystąpią na tej imprezie. Zwykle jest ich kilka, mają na celu rozluźnienie atmosfery, miłe spędzenie czasu, są przerwą w tańcu. Tutaj mamy pole do popisu jeśli chodzi o kreatywność. Oczywiście osoby, które dbają o oprawę muzyczną mają własne pomysły oraz sugestie. Mimo to nic nie stoi na przeszkodzie by opowiedzieć im o swojej wizji oraz zapytać czy jest to dobry pomysł. Dzięki temu możemy stworzyć listę zabaw, które zapewnią niezapomniane wspomnienia. Atrakcje na wesele to także fotobudka czy fotolustro, z których nasi goście na pewno chętnie skorzystają. Warto zastanowić się nad tym pomysłem. Będzie to niewątpliwe wspaniała pamiątka i dobra rozrywka dla uczestników wesela. Oczywiście możemy także zaproponować zabawy związane z motywem przewodnim wesela. Wszystko zależy od naszej kreatywności. Doskonale sprawdza się quiz wiedzy o Młodych, o tym jak się poznali, o wspólnych planach. Może on zaangażować nie tylko wybrane osoby, ale nawet całe rodziny. To od nas zależy jaki zrobimy podział na drużyny. Możemy również pomyśleć o balonach wypuszczanych w niebo, przed wejściem na sale. Jednak należy w tym wypadku upewnić się, czy nie będzie potrzebne pozwolenie na tego typu akcję. Poza tym warto podarować gościom drobne upominki, które zabiorą ze sobą do domu. To także będzie im przywoływało miłe wspomnienia.
Atrakcje na wesele to tak naprawdę wszelkie rozrywki, elementy, które zapewniamy naszym gościom by dobrze zapamiętali imprezę, świetnie się na niej bawili. Dlatego dobrze jest to porządnie zaplanować, przyłożyć się do tego. Musimy pomyśleć o każdej grupie wiekowej, tak by nikt nie został pominięty. Jeśli na naszej uroczystości będą również dzieci, warto rozważyć wynajęcie animatora, który zadba o ich rozrywkę. Nie będą się nudziły, profesjonalista wymyśli im różne zabawy. Mają na uwadze każdego, stworzymy listę ciekawych atrakcji, które będą miały miejsce na naszym weselu. Dzięki temu zaproszone osoby poczują się ważne, że ktoś dba o ich rozrywkę, dobre samopoczucie i zapamiętają Młodych jako dobrych organizatorów własnego wesela, po którym pozostają świetne wspomnienia.

www.zespolnapiecia.pl

Czy dzięki bieganiu schudniemy?

0
Czy dzięki bieganiu schudniemy?

Mnóstwo osób mających za dużo zbędnych kilogramów, zastanawia się od czasu do czasu, czy sport pomoże im w drodze do zrzucenia wagi. W moim odczuciu jest to pytanie retoryczne, gdyż jest to więcej niż oczywiste. Musimy jednak pamiętać, że prawie każda osoba startuje od innego poziomu. Niektórzy mają dodatkowe 50 kilogramów, zaś inni do zrzucenia tylko 10. Plan treningowy jednej i drugiej osoby powinien więc wyglądać diametralnie inaczej. Gdybym był dietetykiem, to z pewnością wyznaczyłbym osobie z dużą nadwagą, by weszła w sport delikatnie i nie szalała z początku z obciążeniami. Organizm osoby, która pracuje w trybie siedzącym, objada się niezdrowym jedzeniem i nie prowadzi aktywnego trybu życia, jest przyzwyczajony to tak zwanego nic nie robienia.

Musimy więc przejść pewną aklimatyzację i wprowadzać w nasze życie wysiłek stopniowo. Wtedy nasze ciało, oraz mięśnie zobaczą, że zaczynamy coś ze sobą robić. Bieganie a odchudzanie efekty, to temat często poruszany w różnych miejscach, w których mam okazję podsłuchać rozmowy ludzi. Bardzo często w poczekalniach do lekarza, bądź w innych miejscach publicznych, można usłyszeć osoby, które nie do końca wiedzą, jak się za to zabrać i szukają porady, czy też naprowadzenia ich na dobre tory. Pamiętam moją ostatnią wizytę u dentysty, podczas której nawiązałem w poczekalni znajomość z kilka lat starszą ode mnie dziewczyną. Była ona mojej postury, a trzeba powiedzieć, że mam prawie 190cm wzrostu. Niestety miała dosyć sporą nadwagę i widać, że głupio się z tym czuła.

Nie kryła kompleksów i powiedziała, że przez zbyt dużą ilość tłuszczu w organizmie psują jej się zęby, zdrowie psychiczne i wszystko po kolei podupada. Poleciłem jej, że mogę jej pomóc zupełnie za darmo i z dobrego serca i dopilnować, żeby chociaż lekko ruszyła z miejsca i zaczęła robić cokolwiek. Z racji, że mieszkała osiedle obok, nie mieliśmy żadnego problemu z tym, by spotkać się w razy w tygodniu i sprawdzić, na co ją stać. Podczas pierwszego marszu, zauważyłem że jej krok jest bardzo ciężki, a jej obuwie nie jest odpowiednie do tego, by mogła zacząć trening. Tak się złożyło, że dwa miesiące wcześniej kupiłem buty dla mojej dziewczyny, ale okazało się, że na nią nie pasują i będzie musiała zakupić inną parę.

