piątek, Kwiecień 20, 2018

Pyszne dania z wykorzystaniem kaszy jęczmiennej

0

Statystki ukazują, iż kasza jęczmienna jest zdecydowanie najpopularniejszą odmianą kaszy w rodzimej sztuce kulinarnej. Jej naczelnym walorem jest delikatny smak, jednak warto pamiętać również o cennych właściwościach oraz szerokim zastosowaniu kulinarnym. Dlaczego warto wdrożyć do menu kaszę jęczmienną oraz jakie pyszne dania z jej wykorzystaniem możemy szybko i łatwo przygotować? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w dzisiejszym artykule.

Właściwości i zastosowanie wody chłodzącej

0

Woda chłodząca, zwana także przemysłową, stosowana jest przede wszystkim do odprowadzania ciepła, czyli chłodzenia różnego rodzaju maszyn i urządzeń za pomocą tzw. wież chłodniczych. Wykorzystywana jest w wielu gałęziach przemysłu. Używamy jej między innymi do celów technologicznych w elektrowniach oraz w układach chłodzenia. Dowiedz się, jakie są właściwości wody chłodzącej i jak należy o nią dbać.

Co warto mieć w spiżarni? TOP 5 produktów

0

Przygotowaliśmy listę produktów, które zawsze warto mieć w domu, aby móc szybko przygotować obiad. Jeśli nie masz pomysłu lub czasu na wielkie gotowanie, sięgnij po sosy Pudliszki czy Podravka, koncentrat pomidorowy, majonez czy makaron. Sprawdź, czego nie masz w spiżarni oraz lodówce i zrób zapasy! Oto TOP 5 produktów, które powinieneś mieć zawsze.

Jak radzić sobie z bezsennością?

0

Bezsenność to przypadłość na którą cierpi coraz więcej Polaków. Oznacza ona trudności, zarówno w zasypianiu, jak i w samym utrzymaniu jakości snu. Przewlekły niedobór snu wpływa niekorzystnie na zdrowie fizyczne i psychiczne, dlatego kiedy ktoś zauważy u siebie objawy bezsenności to powinien skierować się do specjalisty.

Czym są racuchy?

0

Racuchy to znana potrawa kuchni polskiej, która najczęściej ma postać niewielkich placuszków z jabłkiem (startym na tarce lub krojonym; nierzadko z dodatkiem cynamonu lub goździków). Niekiedy serwuje się je również z dodatkiem śliwek, rabarbarów czy bananów. Racuchy podaje się posypane cukrem pudrem lub z dodatkiem śmietany albo marmolady.

Jak zapanować nad magazynem?

0

Choć może się wydawać, że inwentaryzacja magazynu jest bardzo słuszna, trzeba pamiętać o podstawowej zasadzie. Dobra organizacja magazynu to nie tylko miejsce, ale maksymalizacja dokładności. Niektóre praktyki, takie jak etykietowanie, są intuicyjne i można to zrobić bez użycia oprogramowania. Inne, takie jak kody kreskowe, skanery, systemy RFID, automatyczna identyfikacja i bezprzewodowe sieci LAN są częścią składową magazynu i zwiększają dokładność dzięki oprogramowaniu. Dzisiaj zbieramy pomysły na ulepszenia.

1. Regularność

Sprawdź swoją operację – to świetny pomysł dla Twojej organizacji.

Bez regularnego utrzymania i dobrej organizacji magazyn może szybko stać się destrukcyjnym i trudnym w nawigacji. Zamiast czekać na operacje, trzeba zreorganizować, mieć codzienną listę kontrolną dla menedżera i trzymać ją w magazynie. Pomoże nam w tym dobry program magazynowy.

2. Poznaj produkty

Umieszczając swoje produkty o dużej objętości, bądźmy bardzo ostrożni. Win-win! Oczywiście powinno to dotyczyć tylko sprawdzonych najlepszych sprzedawców, aby uniknąć niepotrzebnego ponownego przydzielenia zapasów.

Jeśli naprawdę chcesz go wskazać, możesz skorzystać z funkcji raportowania. Ta funkcja pozwala pobierać dane zagregowane, kupować i sprzedawać.

3. Utworzyć cykl

Nie czekaj, aż roczna inwentaryzacja fizyczna zostanie przeprowadzona w celu zorganizowania regularnych audytów kontroli zapasów. Wykonuj liczenia cykli i analizuj ich rozbieżności, aby przewidzieć doskonały czas, w którym należy przejść przez wszystkie lokalizacje. Liczenie cykli jest rodzajem nieustannego sprawdzania inwentarza, które odbywa się falami w czasie. Podczas każdej fali liczone są tylko niewielkie podzbiory inwentarza. Dobrze jest mierzyć liczbę cykli we wszystkich lokalizacjach co kwartał, dzięki czemu mamy dokładniejszy system back-office.

Rozrywki dla dzieci

0

Czas wolny dla rodzin z dziećmi warto wykorzystywać aktywnie i przede wszystkim wspólnie. Weekend, ferie, wakacje czy inne nieplanowane dni wolne to dobry czas, aby z całą rodziną wybrać się w ciekawe miejsca lub poddać się interesującej rozrywce.

W tym roku Wielkanoc spędź na sportowo! 

0

Nie samą pracą człowiek żyje. Nic więc dziwnego, że z utęsknieniem wyczekujemy kolejnych czerwonych kartek w kalendarzu i okazji do przerwy w pracy i odpoczynku. Co sprytniejsi z dużym wyprzedzeniem planują urlop i kombinują jak maksymalnie wydłużyć sobie wolne. Trzeba przyznać, że czasem kalendarz jest dość łaskawy i wystarczy wziąć 3-4 dni wolnego, żeby mieć w sumie dwa tygodnie przerwy od pracy. Tak jest najczęściej w okolicy Świąt Bożego Narodzenia i Nowego roku.

Wybierz się na wycieczkę do Kenii

0

Kenia jest bardzo popularnym kierunkiem podróży turystów. Słynie z pięknych plaż oraz możliwości wybrania się na safari. To miejsce, które zachwyci amatorów pięknych widoków oraz tych, którzy chcą poznać historię tego malowniczego państwa.

Na początku warto odwiedzić portowe miasto Mombasę, gdzie znajdują się liczne plaże z niemal białym piaskiem oraz przejrzysta woda. Jest tam szeroki wybór bazy hotelowej, gdzie można pójść na dyskotekę czy do klubu. Będąc w Mombasie można spotkać prawdziwego Masaja i zrobić sobie z nim zdjęcie. Masajowie to wojownicy, żyjący w niedostępnych, górzystych rejonach Kenii. Żyją oni zgodnie ze swoją tradycją sprzed kilkunastu wieków i nadal wykonują obrzezanie kobiet. Noszą charakterystyczne stroje oraz bardzo często warkoczyki.

Jako środek transportu warto wybrać rikszę lub autobus, gdyż taksówki są bardzo drogie. W Mombasie można zakosztować ulicznych specjałów, m.in. mięsa z kozy. Znajdują się tam także liczne świątynie, m.in. Jain Temple, która jest zgodna z filozofią Ahinsy, która odrzuca wszelką przemoc wobec istot żywych. Mombasa to miasto pełne sprzeczności. Można tam zauważyć ludzi ubranych w stylu europejskim, jak i kobiety w hidżabach.

Kenia wycieczki objazdowe – safari

Kenia słynie również z safari, które znajduje się w rezerwacie Parku Narodowego. Można zobaczyc na własne oczy dzikie zwierzęta, które są niemal na każdym kroku. Znajduje się tam również Park Narodowy Tsavo, gdzie żyją czerwone słonie, zebry, lwy. Piękne widoki są również w parkach krajobrazowych, gdzie można zobaczyć wspaniałą, zapierającą dech w piersiach przyrodę.

Kenia wycieczki objazdowe – wejście na Kilimandżaro

Dla wielbicieli górskich wędrówek, możliwe jest zdobycie najwyższego szczytu Afryki, czyli Kilimandżaro. Wycieczki są z przewodnikiem i trzeba się do nich dobrze przygotować.

Na koniec warto odwiedzić wioskę Kogelo, gdzie mieszka babcia Baraka Obamy i zakosztować tamtejszego piwa, które nazywa się prezydent. To wspaniała, nietuzinkowa atrakcja na zakończenie pobytu.

Kostiumy kąpielowe 2018 – przegląd trendów

0

Wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami, a tuż po wiośnie lato, chyba najbardziej wyczekiwana pora roku przez wszystkich. Wizja ciepłego piasku i orzeźwiającej wody, w której można się ochłodzić jest coraz bardziej namacalna. Każda z nas marzy o tej chwili szczególnie zimą, kiedy to mróz daje nam się mocno we znaki. Dni pomalutku stają się coraz dłuższe i cieplejsze a wizja wakacji coraz bardziej wyczuwalna. Początek wiosny to najlepszy moment aby powoli zacząć się rozglądać za trendami jakie będą królować na tegorocznych plażach. Nie zostawiaj wyboru stroju kąpielowego na ostatni moment!