Od razu skojarzyłem te dwa fakty i poszedłem jeszcze na chwilę do mojej klatki, by na szybko wziąć obuwie i wrócić do świeżo poznanej dziewczyny. Postanowiłem, że od kilkudziesięciu złotych nie stanę się biedniejszy, a zrobię zupełnie bezinteresownie dobry uczynek, które od zawsze lubiłem robić. Już po miesiącu wiedziałem, że zrobiłem jedną z najfajniejszych rzeczy w życiu, gdyż zainspirowałem Sandrę do tego, by wzięła się za siebie i zmieniła coś w swoim życiu na dobre. Schudła 6 kilogramów przez pierwszy miesiąc i widać było, że bardzo odżyła mentalnie. Sam pamiętam siebie w takim stanie, gdyż wyglądało to u mnie bardzo podobnie. Z początku też miałem szybki spadek wagi i dało mi to niesamowitego kopa do dalszego działania, oraz zwiększenia intensywności.

www.abczdrowia.com.pl

Zdrowy tłuszcz

0
Zdrowy tłuszcz

Większość osób, które nie wgłębiają się za bardzo w temat diety, twierdzą, że będzie ona skuteczna w momencie, kiedy wyeliminujemy z naszych posiłków prawie całkowicie tłuszcze. Jest to zdecydowanie błędne myślenie! Tłuszcze są nam bardzo potrzebne, do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Trzeba jednak przyznać, że niektóre z nich mają negatywny wpływ, ale wsród wielu z nich, znaleźć możemy takie źródła tłuszczu, które przyczynią się do osiągnięcia naszego celu. Jednym z takich źródeł tłuszczu jest olej lniany.

Jak więc wpływa olej lniany na odchudzanie? Przede wszystkim, jest bogaty w kwasy omega-3, omega-6 i omega-9. Kwasy te mają szeroką gamę zbawiennych i dobroczynnych właściwości dla naszego organizmu. Zimnotłoczony, nieoczyszczony i nierafinowany olej lniany zwiększa produkcję prostaglandyn, czyli hormonów, które na przykład regulują pracę układu pokarmowego. Kolejną jego zaletą jest to, że zdecydowanie przyspiesza metabolizm, oczyszcza i odtłuszcza naszą wątrobę, a przy tym pobudza produkcję kwasów żółciowych. Jest bogaty w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, których nasz organizm nie jest w stanie sam wyprodukować, a kwasy te, przyspieszają spalanie tłuszczu. No i najważniejszą i chyba najbardziej znaną jego zaletą jest to, że zawiera bardzo dużą ilość błonnika, który wpływa na prawidłową pracę jelit. Wpływa to na to, że przeciwdziała zaparciom i pomaga szybciej pozbyć się resztek pokarmów w organizmu. Ponad to, udowodniono, że olej lniany zmniejsza apetyt na słodycze, co jak wiadomo jest częstym problemem na początku drogi z odchudzaniem. Warto również wiedzieć, że obniża poziom złego cholesterolu we krwi, który zazwyczaj u osób z nadwagą jest za wysoki. Działa również na naszą skórę! Przez obecność witaminy A i E poprawia jej elastyczność, co ma zdecydowane znaczenie w przypadku znacznej utraty wagi, czego konsekwencją może być obwisła skóra.

Ważne jest, aby stosować się do kilku zasad, przy wprowadzeniu tego oleju do diety. Najważniejszą z nich jest to, aby spożywać go na surowo. Nie smażyć, i nie podgrzewać do wyższych temperatur – zabija to wszystkie jego wartości, na których nam zależy. Dobrze też, jeżeli olej będzie stał w lodówce. Najlepiej wypijać dwie, trzy łyżki na dzień. Można to robić osobno, lub jak twierdzi doktor Budwig, łączyć z chudym twarogiem. Do takiego twarogu można dodać również owoce lub warzywa. Warto zadbać również o jakość oleju lnianego, na którego zakup się decydujemy. Zwróćmy uwagę na to, cy jest to olej nierafinowany. Konieczne jest też to, aby był w ciemnej, grubej, szklanej butelce. Wpływa to na ochronę oleju przeciw szybkiemu utlenianiu się oleju. Dzięki temu, kwasy omega 3 nie są tracone z upływem czasu.

Jak widać, tłuszcze wcale nie muszą mieć negatywnego wpływu na nasz organizm podczas odchudzania. Olej lniany jest z jednym z tych źródeł tłuszczu, o którego obecność w naszej diecie powinniśmy zadbać. Szereg jego dobroczynnych wpływów na funkcjonowanie organizmu powinien nas do tego przekonać.

www.muscular.pl

ZOBACZ TEŻ